Office 2013 LinkedIn Entegrasyonuyla Geliyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Rom.

Rektör
Onursal Üye
Katılım
11 Ara 2008
Mesajlar
15,460
Puanları
63
Konum
Ankara
[h=1]
[/h]
Geçtiğimiz günlerde önizleme sürümüyayınlanan Office 2013, sosyal ağlarla olan uyumuyla dikkat çekiyor. Yammer ve Skype gibi sosyal servisleri yeni Office ile entegre eden Microsoft, şimdi de profesyonel iş ağı LinkedIn anlaştı.

Resmi açıklamayı kendi blogu aracılığıyla yapan LinkedIn, Microsoft Outlook entegrasyonu konusunda yazılım deviyle bir süredir yakın bir çalışma içinde olduklarını belirtirken, Office 2013′te “Outlook Social Connector” özelliğiyle birlikte ek bir indirme yapmadan kullanıcıların hesaplarına bağlanabileceğini
duyurdu.

Entegrasyon sayesinde Office 2013 üzerinden LinkedIn profiline bir kez giriş yapan kullanıcılar, fotoğrafları, iş bağlantılarını, kimlik bilgilerini veya paylaşımları görebilecek. Tek bir tıkla LinkedIn profiline ulaşılmasını sağlayan bu özelliğin yanı sıra, kullanıcılar aynı zamanda “People Card” bir tür profil özetiyle Office araçlarının birçok yerinde karşılacaklar.

LinkedIn entegrasyonu sadece kullanıcıların profil bilgilerinin görüntülenmesinden ibaret değil. İki şirketin ortaklığı, Outlook kullanıcılarının LinkedIn’deki iletişim bilgilerine, fotoğraflara veya profil detaylarına erişme imkanı da tanıyacak.

Özellikle kurumsal şirketlerde Microsoft Outlook’un çalışanlar için önemi büyük. Zira gün içinde yapılan e-posta iletişimi bu program aracılığıyla gerçekleştiriliyor ve çalışanlar belirli bir zamanı Outlook başında geçiriyorlar. Bu nedenle LinkedIn entegrasyonu, iş ağını genişletme ve profesyonel çevreyle iletişim kurma bakımından Outlook kullanımını daha verimli hale getirebilir.


Kaynak
 
Üst
stat counter