Laptop Adaptörüm Neden Isınıyor?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

oslun

Dekan
Arkadaşlar; sorunum şu: Bir ay önce aldığı laptobun adaptörü çok çabuk ısınıyor.. Laptobum 90 Watt ile çalışıyor.. Adaptörde ise 100-120 W yazıyor. Acaba uyumsuzluk mu var yoksa bu sorun herkeste mi var..

İkinci bir sorum ise laptop pilini çıkarmak pil ömrünü arttırır mı?

freewill

Dekan
havalar malum sıcak :) birde genelde laptop adaptörlerinin gücünü nerdeyse firmalar pisi pisine ayarladığı için şöyle ufak bir sorun çıkar genelde laptop tam yük altında ve helede bataryayı şarz durumda bırakırsan adaptöründen vereceği güçten daha fazla akım çeker olay genelde bundan kaynaklanıyor :) diğer soruna gelince pil aynı zamanda regüle görevi görür buda elektrik dalgalanmalarından cihazın korunması anlamı çıkar ayrıca pil ömrü konusunda çok fazla yapabileceğin bir şey yok zaten pil dolu olduktan sonra cihaz şarzı keser senin yapacağın 1-2 ayda bir boşalt doldur yapmak ;)

7.43

Dekan
Aşırı derecede bir ısı olmasa da hepsi ısınıyor.

Ben elektrik olduğu sürece pili çıkarıp kullanıyorum dizüstü bilgisayarı. Takılı olunca şarj ediyor %100'e gelince şarjı durduruyor sonra batarya %90'ın altına inince tekrar şarja başlıyor. Tabi bu durum bataryanın kullanım süresini kısaltıyor. Haftada bir ya da iki haftada bir bataryayı boşaltıp tekrar dolduruyorum, sonra çıkarıp kullanıyorum.

oslun

Dekan
yok tabi ısınacakta.. 2 saatten sonra biraz fazla ısınması korkutuyor beni :)

ATmaCA53

Profesör
adator ısınıyor, bende çok ısınıyorum, havalarda çok sıcak oda ısıtıyor, leptopun sayesinde nerde ise nefes alamıyacak hale geldim bir yandan da sinekler hucum etmiyormu insanı bezdiriyor leptop kullanmaktan

FillsMartin

Profesör
aynen öyle, dizimin üstüne önce havlu koyuyorum 2 kat yapıp, üstüne de leptopu... patlicak diye korkuyom bazen :D :D

abbas00

Asistan
2. sorunun cevabı evet. ama elektirik kesilince sinirlenme neden olabilir :)

1. soruna ise cevap vermek bile istemiyorum. ısınmayan adaptör olmaz :)

sdelta

Profesör
Adaptorun ısınmayanı var mı ? Elimi zor tutuyorum evde 3 tane laptop var farklı markalar hepsi öyle :D Laptop adaptorleri cok sıcak oluyor.

spybot

Guru
Onursal Üye
Benimkide sıcak ama bir sorun çıkardığını görmedim.:)

zeroaxa

Profesör
pek ciddiye alma bence zaten yapılacak bişeyde yok eğer üçlü fişe takıyosan ara sıra kontrol et yoksa prizi yakabiliyo .ben yaktım mesela

freewill

Dekan
peki ısınmayan adaptör yapılır mı? yapılır :D ortalama tam yük halinde ve şarz duurmunda çift çekirdekli bir laptop 150-180 W güç çeker siz 400 W lık bir adaptör yaparsanız çekilen akım düşük olacağı için ısınma sorunu en aza düşmüş olacak ama 400 W adaptör herhalde 3 kg gibi bir ağırlığa sahip olacaktır :D ne demiş atalarımız gülü seven dikenine katlanır :D

Slokr

Profesör
adaptör w ayarlamak için kullanılır diye biliyorum yani içinde direnç gösteren metaryeller var.Düşünün sürtünmeyi tabiki ısıncak :D ısınmazsa kafamı keserim.

spybot

Guru
Onursal Üye
Şuan 65 derece felan vardır adaptörün ısısı..:)

NikeSteeL

Dekan
Adaptör un ısınmasından Doğal bir şey Yok . Isınmaması Anormal Bir durum demektir zaten :)

bayeagle

Üyecik
bilgisayarın başından kalkmıyom adaptörrrr..........çok ısınıyoo buna bir çare bulmak lazım...

Elbruz46

Rektör
Yasaklı
Laptop adaptörleri zaten çok ısınır bu normal.. hatta bazen benimk i kanepe de yastığın falan altında kaldığında oradan bir çıkar fırından çıkmış ekmek gibi :D Adaptör ısısndan korkma... Normal...

swordfish

Üyecik
Arkadaşım büyük ihtimalle ayarlı olan adaptörlerden almışsın.Bu tarz adaptörlerin üzerinde yazan değerler genelde doğru değildir.90w değerinde gücü karşılıyamadığı için zorlanıyor ve ısınıyordur.Böyle giderse yanabilirde..
Güvenilir bir firmadan sağlam bir Notebook adaptörü alabilirsin.
Eğer Tavsiye istersen sürekli çalıştığımız firmayı tavsiye edebilirim.
Notebookuzman 90W Notebook Adaptörü

stat counter