Üveys Zikri Nedir? Nasıl Yapılır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

alikasikka

Üyecik
Üveys Zikri Nedir , Üveysilik Nedir daha iyi anlayabilmek için Evliyaların Üveysilik hakkında ki sözlerini paylaşalım..

ÜVEYSÎ OLMAK ÖYLE YÜKSEK BİR MERTEBEDİR Kİ, O DERECEYE ULAŞMAK PEK ENDER OLUR.
(SEYYİD ABDÜLHAKÎM ARVÂSÎ)

BÜYÜKLERDEN ÇOĞU ÜVEYSÎLİK YOLUYLA YÜKSELDİLER.
(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

ŞERİAT VE TARİKAT EHLİ MARİFET EHLİNİN YAŞADIKLARINI YAŞAYAMAZ
(AHMET YESEVİ HZ)

“Şunu bil ki, üveysiler denilen bir zümre vardır. Bunların şeyhe ihtiyacı yoktur.
Zira başka bir aracıya hacet kalmadan nübüvvet bunları kendi kucağında terbiye etmiştir,
Tıpkı Veysel’i terbiye ettiği gibi. Gerçi o zahiren Peygamberler Efendisini görmemişti.
Ama onun tarafından terbiye ve irşat edilmişti. (Risalet ocağında) nübüvvetten terbiye görmüş ve hakikatle dost olmuştu.
Bu makam o kadar ulu ve yücedir ki, kolay kolay kimseyi oraya ulaştırmazlar. Bu devlet kime yüz gösterir ki?
“Bu Allah’ın dilediğine bahşettiği bir lütufdur.” [MAİDE 5.54]

{ Feridüddin Attar (ks) }

Yukarıda Üveysiliğin tanımını Feridun Attari hz.lerinin yaptığı bu felsefeyi kabul ettik.Bu yolda rabıta yoktur , abilik şeyhlik efendilik yoktur KUL a KUL olmak yoktur bu Rabbi anmada insanlara korku aşılamak ve o korkulardan nemalanıp kendisine bağlayanların yolu değildir. Bizim yolumuz AŞK yolu bizim yolumuz SEVGİ yoludur.

Zeyneb Rengin

Üyecik
Merhaba tevafuken yazınıza rastladım bende zikre başladım ve hayatim tamamen değişti okadar huzurluyum ki ...
Zikirden önce; Depresyonu olan, panik atagi ve korkuları olan biriydim .
Hayat beni yoruyordu mutsuzdum, stresli ve gelecek kaygılarım vardi .
Intihar dusuncelerim olusmaya baslamisti ve buna tesebbus ettigim ve yine edeceğim bir zamanda bu zikir karşıma çıktı .
Yaşanılanlar anlatılmıştı Ya Bunu ben yaşamam dedim Ama Bir yanimda dene denemelisin diyordu . Zikre başladım. Ve başladığım an Tarifi imkansız bir huzur kapladı kalbimi .
Ruyalariniz üveys zikriyle salih ruya olur bu ruyalar Rabbin kuluna mesajlaridir. Ruyamda nefsimi gordum Nefsini bilen Rabbini bilir. Sana nefsini gösteren yol dogru yoldur der Resulullah efendimiz . Gösteren Allaha hamdolsun. Hayatim da zaman içerisinde değişmeye başladı . Manevi öğretmenlerim verildi ilk somuncu baba hzleri sonrasında ise Yunus emre,Hz hafsa,Hz Fatıma,Hz musa ,Beyazidi bestami hz ve daha nice evliya.
Birgün cok imtihanim vardi ağladım ve dedim ki Allahım sen beni sevmiyor musun beni terk mi ettin dedim ve ağlayarak uyudum. Ruyamda dendi ki burasi duha nehri gir bu nehre . Marifette ruya ilmine sahip Gönüllü rehber öğretmenim Duha suresini oku dedi ve bende açıp okudum Ayette yazıyordu ki ;RABBIN SENI TERKETMEDI VE SANA DARILMADI DA . Ve dün Şunu demistim beni terk mi ettin . Yasatana hamdolsun . Sevgisini iliklerime kadar hissettim . Namaz kılmazdım süreklilik yoktu Ama zikirle Namazlarımda düzene girdi .kuran okusam da anlayamazdım zikirle anlamaya başladım . İmtihanlarım kolaylaştı. Psikoljik ilaçlarımı bıraktım . Çünkü kendimi huzurlu hissediyorum ve iyi . Insanlara bakış açım değişti Eskiden sevgisiz önyargılı biriyken şimdi Sevgi ile bakmaya başladım . Yaradandan ötürü sevmeye başladım. Kaygılarım korkularım bitti. Manevi isimlerin de verildi Nasil ki Anne ve baba evlatlarına bir isim veriyor Rabbim bu acize de nasip etti . Kul kemale ermeye başlayınca Rabbi kuluna lakap isim takar. Hz mevlana der Bunu . Nasil ki Celaleddin-i.rumi mevlana dendi . Azîz mahmut a hüdai dedi Rabbimiz onu zikreden kuluna da veriyor . Isimlerim;Ebrar,zeyneb ,hamide , Elif. Hamdolsun. Tarikat veya Cemaat degil kula kulluk yolu hic degil sevgi ilim huzurun yolu . Yasayip gördüm. Dertlerim derman buldu. En büyük lütuf Allah ve Resûlünü anabilmek imis Kuranin 250 ayetine yakın yerinde Rabbinizi anin der. Ne kaybedersiniz zikretmekten. Zikredemezseniz zaten kayiptasinizdir.

