Köpek Fobisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ümitt

Profesör
Arkadaşlar bende acayip derecede köpek fobisi var fobimi geçirebilicek önerileriniz var mı ?

Strake

Profesör
Anahtarlıklara bağlanan köpekçikler var onlardan birtane al istersen 24 saat patakla istersen kendi evladınmış gibi onu sev sanırım bu fobini geçirecektir :D

neet

Guru
Onursal Üye
yavaştan köpeklere bağırarak uzaklaştırmaya çalış 1-2 kere işe yararsa gerisi gelir :D
kız arkadaşımı öyle alıştırmıştım korkmuyo artık.

webmasder

Üyecik
İleri derecede ise bir uzman yardımı almanda fayda var... Ama hafifse yukarıda arkadaşların önerilerini uygulayabilirsin:)

Jura

Üyecik
Alman kurdum vardı yavruyken aldık. Büyüdükce korkum geçmişti deneyebilirsin. Ayrıca çok sadık köpeklerdir yatağıma yatıp beni kovduğu günleri bilirim :D

tuskilidi

Profesör
ilk defa gittiğim bir köyde köpek havlayarak bana doğru koştu ve benim mutlaka o yoldan da geçmem gerekiyordu neyse komşular köpeği uzaklaştırdılar da ancak geçebildim ordan. ertesi gün yine öyle oldu. ben de böyle olmaz bu iş deyip köylüler ne yapıyorsa onu yapmaya karar verdim. ertesi gün köpek yine havlaya havlaya bana doğru gelmeye başladı ama kararlıydım kaçmayacaktım yerden bir taş aldığım gibi köpeğe doğru fırlattım ve üzerine doğru yürüdüm. a aa bi baktım köpek tırstı benden ve havlama değilde böyle garip bir sesleri var köpeklerin o sesi çıkararak kaçtı benden. daha sonraki günlerde de yanına çok yaklaşınca mırıldanmaya başlıyordu onun çaresi de hani futbolda taban göstermek denen hareket varya işte o hareketi köpeğin kafasına doğru uyguluyorsun tabi değdirmiyorsun sadece patron benim mesajını veriyorsun :D

ben, bana musallat olan köpekten böyle kurtuldum. umarım bu deneyimim işine yarar :)

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
İşe yavru köpeklere dokunmaya çalışarak başla. Git bir evcil hayvan dükkanına köpek alacağım ayağına sevmeye çalış. Yanında bir büyüğün olsun ama :)
En azından yavru köpek bu kimseye bir zararı dokunmaz, işi gücü oyun oynamak ve uyumak. Gerçi bişey yapmaya çalışsa ne olur daha dişleri bile olgunlaşmamış diyerek kendini motive et.

Nick.Rey

Profesör
Yavrular değilde büyük köpekler ürkütücü gerçekten insan tırsabiliyo

HRNKC

Profesör
Pitbull dışında herhangi bir köpek sana doğru hareketlendiğinde kaçman gerekmiyor, istifini bozmadan vücudun dik bir şekilde köpeği duruşunla tehdit edeceksin ve köpek itaat moduna girecek... %95 lik familya saldırıdan cayar...

"Saldır" komutu aldığı için seni hedef alan bir köpek olur ise elinde hiçbir şey olmasa bile taş atıyormuş gibi davran, geri viteste bölgeyi tahliye modunda olman da gerekiyor tabi...

Köpeklerden korkman ve bunu açıkça yansıtman onları tetikler öncelikle bunu aklına yaz...

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
Yavrular değilde büyük köpekler ürkütücü gerçekten insan tırsabiliyo
Bir gün şehir dışında büyük bir depodayız. Deponun önü bomboş arazi, o günde ilk günümüz. Öğlen oldu 4 kişi yemeğe gidiyoruz çıktık dışarı. Uzaktan havlaya havlaya bir köpek geliyor.

