RAW olmuş HDD %100 Kurtarma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

CoderxL

Doçent
Evet abi. Dosyalarim fotograflarim filmlerim hepsi oradaydi. 500gb yakin dosya kurtardim ama hala yetersiz
Öncelikle Gecmıs Olsun, Eger ki Diski Taktıgınızda Disk Bıcımlendır diyosa Telasa Kapılmayın İptaL Değiniz devam edin, Biraz Evvel Raw Olmus Sistemi Tek Bir Komut ile Geri getirdim..

Cmd- chkdsk/r x:

Cmd yi de Yönetici Olarak Calıstırın Ayrıca..

x Hasarlı Dedımiz Sürücü ismi, ve Beklemeye alıyoruz Yakın Bir zaman Sonra ıslem bıttıkten sonra Sorunsuz Acılıyor..

Diskim sorunsuz Bir Sekılde Acıldı..

Iyı Forumlar..

Çağatay TORUN

Üyecik
Öncelikle Gecmıs Olsun, Eger ki Diski Taktıgınızda Disk Bıcımlendır diyosa Telasa Kapılmayın İptaL Değiniz devam edin, Biraz Evvel Raw Olmus Sistemi Tek Bir Komut ile Geri getirdim..

Cmd- chkdsk/r x:

Cmd yi de Yönetici Olarak Calıstırın Ayrıca..

x Hasarlı Dedımiz Sürücü ismi, ve Beklemeye alıyoruz Yakın Bir zaman Sonra ıslem bıttıkten sonra Sorunsuz Acılıyor..

Diskim sorunsuz Bir Sekılde Acıldı..

Iyı Forumlar..

Kardeşim çok teşekkürler, o komutla bende raw olan 1 tb lık usb 3.0 harici diskimi veri kayıpsız normale döndürdüm,
bilgi paylaştıkça yararlıdır.

turko35408

Üyecik
Selamlar.Uzun süredir usb belleklerimde oluyor bu sorun.Diskleri taktığımda biçimlendir uyarısı alıyorum.Disk yönetimine baktığımda diskin raw biçimli olduğunu ve ek 0 mb'lık bir bölüm açıldığını görüyorum.Bu 0 mb'lık bölümü sildiğimde normale dönüyor. Diskleri tekrar taktığımda yine aynı şeyler oluyor.Ya pc sapıtıyor,ya belleği görmüyor,ya da raw formatında görüyor.Ben bu sorunu sadece win 8.1 ve win 10'da gördüm.Win 7'de sorun yok.Ne alakası var diyeceksiniz ama anakart'tan bile şüphelenmeye başladım.Çeşitli programlar(paragon partition manager gibi) ve ms-dos komutları denedim nafile.Bu sorunu yaşayan varsa yardımcı olur mu lütfen?.Teşekkürler.

Çağatay TORUN

Üyecik
kardeşim yukarıda cevabını verdim arkadaş vermiş işte cevabı bendede oldu aynısı ama Cmd- chkdsk/r x: komutudan sonra sabırlı ol bekle bitmesini, ordaki x senin usb belleğinin harfi olacak

turko35408

Üyecik
kardeşim yukarıda cevabını verdim arkadaş vermiş işte cevabı bendede oldu aynısı ama Cmd- chkdsk/r x: komutudan sonra sabırlı ol bekle bitmesini, ordaki x senin usb belleğinin harfi olacak
Teşekkürler kardeşim.Bu da faydasız.Fazla uzun ve detaylı yazıp başınızı ağrıtmak istemem ama,ben şahsen bu sorunun işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum.Zira win 7'de böyle sorun görmedim.Sadece deneyeyim diye başka bir diske win 8.1 kurdum.Yine aynı.Tek disk (bölünmüş bile olsa) sorun yok.Ancak ikinci bir disk(usb ya da sata)takınca sistem saçmalıyor.Daha önce de aynı sorunu hard disk'te yaşadım.İkinci bir sata diskte yedekleri tutuyorum.Bir gün bir baktım disk raw olmuş.Dosyaların çoğu uçmuş.Ntfs'ye zor bela çevirdim ama bu kez de bazı dosyalara şifre anahtarı işareti koymuş.Dosyaların güvenlik bölümünde S- harfiyle başlayan bir kullanıcı hesabı gördüm.İzinleri o'na aktarmış.Kimdir bu kullanıcı anlamadım(zira kullanıcı hesaplarında yok).İzinleri kendime aktardım ve şifre kalktı.Tabii gidenler geri gelmedi.Sırf bu sorunlar yüzünden diskler format manyağı oldu.Microsoft'a yazayım diyorum da nasıl yazılır kısa ve öz bu sorunlar,bilmiyorum ki...

stat counter