AynurK

Üyecik
Allah'ın Rasûlü'nün SAV ve tüm sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun.

Başlarda bizler de sizler gibi "bu kadarcık zikirle bunca lutuf yaşanır mı günümüzde kaldı mı böyle şeyler yaşayanlar" yada "ben günahkarım kulluğum imanım zayıf bunları ben yaşayamam" dedik. Ama hamdolsunki Rabbimiz nefsimize galip gelip o ilk adımı atmayı nasip etti bize ve başladık zikrimize. Binlerce kardeşimiz maddi manevi güzellikler şifalar buldu buluyor zikrimizle. Tabi hepsinin üstünde Rabbimizi Resulümüzü SAV ve sevdiklerini sevmeyi ve onlar tarafından sevildiğinizi yaşayıp öğreniyorsunuz, kulluğunuz güzelleşiyor. Allah'a sevgiyle kulluk ediyorsunuz, cehennem korkusu yada dünyalık cennetlik beklentilerle değil.. Ziyaretçi defterimizde binlerce kardeşimizin zikirden sonra yaşadıklarını mutlaka okuyun. Sizler de yaşayıp görmek için o ilk adımı atın. Bize düşen peygamberimiz SAV in sünneti tebliğdir Allah'ın izniyle.

❤ ZİKRE GİRDİKTEN SONRA ALLAH'IN İZNİYLE YAŞADIKLARIMDAN AKLIMA GELENLER :

Bismillah Billah

🌹 En başta "kulum doğru yoldasın" anlamındaki Rabbimizin verdiği o güzel huzuru hissettim. Daha ilk günden verildi hamdolsun.

🌹 Nefsimi gördüm ve küçüle küçüle şuan civcive dönüştü. Bedensel ve Psikolojik rahatsızlıklarım alındı daha sakin biri oldum, ibadetlerimi daha kolay ve sevgiyle yapmaya başladım.

🌹 İmkansız gibi görünüyordu ama çok kolay bi şekilde daha zikirde birinci ayımdayken umreye gitmek nasip oldu.

🌹 Zikir yaparken kuran okurken ve namazlarımda kokular aldım küçük nurlar gördüm, kumruların Allahü Ekber dediğini işittim. Sabah namazına kalkarken kuş cıvıltılarıyla yada ismimle tatlı tatlı seslenilerek uyandırıldım.

🌹 Manadan öğretmenlerim ve mana isimlerim verildi. Hz. Hızır (a.s) la karşılaştım. Sol ayak başparmağıma sıddıklık mührüm ve en küçük el tırnağıma Allah lafzı vuruldu. İmtihanlardayken rüyamda "Peygamberimiz SAV bu yoldakilerin yardımcısıdır" diye seslenildi.

🌹 Çok güzel salih rüyalar gördüm. Ehlibeytimizden hz. Fatıma anamızı ve Zeynel Abidin hazretlerini gördüm rüyamda. Yakaza halindeyken gece tüm üveys kardeşlerimle tevhidler çektik.

🌹 Çevremdeki kötü insanlar birbir uzaklaştırıldı. Yapayalnızken insanlara güvenimi kaybetmişken menfaatle değil birbirimize sevgiyle bağlı olduğumuz her şehirden üveys kardeşlerim oldu hamdolsun.

ENANİYETTEN RABBİME SIĞINIRIM..
YAŞADIĞIMIZ LUTUFLARI BIRAKIN ŞÜKRÜNÜ EDA ETMEYİ HATIRLAMAKTAN BİLE ACİZİZ.
SİZ DE KENDİNİZE MERHAMET EDİN VE DENEYİN. BİZLER HUZURU SEVGİYİ GERÇEK KULLUĞU BULDUK SİZLER DE GELİN YAŞAYIN VE GÖRÜN İNŞALLAH 🌹

Safiye Elif

Üyecik
Ben de bu zikri yapıyorum birkaç senedir. Rabbim öyle çok güzellik bahşetti ki hamdolsun. Önceleri karamsar panik biriydim, stresli, hayattan usanmış, yorgun bir insandım. Bu zikri bulduğumda ilk olarak kalbime daimi huzur duygusu yerleşti. Namaza başladım severek kılmayı ögrendim. Kuranı daha sık okumaya tefekkür etmeye başladım, dinimi adeta yeniden keşfeder oldum, daha evvel Rabbimizin ve Resulumuzun bu denli güzel olduğunu bizleri bu kadar çok sevdigini bilmiyordum, öğrendim. Birçok hastalığım alındı yada hafifletildi, karamsarlık duygusu gitti, her şey Allah'tan demeye başladım ve her işte olayda bir hikmet aramayı öğrendim. Daha evvel rüyalarımı hatırlayamaz idim çok fazla. Zikirden sonra salih ruyalar başladı, film şeridi gibi çok net rüyalar görür oldum, sordugum sorulara cevaplar geldi ruyalarımda, hata yapsam gösterildi aynı şekilde. Kimi zaman da mujdeler aldım hamdolsun. Türbe ziyaretlerinde ve hayır bir iş yaptığımda mis gibi kokular aldım hamdolsun. Mana ismi, mana ogretmeni verildi. Ruhum her gece ilim almaya başladı. Hiç bilmedigim şeyleri güzelce aktarır oldum insanlara, bu konuşan ben miyim dedim kaç kez. Tüm korkularımı aldı Rabbim, cehennem korkusu yada cennet sevgisi nedeniyle ibadet etmeyi bıraktırdı, sadece cemalini arzular oldum. Kazalardan korundum kaç kez, hiç beklemedigim şekilde kapılar açıldı, işlerim yoluna girdi ve kolaylaştı hayatım. Imtihanlara O'nun nazı cilvesi olarak bakmaya başladım bu da benim mutlulugumu artırdı, görmeden sevmenin güzelliğini yaşattı, çok guzel insanlara kardeş etti beni Rabbim. Sadece beni değil zikirde olmasalar bile ailemi de korumakta Rabbim hamdolsun. Ölmeden evvel kevseri içme güzelliğini de nasip etti. Öyle guzel ki bu zikir öyle muhtesem bir yol ki marifet. Ne kadar anlatsam eksik yarım kalır. İnşallah başka kullar da bu zikirle tanışır, Allah'ı çok sever, severek ibadet eder ve aleme de sevdirmek için uğraşır.