Hayvanda cüsseli filan. Bizimkiler o anda topuk. Ben nasıl yorgunum anlatamam, kılımı kıpırdatacak halim yok, kıpırdatmadımda zaten durdum bekliyorum hayvanı :D
Sıpa koştu koştu koştu 2 metre kala fren yaptı bana baktı döndü arkasını gitti :D Çocuklar soruyor neden kaçmadın, bilin bakalım ısırılmak ve koşmak arasında hangisi tercih ettim dedim :D

Üniversite zamanında ise gecenin bir körü abartısız 10 küsür sokak köpeğinin arasından dualar eşliğinde geçtim, diğer yol çok daha karanlıktı yine tercih yapmak zorunda kaldım :D

Gerçi bu durumun ana sebebi küçükken yaşanılan travmalar. Çocuksun tabi o zamanlar bir işliyor tam işliyor. Sonrasında istesende atamıyorsun bu korkuyu.

Nick.Rey

Profesör
Bir gün şehir dışında büyük bir depodayız. Deponun önü bomboş arazi, o günde ilk günümüz. Öğlen oldu 4 kişi yemeğe gidiyoruz çıktık dışarı. Uzaktan havlaya havlaya bir köpek geliyor.

Hayvanda cüsseli filan. Bizimkiler o anda topuk. Ben nasıl yorgunum anlatamam, kılımı kıpırdatacak halim yok, kıpırdatmadımda zaten durdum bekliyorum hayvanı :D
Sıpa koştu koştu koştu 2 metre kala fren yaptı bana baktı döndü arkasını gitti :D Çocuklar soruyor neden kaçmadın, bilin bakalım ısırılmak ve koşmak arasında hangisi tercih ettim dedim :D

Üniversite zamanında ise gecenin bir körü abartısız 10 küsür sokak köpeğinin arasından dualar eşliğinde geçtim, diğer yol çok daha karanlıktı yine tercih yapmak zorunda kaldım :D

Gerçi bu durumun ana sebebi küçükken yaşanılan travmalar. Çocuksun tabi o zamanlar bir işliyor tam işliyor. Sonrasında istesende atamıyorsun bu korkuyu.
Şansın varmış hocam baya :)

webmasder

Üyecik
Bende aynen küçükken (Küçük dediğimde lisede össye hazırlanırken ama aramızda kalsın:) evimiz bir çıkmaz sokaktaydı. Malum Össye hazırlanan adam napar? Gece 1lere 2lere kadar kahvede batak, okey,bilardo kendini geliştirir...Bir gece kahve dönüşü bizim çıkmaz sokak karanlık..avanak avanak yola girdim derken bir hırıltı duydum. Tabi duymamla havlamalar ve ben nasıl topukladığımı bile hatırlamıyorum...Ev çıkmaz sokağın son evi...Oraya usain bolt gibi 10 snde vardım. Ve ilk katın penceresine kendimi attığım gibi tırmanmaya başladım. Tabi komşu olan kadın gece gece sesi duyunca kocasını kaldırıyor...Bir bakıyorlar yatak odalarının penceresinde bir adam azmış gibi pencereye abanıyor.. Ne bilsinler korkudan olduğunu:) Uykulu uykulu tanıyamamışlarda...Eleman bıçakla dışarı fırladı..Sokağa kendini atınca beni pencereye tırmanmaya çalışırken altımda da köpek havlarken görünce hoşt moşt kovdu köpeği kurtardı saolsun...Bir hafta arka tarafta bahçelerden filan kaçak eve girdim. o yoldan geçemedim e çıkmaz sokak mecbur tek yol:)

El hasıl yaşımızı başımızı aldık, şimdi insanlara bu işin eğitimini veren bir uzman olduk ama kardeşimin dediği gibi o travmayı ve korkuyu yaşayan özellikle de çok küçükken yaşayan kişilerin bu fobiyi yenmeleri sıkıntılı oluyor...

stat counter