Windows10 güncellemesinden sonra Grub2Win Fedora'yı başlatamıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


YSNext

Üyecik
Katılım
9 Ocak 2019
Mesajlar
25
Puanları
3
Arkadaşlar,

Grub2'de Fedora gayet güzel başlıyordu. Windows 10 son güncellemesini yaparken Grub2'yi silmiş gibi görünüyor.

Grub2Win'i kurdum. Windows'u görüyor ve doğru şekilde başlatıyor. Ancak menüsünde Fedora yok. Fedora'yı manuel ekleyim dedim. Önyükleme yaptığı 1GB'lık disk seçeneklerde görünüyor. Onu seçiyorum. Fedora menüye ekleniyor.

Ama açılışta menüden onu seçtiğimde “boot/vmlinuz bulunamadı. Önce çekirdeği yüklemelisiniz” uyarısı alıyorum. Ve Grub2Win penceresine geri dönüyor.

Sizce ne olmuş olabilir. Windows 10 son güncellemesini yaparken Fedora önyüklemesine de zarar vermiş olabilir mi?

Bu sorunu nasıl çözmeliyiz. Açıkçası Fedora 30'u en baştan kurmak istemiyorum. Grub2Win'i de silip tekrar kurdum. Ama aynı sorun devam ediyor.
 

YSNext

Üyecik
Katılım
9 Ocak 2019
Mesajlar
25
Puanları
3
evet.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fedora 30'u aylar önce kurmuştum. Grub2'de birkaç hafta önceye kadar düzgünce çalışmaktaydı, Win10'un geçenlerdeki bir güncellemesine kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fedora'yı aslında 99GB'lık bölüme kurmuştum. Ama yanlış hatırlamıyorsam 1GB'lık bölümü önyükleme olarak kullanıyordu. Zaten listeye Fedora eklemek istediğimde Root Partition olarak sadece o 1GBlık bölüm görünüyor.
 
Son düzenleme:

YSNext

Üyecik
Katılım
9 Ocak 2019
Mesajlar
25
Puanları
3
Boot menüde Windows10, Grub2Win Ayarlar ve Bilgisayar Kapatma var. Bu yüzden Fedora'yı manüel olarak ekledim, yukarıda anlattığım gibi. Ama çalışmıyor. Grub2Win'in önceki sürümünü daha önce kurmuştum. Ama bootta hâlâ Grub2 görünüyordu. Ama düzgün çalıştığı için sorun etmemiştim. Windows10 güncellemesinden sonra Grub2Win'in son sürümünü kurdum. Ve durum böyle. İnternette Grub2Win ile Fedora arasında uyumsuzluk var yazmışlar. Sanırım çözüm de şöyle bir şey. Ama henüz denemedim. Bir göz atar mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Grub2Win'in düzgün çalışması için önce Grub2'yi kurmak gerekiyor mu?
 
Üst
stat counter