garipyusuf

Üyecik
Bende yaklasik 3 yildir bu zikirdeyim ve hamd olsun cok guzellikler nasip etti rabbimiz en basta O nu anmama izin verdi rabbim huzuru nasip etti ve zikrin yolun dogrulugunun belgesi salih kalici ruyalar basladi tefekkur yapmayi bu yolda ogrendim bu yasima kadar bisuna yasadigimi fark ettim sizde deneyin yasayin ve gorun insallah uveyslik cok guzel kolay ve dogru bir yol

Eliff90

Üyecik
Allahın ve Rasulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ben bu zikirle nerdeyse 3 sene önce tanıştım.Ondan öncesinde namaz kılmak istiyor kılamıyor, Kuran okumak istiyor okuyamıyordum.Rabbime dualar ediyordum.evimde huzurluk vardı.Ve sanki ben başka bir biçimde yaşasaydım daha güzel olucak gibi hissederdim.Evim bana hapisane gibiydi.

Üveys zikriyle facede bir kardeşim sayesinde tanıştım ilk önce yaşanılanları okudum ve hayret ettim banada yaşatılırmıydı okadar günaha Rağmen .Ben bir Allah dostu değildim.Ama zaten yazanların çoğuda benim gibi aciz kullardı.Zikirde ise bilmediğim hiçbirşey yoktu tövbe , salavat hediye Tevhid.sabah akşam tövbe etmek salavatla peygamberimize sevgimizi göndermek Rabbi kalben birlemekte ne olabilirdiki.Zikre başladım☺namazsız olmaz Elif dedim.Namaza başlatırıldım hemen abdestli dolaşmaya başlattırıldım.Ve tarifi imkansız bir huzur kapladı evimi bedenimi.

Kuran okuyor ve bundan çok büyük haz alıyordum.hatalarımla yüzleşiyor.Rabbimi tanıyordum ve yaşa ve görü Rabbim yaşattırıyordu.Evim hani bana dar geliyorduya.huzursuzluk vardıya en huzur olan yer ibadetin haz duyulan yeriymiş anladım .Şükürler olsun.

Şimdi benim canım kardeşlerim benim sıkıntılarım ufacık 10 dakikalık zikirle bitti.Ve 10 dakikalık zikir ile Rabbime yakınlaştım.Şükürler olsun darısı bu msjımı okuyan tüm kardeşlerimin başına inşallah.Sizde yapın sizde yaşayın görün.

Zikir
Euzü besmele
100 tövbe
100 salavat(enaz)
11 ihlas 1 fatiha hediye (Rasulümüzden başla herkeze hediye edebilirsiniz)
Euzü besmele
100Tevhid (enaz)

Sabah , akşam

Bu kadar☺

htckbraa

Üyecik
15 gün önce bu sitedeki üveys zikri ile ilgili yazılanları gördüm, zaten bir arayışın içerisindeydim ama bu süreçte araştırmaya bakmaya başladım daha sonra yine bakarken bu siteye yeni yorumların geldiğini ve bu zikirle yaşadıklarını anlatınca tamam dedim bende yapıcam ne olabilir ki tövbe salavat ve tevhit diye başladım üç gün önce yapmaya... Gerçekten şu üç günde yaşadığım huzurun tarifi yok. Hani senelerce içinizde bir boşluk varmış ve o boşluk dolmuş gibi, aradığını bulmuşsun gibi bir huzur yani tarif dahi edemiyorum. Ve Rabbim öyle güzel bir rüya gösterdi ki... Eğer bu üç günde bunları yaşadıysam daha fazlasında neler vardır. Yaşadıklarını buraya yazan kardeşerimden Allah razı olsun sizlerin vesilesi ile başladım.

htckbraa

Üyecik
Bu süreçte araştırırken bu videosunu ve diğer videolarını izledim. Ne yazık ki bu kişinin yaptığı stand up şovlarından öteye gidemez. Sallaya sallaya fetvalar veriyor. Ayrıca günümüzdeki tarikat ve cemaatlerin nasıl bir oluşum içerisinde olduğu da belli benim gönlümğ rahatlatan bir konuda bu zikri hiç bir yere bağlanmadan yapabiliyor olmam. Ne yazık ki din tüccarlığı yapan tarikat ve cemaatlere ne imanımı ne de paramı kaptıramam...

Mütefekkir

Asistan
Bu süreçte araştırırken bu videosunu ve diğer videolarını izledim. Ne yazık ki bu kişinin yaptığı stand up şovlarından öteye gidemez. Sallaya sallaya fetvalar veriyor. Ayrıca günümüzdeki tarikat ve cemaatlerin nasıl bir oluşum içerisinde olduğu da belli benim gönlümğ rahatlatan bir konuda bu zikri hiç bir yere bağlanmadan yapabiliyor olmam. Ne yazık ki din tüccarlığı yapan tarikat ve cemaatlere ne imanımı ne de paramı kaptıramam...
Tamam. :D

alikasikka

Üyecik
Dostum bu video ne şimdi :) Attığın video yu izledim. Daha üveysiliğin tarikat olmadığıni bilmeyen bu adamı ciddiye mi alıyorsun :) Adam üveysleri nasıl kötülerim de kendime adam çekerim diye atıp tutmuş iftiralar atmış resmen bu adam..

