Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

draktepe

Üyecik
uyku gecikmesi ayarla şey mi yani bir uygulama 1 gün bekleyip o gün dolunca uyku moduna mı giriyor yani ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni güncellemede sorun var mı ?
aynen belirli bir süre kullanılmayan uygulamaları kapatıyor.
güncelleme de sıkıntı görmedim

bytlki

Üyecik
aynen belirli bir süre kullanılmayan uygulamaları kapatıyor.
güncelleme de sıkıntı görmedim
Bu kapatılan uygulamalar, sık kullanılan uygulamalar olmaması için o uygulamanın pili optimize etme ayarını devre dışı bırakmak gerekiyor şuradan anladım mesela whatsapp'ın pilini optimize edilmedi yapınca normal uyku modundaki uygulamalar ayarındaki ekleme listesinde çıkmıyor yani eklenemiyor o listeye o yüzden bu ayarın sık kullanılan uygulamaların bildirimlerine etkisi yok gibi yani ama adaptif pil açık olursa bildirim sorunu olur mu bilemiyorum.

draktepe

Üyecik
şöyle anlatayım whatsapp eklenmiyor evet.
microsoft outlook ekleniyor , twitter, facebook, intagram eklenebiliyor.
androidin kronik yarası haline gelniş mail uygulamaların push özelliği sürekli çalışıyor.
ayrıca şu anda telefon şarj sürem en az 1 buçuk gün. işte ikrn 2 gün dahi sürüyor. ( telefonu iki yıldır kullanıyorum)

bytlki

Üyecik
şöyle anlatayım whatsapp eklenmiyor evet.
microsoft outlook ekleniyor , twitter, facebook, intagram eklenebiliyor.
androidin kronik yarası haline gelniş mail uygulamaların push özelliği sürekli çalışıyor.
ayrıca şu anda telefon şarj sürem en az 1 buçuk gün. işte ikrn 2 gün dahi sürüyor. ( telefonu iki yıldır kullanıyorum)
WhatsApp'ı örnek verdim ben, yoksa diğer herhangi bir uygulamanın pilini optimize etme yapınca otomatik olarak uyku moduna eklenmesi engelleniyor arka planda rahat çalışabilmesi için yani bir deneyin görürsünüz.

Bir sorum daha olacak müsadenizle; cihaz bakımının Hafıza bölümündeki kontrol edilmeyen uygulamalar ile Android 8'deki izlenmeyen uygulamalar aynı işlevi mi görüyor ?

draktepe

Üyecik
öyleydi diye hatırlıyorum...
şu an 8 olan cihazım olmadığı için kesin bir şey söylemem uygun olmaz. ancak yeri değişmedi isim değişti diye hatırlıyorum.

bytlki

Üyecik
öyleydi diye hatırlıyorum...
şu an 8 olan cihazım olmadığı için kesin bir şey söylemem uygun olmaz. ancak yeri değişmedi isim değişti diye hatırlıyorum.
Android 8 Oreo'da pil bölümüne girince en altta çıkıyordu izlenmeyen uygulamalar ile uykudaki uygulamalar, şimdi 9'da pile girip ayarlara girince uyku bölümü çıkıyor, hafızaya girince de kontrol edilmeyen uygulamalar bölümü çıkıyor. Sanırım yerleri de isimleri de değişti gibi gözüküyor.

bytlki

Üyecik
Merhaba arkadaşlar Note 8 telefonumda şöyle bir sıkıntı var; Whatsapp harici tüm uygulamalarda "arka planda kullanım 0 dakika kullanıldı" yazıyor, güç tasarrufundaki "arka plan verisini engeller" ayarını da kapattım, veri tasarrufu da kapalı, uyku modunda uygulama da yok. Mesela Whatsapp'da gün sonunda 8.30 saat kullanıldı yazıyor zaten bildirimlerin zamanında gelmesinden dolayı bunda bir sorun yok fakat diğer uygulamalar yazdığım şekilde. Nasıl çözebilirim bu sorunu arkadaşlar hard reset wipe data+cache yeterli olur mu ?

stat counter