Windows Kurulmuş Bir NoteBook Nasıl Free DoS a gere döner

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

rdrd

Üyecik
Sorulan soruya cevap verilmemiş bence. Vatandaş windows olan bilgisayarı tamamen nasıl freedos sistemine dönüştürürüm diye sormuyor mu?

nasıl kaldırmaz? bu kaldırıyor:
69287

hemde 2,5gb ramle 4gb vardı esasında 512mb ile 7 64bit te çalıştırdı...

rdrd

Üyecik
hem tekrar frredos'a dönüp de ne yapacaksın?
Çünkü win 8.1 yüklü bilgisayarım win 10'a yükselmiyor. Bu sorunu şöyle çözmeyi düşünüyorum: 1-) win 8.1'den tamamen kurtulmak yani eser kalmayacak. Bunun için freedos kurmalıyım. Şimdilik freedos versiyonu olarak ubuntu düşünüyorum. 2-) Freedos'u da USB Bellekten kuracağım. 3-) Artık kurtuldum diyelim. Şimdi bilgisayarımda freedos varken USB Bellekten win 10 kuracağım. NASIL? Mümkün olabilir mi?

10 usb ile boot et diski sil biçimlendir kur free dos yapmana gerek yok dos'un linux frasyonu o...

rdrd

Üyecik
ramleri tek tek dene ramlerden biri bozuk...
RAM'lar bozuk olsa şimdi bilgisayarda win 8.1 canavar gibi çalışmazdı. Yazdığınız sebeb akla gelebilecek en son sebeplerdir. Bildiğim kadarıyla win 8.1'den win 10'a ücretsiz yükseltmeye microsoft artık izin vermediği için bu sorun ortaya çıkıyor.

RAM'lar bozuk olsa şimdi bilgisayarda win 8.1 canavar gibi çalışmazdı. Yazdığınız sebeb akla gelebilecek en son sebeplerdir. Bildiğim kadarıyla win 8.1'den win 10'a ücretsiz yükseltmeye microsoft artık izin vermediği için bu sorun ortaya çıkıyor.
usb boot edemiyor diyor windows ve linux çalışıp da windows usb boot edemediği arızalı ram gördüm mümkün...

stat counter