Mesela demiş ki.. Üveysler namaz kılmıyormuş onlardan bu mesuliyet kalkmış mış.. halla halla :D E nerden biliyormuş.. Birisi mesajında böyle demiş ona oda hemen inanmış :D Ben hamdolsun 3 yıldır bu zikri çekiyorum üveysim ve ilk kez bu adamdan duydum böyle bir şeyi.. Karalamaya çalışıyorsun ,insanları kendi tarafına çekmeye çalışıyorsun da ama böyle de iğrenç bir iftira da atılmaz ki hiç mi Allah korkusu yok bunlarda..

Allah korkusu olmayan kendini hoca iddia eden o zata Allah 'ın ayetiyle Kuranla cevap vermek istiyorum..

Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz." (Hucurat süresi 6. Ayet)

Keşke iğrenç iftiralar sadece bunla sınırlı kalsa.. Yetmemiş birde kadın erkek beraber dini sohbet dinlemesi zina yuvası oluyormuş.. Yahu be hoca kılıklı adam.. Ben eşimi çocuğumu alıp Allah rızası için dini sohbet yapılan bir yere gidemiyecek miyim.. Çocuğuma eşime dini tasavvuf sohbetlerini dinletemeyecek miyim.. Nihat hatipoğlu sohbetine de gittim orada da kadın erkek beraber oturuyor.. Ama yok işte bu tür yobaz zihniyetler kadını evden çıkarmaz odaya kilitler onu 2. Sınıf bir varlık olarak görür.. Yazık çok yazık.. Bu adama evliya Hacı bektaşi Veli hz. Nin sözüyle cevap vermek istiyorum..

Erkek dişi sorulmaz muabbetin dilinde
Hakk'ın yarattığı her şey yerli yerinde
Bizim nazarımızda kadın erkek farkı yok
Noksanlık, eksiklik senin görüşlerinde..

(Hacı Bektaşi Veli Hz.)

Adam evliyanın sözüyle bile zıt çelişiyor hattâ evliyanın dişilik erkeklik olmazmış sözüyle dalga geçiyor..

Üveyslere nasıl çamur atarım , onları nasıl kötülerim diyerek bir sürü iftiralar atmış bu şahıs.. Üstelik Hızını alamamış gelecekle ilgili de iftiralarını sıralamış.. Peygamberlik Mehdilik iddia edecekmiş miş Üveysler.. Yok artık yuh ya :) Bu adam bu iftiraları atarken hiç mi Allah tan korkmuyor..

Marifet ve Tasavvuf yazarı Muharrem Karabay in sohbetini dinlemiştim.. Peygamber Efendimiz sav. In hadisini kaynak göstererek demişti ki.. "Mehdi as. Zuhur ettiğinde bir tane melek Mehdi as. Zuhur etti ona biat ve iman edin diye seslenicek ve Allah tüm müslümanlara bunu duyurucak.. Bunu duymadan kim mehdiyim derse o sahtekardır.."

Şimdi böyle diyen birisine sen böyle iğrenç iftiralar at.. Hemde kendine adam toplamak için.. Bizim ki doğru onların ki yanlış gelin bize demek için.. Yazık gerçekten çok yazık..

Önüne gelen ,başına takkeyi takan hocalık iddia etmeye başlamış bu adamlar gibi.. Keşke hoca olmadan önce içinde Allah korkusu olan biri olmaya çalışsalardı da böyle iftiralar atmaya çalışmasalardı.. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışmasalardı..

Işte böyle dostum :) Sözlerim sana değil izlediğin video ya cevap vermek istedim sadece :)

Mültezem

Üyecik
Üveys Zikri Nedir , Üveysilik Nedir daha iyi anlayabilmek için Evliyaların Üveysilik hakkında ki sözlerini paylaşalım..

ÜVEYSÎ OLMAK ÖYLE YÜKSEK BİR MERTEBEDİR Kİ, O DERECEYE ULAŞMAK PEK ENDER OLUR.
(SEYYİD ABDÜLHAKÎM ARVÂSÎ)

BÜYÜKLERDEN ÇOĞU ÜVEYSÎLİK YOLUYLA YÜKSELDİLER.
(ABDÜLHAK-I DEHLEVÎ)

ŞERİAT VE TARİKAT EHLİ MARİFET EHLİNİN YAŞADIKLARINI YAŞAYAMAZ
(AHMET YESEVİ HZ)

“Şunu bil ki, üveysiler denilen bir zümre vardır. Bunların şeyhe ihtiyacı yoktur.
Zira başka bir aracıya hacet kalmadan nübüvvet bunları kendi kucağında terbiye etmiştir,
Tıpkı Veysel’i terbiye ettiği gibi. Gerçi o zahiren Peygamberler Efendisini görmemişti.
Ama onun tarafından terbiye ve irşat edilmişti. (Risalet ocağında) nübüvvetten terbiye görmüş ve hakikatle dost olmuştu.
Bu makam o kadar ulu ve yücedir ki, kolay kolay kimseyi oraya ulaştırmazlar. Bu devlet kime yüz gösterir ki?
“Bu Allah’ın dilediğine bahşettiği bir lütufdur.” [MAİDE 5.54]

