Son Kullanma Tarihi Geçmiş İlaç

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

wMwMw

Profesör
Arkadaşlar benim astım için kullandığım RESPIRO 25 MCG/250 MCG AEROSOL INHALER diye bir ağız sprey im vardı,6-7 aydan beri sıkıntı çekmiyordum ama dünden beri yine başladı nefes darlığı problemi bende bu ilacı kullanayım dedim ama son kullanma tarihi 09-2015 diye geçiyor acaba kullansam bir sıkıntı olur mu ?

honline

Profesör
Normalde kullanma derim, ama ben bazen şöyle yapıyorum üretim tarihi ile son kullanma tarihi arasında 1 yıl yada daha uzun bir süre varsa 15 gün gibi toleransı vardır diye düşünüyorum.

wMwMw

Profesör
Hocam kutusunda üretim tarihi yazmıyor sadece son kullanma tarihi yazıyor :/ Ama ilacı alalı daha bir yıl olmadı bu yılın başlarında almıştım.

honline

Profesör
Hocam kutusunda üretim tarihi yazmıyor sadece son kullanma tarihi yazıyor :/ Ama ilacı alalı daha bir yıl olmadı bu yılın başlarında almıştım.
Kullanma boşver o tür ilaçlar açıldıkdan sonra kısa sürede bitirilmesi gereken sıvı ilaçlar.

Creative

Superman
Yönetici
Super Moderator
Kullanım tarihi geçen ilaçları kesinlikle kullanmayınız. Yazdırabilirsiniz ilaçlarınızı.

goodolddays

Адыгэ
Burun akıntısını kesen bi ilacım var, yılda belki 5-6 tane kullanıyorumdur. Kutu dolu duruyo, atsam yazık olacak. tarihi 6. ayda bitmiş ama geçen hafta kullandım yine sıkıntı olmadı bende, etkisini de gösterdi.

Genel olarak tavsiye etmiyorum ama doktora gidene kadar belki..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada sıvı ilaçlarda daha kısa zaman olması lazım, açıldıktan sonra 1 ay içinde bitirin, daha sonra kullanmayın tarzı bişey yazıyo olabilir. Prospektüsde o minvalde bi yazı varsa sakın kullanmayın

Creative

Superman
Yönetici
Super Moderator
Eczanenin kontrolünden kaçmış olabilir, bazen tarihi yakın ilaçları gönderebiliyor depolar. Onun için eczaneden ilaç alırken her zaman kontrol ediniz tarihlerini.

wMwMw

Profesör
Eczaneyi telefonla arayarak durumu sordum bana sıkıntı olmaz dedi ama neyse en iyisi dediğiniz gibi yenisini almak.
Cevaplar için teşekkürler :)

peki acı ketçap açılmamış 27-05-2014 üretim 27-05-2015 son tüketim tarihi var bunu yersek ne olur?
marka tat...

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Bence bir tadın ve koklayin bozuk hissiyatı vermezse tüketin.

stat counter