Xiaomi Mi 9T/9T Pro Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 3)

|SeYYaH|

Rektör
Bu arada ben de yakında 9T ile aranıza katılacağım. Umarım memnun kalırım.
Facebook'ta bir Xiaomi grubu var da oradan bir arkadaş telefonunu içinden çıkan kılıf olduğu halde yere düşürmüş, kamerası kapalı olduğu halde ön kamera mekanizması bozulmuş. Teknosa'dan aldığı için oraya göndermiş, kasa değişeceği için 1400 TL ücret vermeniz gerekiyor demişler. Bu kadar mıydı bu mekanizmanın olayı demeden alamıyorum kendimi.
Buğra yeğenim böyle bir durum olduktan sonra kararını değiştirdi mi merak ettim doğrusu ya belli ki ŞHY ile uzun bir yolculuğa çıkarılmış. :D

ŞHY: Şutting Hava Yolları (Bu da benim icadım) :)

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Telefon ne kadar yükseklikten düşmüş önemli olan o. Kalça seviyesinden yukarı bir seviyede düşen bir telefonun herhangi bir donanımı bozulabilir ki bozulursa da birinin bir şey diyebileceğini sanmıyorum. Yine teknolojinin şans işi olduğunu vurgulayayım. O şartlar altında belki 100 telefon düşse bir tanesi bozulacaksa arkadaşa denk gelmiş olabilir.

bugraatas

Üyecik
Buğra yeğenim böyle bir durum olduktan sonra kararını değiştirdi mi merak ettim doğrusu ya belli ki ŞHY ile uzun bir yolculuğa çıkarılmış. :D

ŞHY: Şutting Hava Yolları (Bu da benim icadım) :)
Ben değil de babam vazgeçti. :D Note 8 ya da 8 Pro'yu bekliyorum.

Emre dilber

Asistan
Mi 9t alırsam mi 9t pro almadığıma pişman olurmuyum sizce? Genellikle oyun oynarım video izlerim.
Ayrıca Mi 9T - Note 8 Pro arasında kaldım.

baby_face_

Üyecik
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3,5 yıldır Galaxy S7 kullanıcısıyım. Allah'ın sevdiği kuluyum ki Samsung'un en sağlam serisine denk geldim. Telefon gün itibariyle ilk günkü akıcılığından zerre birşey kaybetmedi, sadece batarya artık çabuk bitiyor.

Aklımda hiç "telefonumu değiştireyim" fikri yoktu. Fiyatlar malumunuz! Lakin 2 gün önce Akasya'da bulunan Mii Store'ye uğramam bütün planlarımı alt üst etti. Özellikle mavi rengi ile tanışmam ilk bakışta beni telefona aşık etti. Maddi sıkıntılar yaşadığım bu dönemde, telefonu elime alır almaz "acaba nasıl sahip olabilirim" diye düşünmeye başladım.

Eski de olsa amiral gemisi bir telefon kullandığım için Pro versiyonu düşünüyorum.

Ne kadar telefonu beğenip arzu etsem de telefon konusunda her zaman bilinçli davranmaya özen gösterdim. Bundan dolayı da S7'den 9T proya geçmeye değip değmeyeceğinin muhakemesini yapmaya başladım.

Günlük hayatta kullanıcının farkedemeyeceği saçmalıkları es geçiyorum. S7 kablosuz şarj özelliği var - 9T'de yok.
S7 ip68 (suya ve toza dayanıklılık) sertifikası var - 9T'de yok (muhtemelen pop-up kameraya kurban gitti).
S7 optik imaj sabitleme (ois) var - 9T'de yok.
Arttırılabilir hafıza 9T'de yok.

Yukarıda yazdığım maddeler olmazsa olmazım değil ama bunlardan vazgeçtikten sonra pişman olur muyum? Diyeceksiniz ki yukarıdaki özellikler olsa cihaz bu fiyatta olmaz, sonuna kadar haklısınız. Sadece benim gibi geçiş yapmayı düşünen arkadaşlar için gerçekçi ve samimi deneyimlerinize ihtiyacımız var.

Son olarak, bu telefon benim çantamda veya cebimdeyken, görüntülü whatsap araması geldiğinde pop-up kamerayı kendisi mi açıyor? Eğer ben cevaplamadan kendisi açıyor ise pop-up kamera için büyük problem teşkil etmez mi?

Cihazı kullanan siz değerli arkadaşlarımdan deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Saygılar.

Barış Bayraktar

Profesör
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3,5 yıldır Galaxy S7 kullanıcısıyım. Allah'ın sevdiği kuluyum ki Samsung'un en sağlam serisine denk geldim. Telefon gün itibariyle ilk günkü akıcılığından zerre birşey kaybetmedi, sadece batarya artık çabuk bitiyor.

Aklımda hiç "telefonumu değiştireyim" fikri yoktu. Fiyatlar malumunuz! Lakin 2 gün önce Akasya'da bulunan Mii Store'ye uğramam bütün planlarımı alt üst etti. Özellikle mavi rengi ile tanışmam ilk bakışta beni telefona aşık etti. Maddi sıkıntılar yaşadığım bu dönemde, telefonu elime alır almaz "acaba nasıl sahip olabilirim" diye düşünmeye başladım.