{ Feridüddin Attar (ks) }

Yukarıda Üveysiliğin tanımını Feridun Attari hz.lerinin yaptığı bu felsefeyi kabul ettik.Bu yolda rabıta yoktur , abilik şeyhlik efendilik yoktur KUL a KUL olmak yoktur bu Rabbi anmada insanlara korku aşılamak ve o korkulardan nemalanıp kendisine bağlayanların yolu değildir. Bizim yolumuz AŞK yolu bizim yolumuz SEVGİ yoludur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun inşaAllah kardeşlerim 🌹🌷🌹

Bende Üveys Veysel Karane Zikri sayesinde çoğu sıkıntı, dert, stres ve sıkıntılarımdan kurtuldum. Hayatım resmen 360° değişti tabiri caizse. Hiçbir yerde bulamadığım huzuru bu zikri birkaçgün çektikten sonra buldum. Hiçbir cemaat, tarikat, topluluk vb gibi ayrımın olmadığı, insanlara SEVGİ ile kucak açan bu yolu nasip eden Rabbime hamd olsun. Çevremdeki insanlar huzuru hep parada, malda, mülkte, kendini hoca diye tasvir edip milletin parasını hortumlayanlarda buluyorlardı akılları sıra, lakin onlarda huzursuz olduğunun farkında değiller. Bu zikir sayesinde Sevgiyi öğretti Rabbim banada burdaki kardeşlerimede hamd olsun. Kardeşim kardeşe menfaat, çıkar vb. için konuştuğu bu devirde beni makam, mevki, para, statü vb için sevmeyen nice kardeşlerime kavuştum hamd olsun. 2.5 senedir bu zikirdeyim ve hayatta hiç olmadığım kadar mutluyum.Günde 10 dk sabah-akşam bu zikir sayesinde çok huzur buldum hamd olsun. İsteyen istediği kadar bu yola veya zikre laf etsin onlara da inanmayın, bizide dinlemeyin. Buyrun siz kendi iradenizle bu zikri deneyin YAŞAYIN VE GÖRÜN kardeşlerim. Hayatta hiç bulamadığınız huzuru kesinlikle ve kesinlikle bu zikirde bulacaksınız. Sizde aramıza gelin kardeşlerim. Siz aramızda olmazsanız biz her zaman eksiğizdir. Sevgiyle kalınız 🌹🌷🌹😊♥🙏

Fatma Derya

Üyecik
Allahın Resulunun ve sevdiklerinin selamı ve bereketi sizin ve sevdiklerinizin üzerine olsun inşallah 🌹

26 Kasım 2015 te bir Facebook grubunda karşıma çıkmıştı bu zikir. Aynı gece başlamak nasip oldu. Nasip eden Rabbime hamd olsun. Bana bu zikri, bu yaşantıyı, bu hisleri nasip ettiği için ne kadar şükretsem az. Rabbimi anmakla kalbimin huzur buluşu gerçekten başka hiçbir mutluluğa ve huzur dediğim şeye benzemiyormuş. Yaklaşık 4 senedir Üveys olarak, bu zikirle Rabbimi anmak nasip oluyor. Başladıktan 2 hafta sonra, Rabbim nefsimi gösterdiğinde şok oldum. Çünkü anladım ki ne ben ne de herhangi bir yakınım, kimse beni tanımıyormuş. Rabbimden başka bana beni öğretebilecek, yanlışlarımı gösterebilecek kimse yokmuş. Bu 4 yıl içinde o kadar, o kadar çok şey yaşatıldı ki. O kadar çok Üveysin dünya ve ahiret konusunda, iç ve dış alemlerin de değişimlerine şahit oldum ki. Kendim bizzat yaşamamış olsam "bu kadar da olmaz" diyeceğim o kadar çok şey oldu ki. Peygamberimiz hadisin de "nefsini bilen Rabbini bilir" buyurmuş. Yaşadım ve gördüm ki hakikaten öyleymiş. Allahım bana nefsimin kötü huylarını, yanlışlarımı gösterdikçe ve doğrusunu öğrettikçe batıldan Hakka döndüm. Yanlışlardan doğrulara yönlendirildim. Anladım ki bu yolda her zaman kuran yaşatılıyormuş. Çünkü Rabbimiz ayetinde "onların kötülüklerini, iyiliklere çeviririz" buyurmakta. Zikir çekmenin yanında Üveys olarak zikir çekmek bambaşka bir haz, bambaşka bir deneyimmiş. Herkes kendince zikir çeker, çekiyor. Ama Üveyslik le birlikte gördüm ki dünde ilimsiz, idraksız, cahil bir kalple, nefs terbiyesi olmadan çektiklerimin hayatıma olması gerektiği gibi bir etkisi olmamış. Üveys olunca, geçmişte yaşamış hakiki evliyaların ruhlarından manen ders almaya başlayınca gördüm bu yolun, bu zikrin ne kadar farklı olduğunu. Allahımıza hamd olsun. Kısacası bu zikir, bütün evliyaların, Rabbimizin, Peygamberimizin bize hedef olarak gösterdikleri, öğrenmemiz istedikleri MARİFET İLMİNE götürüyor bizleri. Yine bu imtihan dünyasındaki amacımız olan nefsi terbiye halini insan bu yolla Allahın ihsanıyla elde edebiliyor.

