Modem Şifrem Kendiliğinden Değişti??

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

7Fold

Asistan
Yaklaşık 1 ay önce internet aboneliğini değiştirdik, haliyle modem de değişti. TD-W9970 model modemim var. Dün gece ilginç bir şekilde Wi-Fi şifrem değiştirilmiş. Şifremi sadece ailem biliyordu, paylaşsa paylaşsa sadece kardeşim arkadaşlarına verir şifreyi ama modem arayüz şifresi farklı olduğu için benden başka kimse değiştiremez şifreyi. Ben bir mantık yürütemedim, bilginiz var mı?

dark.sdn

Asistan
Modemi yeni aldığın için atanmış wifi şifresi vardır muhtemelen odur modem ayarlarında tekrardan değiştirin şifreyi.

7Fold

Asistan
Modemi yeni aldığın için atanmış wifi şifresi vardır muhtemelen odur modem ayarlarında tekrardan değiştirin şifreyi.
Modem ilk geldiğinde şifremi değiştirmiştim. Ethernet kablosu ile bağlantıyı oluşturduktan sonra şifremi değiştirdim. Şifre 8 karakterli ve tamamen sayılardan oluşan bir şifreydi. İlk hali değildi ve o klasik büyük küçük harfli modem şifrelerine benzemiyordu.

dark.sdn

Asistan
O zaman biri değiştirmiş olabilir sen tekrardan şifreyi değiştir güvenliğini de wpa2 yap. Bir de wps'i modemden kapat tamamdır. Eğer ağaına birilernin girdiğini düşünüyorsan modem arayüzünden kimlerin bağlı olduğunu görebilirsin eğer yabancı biri girerse tekrar şifreyi değiş ve mac filtreleme yap o zaman modem kapı gibi olur. ..

7Fold

Asistan
O zaman biri değiştirmiş olabilir sen tekrardan şifreyi değiştir güvenliğini de wpa2 yap. Bir de wps'i modemden kapat tamamdır. Eğer ağaına birilernin girdiğini düşünüyorsan modem arayüzünden kimlerin bağlı olduğunu görebilirsin eğer yabancı biri girerse tekrar şifreyi değiş ve mac filtreleme yap o zaman modem kapı gibi olur. ..
Dedikleriniz zaten yapıldı hocam, teşekkürler mesaj için. Şifreyi değiştirmek için girdiğimde bağlı kimse yoktu.Benim anlamadığım kablosuz ağın şifresini bir şekilde öğrendi diyelim, modem arayüz şifresini nasıl öğrendi? Sadece ben biliyorum ve o şifre sadece arayüze özel yanı başka hiçbir yerin şifresi değil. :S

dark.sdn

Asistan
Artık orası nasıl oldu oldu onu bilemiyorum ama şifreyi değiştirirsiniz bir kaç günde bir de modem arayüze girip kimler bağlı bakın tanıdıklarınızsa daha bir sorun çıkmaz.

stat counter