SDN Forum GNU/Linux Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


manarch

Üyecik
Katılım
29 Ara 2012
Mesajlar
25
Puanları
13
Konum
Şanlıurfa
Evet, nasip bugünlere imiş @eronis. O günlerden bu güne foruma çeki düzen verilmiş. Bu arada @risenin vesile olduğunu belirteyim.
 

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Katılım
25 Mar 2016
Mesajlar
5,466
Puanları
113
Konum
üeiü
Aslında ben sadece kurulumu daha kolay diye Manjaro'yu düşünmüyor değilim. Arch'ın bir sorunu yok ama sıfırdan kurulumu biraz sabıırrrr dedirtiyor :p Belki ileride Manjaro'ya geçebilirim. Demek istediğim sistemimle ilgili gerçekten değiştirmek istediğim bir şey olduğunda (veya sadece canım sıkıldığında. Bazen öyle zevklerim var :p)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Manjaro gaza geldim, denedim... Evet... Yaptım... Netbook'um Arch'ta çok güzelce çalışıyorken Arch'ı silip yerine Manjaro'yu kurdum... Touchpad bile çalışmadı ve kaç tane kernel değiştirdim muhakkak bir şeyler yarım yamalaktı. Şimdi Arch'ı geri yüklüyorum salaklığıma :(
 
Son düzenleme:

manarch

Üyecik
Katılım
29 Ara 2012
Mesajlar
25
Puanları
13
Konum
Şanlıurfa
@eronis kendinize haksızlık etmeyin. Bu uğraşlarınız tecrübelerinizi biraz daha artıracaktır. Manjaronun hangi sürümü veya hangi masaüstünü kurduğunuzu yazmamışsın. Manjaro iso kalıplarının minimal düzeyde olanları olduğu gibi full sürümleride bulunmaktadır. Belliki kimi uygulamalar eksikmiş. Tekrar Arch kurulumu yaptığınıza göre mesele yok.
 

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Katılım
12 Ocak 2009
Mesajlar
8,975
Puanları
113
Konum
İZMİR
Tabi ki denedim. Kernel değiştirdim. Belki beraberkene sıkıntı çıkarıyorlardır diye touchscreen'i devre dışı bıraktım falan ama yok.
Tekrar yüklemeyi düşünürsen canlı yayın bakarız, mesela USB' den canlı masaüstüne ulaştığında kurulum yapmadan önce çalışıyorsa kurulumdan sonra da çalışabilir.
 
Üst
stat counter