Bu zikre başladığım gün içimden bir ses "bu günü not et. Çünkü bugün hayatının değiştiği gün olacak" demişti. Henüz hiçbir şey bilmezken bunu hissetmiştim. 4 yıl sonra o sözün, Allahın ilhamı olan o cümlenin ne kadar doğru olduğunu ben yaşayarak gördüm. Benim hayatım değişti. Ben değiştim. İnşallah sizlere de nasip olur

Mütefekkir

Asistan

alikasikka

Üyecik
Kapi kapi gezip Hüddam mı Ararız :D Hüddam niye arıyoruz Allah yetmiyor mu ? Böyle bir zihniyetin islamiyetle alakası olamaz bence..

Salavat ve tevhid çekmekle cinlenmek ne alaka ? Böyle de bir zihniyet olamaz.. Ben hamdolsun 3 yıldır bu zikri çekiyorum.. Allah' a ve Resulullah sav.'e yaklaşma ve sevme yönünde iyiden yana güzelden yana bir çok şey yaşadım hamdolsun..

La ilahe illallah diyen benim kaleme sığınır diye buyuruyor Rabbimiz bir kutsi sözünde.. Ve Abdulkadir-i Geylani hz. De bir sözünde " Kelime-i tevhid, cin ve insan şeytanlarını yakar. Zira o, şeytanlar için bir ateştir, tevhid ehli için de bir nurdur" buyuruyor.. oysa ki siz Abdulkadir-i Geylani hz.'nin tam tersini iddia ediyorsunuz..

Ben bu zikre başlamadan önce uveys zikrini çeken kardeşlerimizin yaşadığı güzellikleri okudum ve dinledim.. Peygamber Efendimiz sav. 'i nidalar eşliğinde rüyasında gören o kadar çok kardeşimiz vardı ki.. Bu yaşıma kadar nasip olmadı Allah bana da nasip eder mı diye düşündüm hamdolsun zikirden sonra 2 kez Rüyamda gördüm Peygamber Efendimizi.. Bu yol yanlış olsaydı neden Peygamber Efendimiz benim ve diğer uveys kardeşlerimizin rüyasına giriyor.. Ki peygamber efendimizin kılığına kimsenin giremeyecegine dair de hadiste vardır..

Bir başka güzellik ise de bu zikri çeken kardeşlerimiz 3 gün sonrasıda ki bir anlarini gösteren kader ve kaza rüyaları görürler.. Bende bu zikre başladığımda bunu bir çok kez yaşadım hamdolsun.. Geleceği ve gaybi sadece Allah'ın bildiği ve dilediğine dilediği kadar bildirdiği Kuran da yazıyor.. Bana rüyaları, 3 gün sonra ki bir anımı Allah tan başka kim bilebilir de bana gösterebilir ki?

Bizde abilik şeyhlik efendilik yok.. Bazı tarikat ve cemaatler gibi Insanları para kaynağı olarak görüp onlardan faydalananlarin yolu değildir burası.. Insanlar kendi evlerinde kendi başlarına sabah akşam 10 dakikasını biricik Rabbimizi anmaya ayırır.. Ama malesef Bazı Art Niyetli tarikatler cemaatler yada gruplar insanları evlerinden kendilerine çekmeye çalışmakta ve bunun için de türlü yollarla çamur atmaya çalışmaktadır..

Meyve veren ağaç taşlanir.. Peygamber Efendimiz sav. 'e ve diğer peygamberlere de büyücü dediler şair hilekar dediler.. Kim ki Hakkı anlattı hep iftiralara , karalamalara , inkârlara maruz kaldi.. Ama bu iftiralar gerçekleri değiştirmedi.. Çünki Güneş Balçıkla Sıvanmaz..

Firuzeçiçeği

Üyecik
Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun. Ben 4 buçuk yıldır üveys zikrini yapıyorum hamd olsun.

Hayata bakışım, yaşantım o kadar değişti ki.Biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

Mesela zikre başladıktan sonra artık rüyalarınız tamamen salih rüya oluyor ve hayatınıza dair çok güzel yönlendirmeler alıyorsunuz Rabbimizden. Bu vesileyle ben nefsimin neye benzediğini, hayatı zorlaştırmak için bana nasıl oyunlar oynadığını öğrenerek bunları düzeltme fırsatı buldum.

Bir takım hastalıksal sıkıntılarım vardı. Bunlar hafifledi...

Mesela ben Kuranı Kerimi tefekkür etmek ne demek bilmezdim. Zikirle beraber Kuranı okumayı, anlamayı, ve hayatıma geçirmeyi öğrendim.

Daha birçok güzellikler yaşadım hamdolsun. Ben artık kendimi gününü kurtarmaya çalışan bir bireyden ziyade bu ümmet için ne yapabilirim kaygısını gütmeye başladım. Çünkü peygamberimiz ümmetine çok kıymet vermiş ve ben de bunun için birşeyler yapmalıyım o halde... İŞTE Allahı zikretmenin önemini herkese anlatmayı bir vazife görüyorum üzerimde ve bu yüzden burdayım hamdolsun....

ÜveysNisanNur

Üyecik
ALLAH'IN ve RASÛLÜNÜN selam ve bereketi üzerinize olsun

Üveys'ilik zikriyle , hayat benim için rengârenk olmaya başladı...meğerse önce siyah beyazmış..

Hayatımdaki zorluklar bir bir gitmeye başladı, korkularım, hastalıklarım beni zorluğa düşüren ne varsa bir bir gitti Elhamdülillah😊🌹

Hayat doğum ve ölüm çizgisinde anlamsızca giderken...hayatı YAŞAmadığımı dolayısıyla GÖRmediğimi anladım...

Biliyor musun?
Allah biz kullarını çok seviyor
Zannedildiği gibi taş eden ezâ eden bir Allah değil...bize Allah'ımızı yanlış tanıttılar...