Eski de olsa amiral gemisi bir telefon kullandığım için Pro versiyonu düşünüyorum.

Ne kadar telefonu beğenip arzu etsem de telefon konusunda her zaman bilinçli davranmaya özen gösterdim. Bundan dolayı da S7'den 9T proya geçmeye değip değmeyeceğinin muhakemesini yapmaya başladım.

Günlük hayatta kullanıcının farkedemeyeceği saçmalıkları es geçiyorum. S7 kablosuz şarj özelliği var - 9T'de yok.
S7 ip68 (suya ve toza dayanıklılık) sertifikası var - 9T'de yok (muhtemelen pop-up kameraya kurban gitti).

Yukarıda yazdığım maddeler olmazsa olmazım değil ama bunlardan vazgeçtikten sonra pişman olur muyum? Diyeceksiniz ki yukarıdaki özellikler olsa cihaz bu fiyatta olmaz, sonuna kadar haklısınız. Sadece benim gibi geçiş yapmayı düşünen arkadaşlar için gerçekçi ve samimi deneyimlerinize ihtiyacımız var.

Son olarak, bu telefon benim çantamda veya cebimdeyken, görüntülü whatsap araması geldiğinde pop-up kamerayı kendisi mi açıyor? Eğer ben cevaplamadan kendisi açıyor ise pop-up kamera için büyük problem teşkil etmez mi?

Cihazı kullanan siz değerli arkadaşlarımdan deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Saygılar.
Kamera bildirim gelince açılmıyor, mekanizmanın üzerindeki led yanıyor incelemelerden gördüğüm kadarıyla. Ve pişman olmazsınız. Bu arada benim de Redmi Pro'm bozuldu tamirde şu an. Eğer olmazsa Mi9T istiyorum ben de. Bundan dolayı da internetteki çoğu kaliteli Türkçe ve İngilizce videoları izledim. :grinning::sweatsmile:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gördüğüm kadarıyla çok başarılı bir seri Mi9T serisi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi 9t alırsam mi 9t pro almadığıma pişman olurmuyum sizce? Genellikle oyun oynarım video izlerim.
Ayrıca Mi 9T - Note 8 Pro arasında kaldım.
Mi9T Pro daha iyi tabii ama Mi9T de pişman etmez hani. Note 8 Pro ile ise yaklaşık aynı güçte. Sadece ekrandan parmak izi ve AMOLED ekran farkı var.

Son düzenleme:

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Merhaba arkadaşlar,

Saygılar.
Görüntülü arama durumunda öncelik hep arka kamerada olur. Cebinizdeyken görüntülü arama gelirse ön kamera açılmaz yani. Siz cevapladiktan sonra ön kameraya dönersiniz o zaman açılır.

baby_face_

Üyecik
Görüntülü arama durumunda öncelik hep arka kamerada olur. Cebinizdeyken görüntülü arama gelirse ön kamera açılmaz yani. Siz cevapladiktan sonra ön kameraya dönersiniz o zaman açılır.
Sanırım bunun bir ayarı var. 9T alan bir arkadaşımdan rica ettim, kendisini whatsaptan görüntülü aradım ve çağrıyı kabul etmeden direk pop-up kameranın açıldığını söyledi.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Sanırım bunun bir ayarı var. 9T alan bir arkadaşımdan rica ettim, kendisini whatsaptan görüntülü aradım ve çağrıyı kabul etmeden direk pop-up kameranın açıldığını söyledi.
Kamera uygulamasından çıkarken on kamera kullanılıp cikildiysa öncelik on kamerada olabilir o yüzden görüntülü aranma durumunda pop up açılabilir. Başka ayarı varsa bilmiyorum böyle bir şey yaşamadım çünkü.

Emre dilber

Asistan
Yarın bi sıkıntı çıkmazsa mi 9t yi aliyorum hocam onerisi olan varmidir acaba? Mavi-64GB modelini almak istiyorum site onerisi olan yazabilirmi? Distribütör garantili arıyorum. Telefonla ilgili baska onerisi olan varmidir, bide note 8 pro almadigima acaba pisman olurmuyum?

Barış Bayraktar

Profesör
Yarın bi sıkıntı çıkmazsa mi 9t yi aliyorum hocam onerisi olan varmidir acaba? Mavi-64GB modelini almak istiyorum site onerisi olan yazabilirmi? Distribütör garantili arıyorum. Telefonla ilgili baska onerisi olan varmidir, bide note 8 pro almadigima acaba pisman olurmuyum?
Pişman olmazsınız. Hepsiburada'da şu an 2749 lira.

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Editor
Mümkünse 128 alın fiyatı bu kadar düşmüşken. Ben Hepsiburada öneririm. Mi 9T daha premium bir cihaz RN8 Pro'ya göre.

Emre dilber

Asistan

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Evet maalesef.., şimdi test ettim, WhatsApp görüntülü arama geldiğinde popup kamera açılıyor..

stat counter