Üveys'ilik yoluyla birlikte Allah'ımı tanımaya başladım KUR'AN VE SÜNNETLER ışığında...hurafelerden arındırılmış dup duru saf katışıksız dîn'imi öğrendikçe...Allah'ıma yakınlığım daha da arttı...

Allah'a Hamdolsun!
Bu yol Hâkk yol, bu yol genç yaşlı, zengin fakir, açık kapalı, vs vs bakmadan herkesin gelebileceği bir yol!..bu kapı Hâkk'ın kapısı bu kapıya gelen boş çevrilmez...

Hasta mısın?
Psikolojik sorunların mı var?
İlim mi istiyorsun?
Zorlukların altında ezildin mi?
İnsanlar seni sevmiyor mu?
Kendi ifade edemiyo musun?
İmtihanların ağır mı geliyor?
Sıkıntının içinde afallayıp kaldın mı?

Ne olursan ol yine gel bu kapı umutsuzluk kapısı değil...bu kapı Hâkk'ın kapısı...bu kapıya gelip de eli boş dönen yok...gel kardeşim gel herşeyi denedin olmadı!..hep eksik bir şeyler oldu

...bir de RABB'ini günde iki kez bizim usulle10 dk zikretmeyi dene

Eûzü Besmele
100 Tövbe Estağfirullah
En az 100 salavat
Her birinin başında besmele ile
11 ihlas 1 fatiha

Hediye kısmı
Okuduğum sûrelerden hasıl olan sevapları ve okuduğum sâlâtı selamları
Biricik Efendimize sav. Ehlibeytine Ahsabına Yüce Âlisine soyundan ve yolundan gelenlere Hızır As ve sevdiği evliyalara Veysel Karanî hz'lerine evliyalara Enbiyalara ariflere sıddıklara şehitlere âlimlere (sevdiğin kişiyi de ekleyebilirsin) HEDİYE ettim HEDİYE ettim HEDİYE ettim

Eûzü Besmele
En az 100 Lâİlâheİllallah

Bu kadar...detaylı bilgi için Veysel karane . com sitemizi inceleyebilirsiniz

Yaşa ve Gör

nazlı havin

Üyecik
ALLAHIN VE RESULÜNÜN SELAM VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN BU ZİKİRLE 3 YIL ÖNCE RÜYA YOLUYLA TANIŞTIRDI RABBİM HAMDOLSUN.
Zikirden önce çok ciddi sağlık sorunlarım vardı ve çok yakınlarımı kaybetmiştim onların üzüntüsüyle yüksek tansiyon ve huzursuzluk dolu bir süreç başlamıştı.Doktorlar tansiyonumu düşüremiyordu 6 ay hergün acillerde geçti zamanım.çok yoruldum yıprandım. ve arayış başladı artık gidecek doğru kapıyı nihayet bulmuştum ama o kapıdan ALLAHIN KAPISINDAN NASIL GİRİLİR BİLMİYORDUM.
Çünkü Allah hep cezalandıran yakan cehenneme atan bir Allah olarak öğretilmişti.Kimse Allahı sevmenin güzelliğinden ve merhametinden bahsetmemişti. Ve yön Allaha dönünce rüyalar başladı 6 ay araştırdım ve öğrendimki ÜVEYS VEYSELKARANE ZİKRİYMİŞ RABBİN RÜYALARDA ÖĞRETTİĞİ. Bütün sıkıntılarım yavaş yavaş bitti sağlığım düzeldi korkularım huzursuzluklarım bitti.
3 yıla yakın bir zamandır bu zikri yapıyor ve tarifsiz huzuru ALLAHI SEVME VE ONA YAKIN OLMA LÜTFUNU , ALLAHI SEVMENİN NE KADAR KOLAY VE GÜZEL OLDUĞUNU yaşayarak öğreniyorum.
İnsanlar hep sıradışı şeylerden güzeliklerden mucizelerden korkarlar.neden korkacaksın ki
Kainatı ve milyarlarca insanı yaratma gücüne kudretine sahip olan ALLAH üveysilik ile yaşananları yaşatmaktan mı aciz olacak.
YAŞAYIN VE GÖRÜN.
ALLAHI SEVMEKTEN KORKMAYIN
BU YOL ALLAHI SEVME VE ANLAMA YOLU SEVGİ YOLU...
BUYOL ARACISIZ KULLARA BAĞLI KALMMADAN KURAN SÜNNET HADİSLER IŞIĞINDA ALLAHA ULAŞMA YOLU.....

NUR ELÂ 🌹

Üyecik
Kardeşim mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın.. Mesajınıza çok şaşırdım.. Çünki ilk kez böyle bir şeyi şimdi sizden duydum. Ders almaktan bahsetmişsiniz Ders alma ve verme tabiri genel de tarikat ve cemaatlerde kullanilir.. Üveysilik ve üveys zikrinin ise tarikat veya cemaatle hiç bir ilgisi yoktur. İnsanların sabah akşam kendi evlerinde kendi başlarına tevbe salavat tevhid ile Rabbimizi ve Resulümüz 'ü sav. andığımız nacizane bir zikirdir. Bu zikirle Allah 'a daha layık bir kul , Resulullah sav. 'e layık bir ümmet olma yönünde aşk sevgi başlıyor.. Bu zikri çektikten sonra kötü özelliklerinden alışkanlıklarından pişman olup kurtulan , hayatı ve aile ortamı güzelleşen , lütuflar yaşayan o kadar çok kardeşimize şahit oldum ki.. Ve de çok daha fazlasını kamera karşısına geçip bu zikirde yaşadığı güzellikleri anlatan kardeşlerimizin videolarından dinledim ki.. Sizin yorumunuza şaşırdım açıkçası.. Bir tarikat veya cemaatle karıştırıyor olabilirsiniz..

NUR ELÂ 🌹

Üyecik
ALLAH'IN VE RESULULLAH'IN SELÂM VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN KARDEŞLERİM🌹

Bismillah Billah🌹
Zikir kelime olarak neydi!!Bu kelime daha önce söylenir ama manasının bu kadar anlamlı,derin,muhteşem ötesi bir kelime olduğunu bilmezdim,bilemezdik .Kur'anı Kerimde 114 ayette açık net!,100 ayette gizli bir şekilde beni anın diyor Allah Cc.Yani zikretmek,anmak bu kadar önemli...Allah Cc.YAŞ'ayarak,GÖR'erek öğretti öğretmeyede devam ediyor,hamdüsenalar olsun sevmeyi sevilmeyide..Dolayısı ile zikretmek anmak,anlatmak en sevgiliyi hemde günlük işlerini yaparken dahii..Yatarken,kalkarken,çarşıya,pazara,işe okula giderken yada kendini ne zaman hapzır hissetin o zaman,inşAllah.."Kişi sevdiğiyle beraberdir" der!Şanlı Resulullah efendimiz..Yada Yüce Allah C.c "Ben bir gizli hazineydim,bilinmek,bulunmak ve sevilmek istedim"der..Gelin hep beraber Rabbimizin hazinesinden nice cevherler çıkartalım ve Rabbimizin ne kadar kullarına sevgi ve merhamet dolu olduğunu anlatalım inşAllah.❣🙏
Bizler Üveys Veysel karane zikri ile ..TEVHDİN nuru ile yaşamadığınız güzellikler,kolaylıklar,lütuflar kalmadı hamdüsenalar olsun.Bir tanesinin hakkını vermeye gücümüz yok.Günlerce secde de kalsak yine hamdü senâ edemeyiz hakkıyla..O Rahman ve Rahim olan yüce Allah'ım bir bin veriyor hamdolsun.Gün 10 yada 15 dk.zikir ile muhteşem ötesi güzellikler.Böyle Allah C.c sevilmez mi!!...
ZİKRİMİZLE YAŞANAN GÜZELLİKLER
- Kalıcı bir huzur geldi ve geceleri nefes alamıyordum nefes almaya başladım..
-Hastalıklarım alındı..Çağımızın en büyük hastalıkları stres ve akabinde gelen rahatsızlıklar ki!Rabbim hepsini aldı.. Hamdolsun,🌹
-Namaz Kalp huzuru ile kılınır"hadisine mazhar olan
Kullarıyız..Hamdolsun🌹
-Mana ismim verildi..🌹
-Zikir ile sevdiklerinin Allah C.c koruma altına alındığını yaşayarak öğrendim...hamdolsun🌹
-Manevi öğretmenlerim AŞK'ın sultanları,Allah.Cc dostları olan Ladikli Ahmet Ağa,HacıBektaşı veli sunlatanlarımız verildi..Ezelden kıyamete kadar selâm olsun.🌹
-Namaz kılarken,zikirimizi Edâ ederken misk-i amber kokular aldım.Bu kokular Cennetteki Adn cennetinden gelmektedir.🌹
-Eşleriyle problemleri olan kardeşlerimizin aile huzuru yerine geldi..
-Maddi sıkıntıları olan kardeşlerimizin rahat bir nefes almaya başladı..
-Musallatı olan kardeşlerimizin Tevhid ile şifa buldu..
vs....🌹
Sonuç olarak VEYSEL KARANE Zikri ile...ki O BİZİM Zikrimiz YENİDEN DOĞUŞ'un en güzel reçetesi...ve gerçekleştirdi!!! CANIM ALLAH'IM...Şanı çok ama çok yüce♥.
ZİKRİMİZİN EDÂ EDİLİŞİ İ!!..
Kişi kendini hazır hissettiği zaman abdestli bir şekilde...
🌹-70 ila 100 arası Tövbe estağfirullah
🌹-Besmele çekmeden en 100 tane bildiğiniz bir salavat (sayı sınırı yoktur..sayğıdan dolayı rakam verilir)(Kalbende Resülüm seni çok seviyorum..)
🌹-11 İhlas ve 1Tane Fatiha okunmalı..her birinin başında Besmelei şerife...
🌹HEDİYE DUÂ'MIZ... Bizler hediye ederiz bağış yapmayız,yapamayız!!! Edep'ten ileri gelir.Tabiri caizse altaki üsteki ancak hediye edebilir,bağış yamapaz...
-Allah'ım Okumuş olduğum sürelerin sevabını Şanlı Resulullah efendimize,yüce ailesine,ashabına,ehlibeyte,tüm cennetlik annelerimize ,peygamberlere,Meleklere,Hızır a.s,Allah Cc dışları Aşk'ın sultanlarına,Veyselkarani hz.Üveyslere,sıddık,şehid,arif,salih kullara ve ailenize,yakınkalarınızq ve vefat etmiş yakınlarınıza(Bu kısmı istediğiniz gibi açabilirsiniz yani ekleye bilirsiz)
Yine Bir Besmele-i Şerife
- En az 100 tane TEVHİD yani "LA ILAHE İLLALLAH"
(Kalben Allah'ım seni çok seviyorum..)
Bu kadar...
Mübarek olsun...
Daha yazılacak çok şey var lakin bu günlük bu kadar...Sizlerde YAŞA'yın ve GÖR'ün inşAllah 🌹♥
Allah'ıma emanet olun kardeşlerim...🌹

stat counter