Her An ama Her An Başlayabilir, BARIŞ PINARLARI ..!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


PARAzitCELL

Dekan
Katılım
5 May 2017
Mesajlar
5,091
Puanları
113
Konum
sanalalem
Son dakika! abd Başkanı trump'tan Suriye açıklaması:

Son dakika haberi... abd Başkanı donald trump, Suriye ile ilgili dikkat çeken açıklamada bulundu. "Suriye'de kaldık ve bir hedef olmaksızın savaşın içine gömüldük." diyen trump, "abd'nin sonu olmayan bu saçma savaşlardan çekilme zamanı geldi" dedi.
trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında bu savaştan çıkma vakti geldiğini belirterek "Suriye'den askerlerimizi getireceğiz" ifadesini kullandı.
trump'ın Suriye ile ilgili açıklaması şu şekilde:
"abd, 30 günlüğüne Suriye'de olması gerekiyordu ve bu yıllar önceydi. Kaldık ve bir hedef olmaksızın savaşın içine gömüldük. Göreve ilk geldiğimde deaş bölgede etkiliydi, yüzde yüz yendik. deaş'la Türkiye, Suriye, İran, Rusya ve Kürtler(!) ilgilenmeli."
Mesaj otomatik birleştirildi:

deaş belasını onlar yenmiş (!) 😁 Gülmekten mideme yumruk yemiş gibi oldum... Zaten bizimkisi tiyatroydu, onların her yaptığı ise gerçekti sonuçta holivud onlara değil bize çalışıyor.
 
Son düzenleme:

Oriolus Belası

Üyecik
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
63
Puanları
18
Deaşı gerçekten onlar yendi. Tek emirleri ile tüm deaş birlikleri tavsiye oldu ve pyd ye katıldı.


Amerika benim yorumumca hiçbir zaman o bölgeden çekilmeyecek.

Bu açıklamanın arkasında yatan cümle bence Suriye yi karıştıracağız ve bunun sebebi olarak haber kaynaklarımıza bizim o bölgeden çekilmemiz sonucu türeyen terör olduğunu söyleyeceğiz olmalı...

Allah askerimizi korusun.
 

Constantin87

Profesör
Katılım
1 Ara 2013
Mesajlar
1,068
Puanları
83
Allah yardımcımız olsun ancak davul zurna ile harekat başlatıldığının dünya alame duyurulmasının mantığı nedir? Bu harekatın belirsiz süreli olması gerekli değil midir teröristlere neden hazırlanma, mevzilenme fırsatı veriliyor ki anlamıyorum.
 

KamtariR

Asistan
Katılım
2 Nis 2019
Mesajlar
438
Puanları
43
Konum
𐱅𐰇𐰼𐰜
İstişare ve eleştiri emirden önce yapılır, emirden sonra istişare ve muhalefet olmaz.

Ordumuz yola çıkmıştır, Rabbim muzaffer eylesin.


Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.
Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,
Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!


Yahya Kemal


Vatan uğruna can alıp, can verenlerin şerefine!

 

PARAzitCELL

Dekan
Katılım
5 May 2017
Mesajlar
5,091
Puanları
113
Konum
sanalalem
Gazamız Mübarek Olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kara harekatı da başladı...

1570650041907.png


1570650123125.png


1570650260602.png
 
Son düzenleme:

PARAzitCELL

Dekan
Katılım
5 May 2017
Mesajlar
5,091
Puanları
113
Konum
sanalalem
1570801415785.png


FETİH SURESİ’NİN NÜZUL SEBEBİ
Tarih: 01 Aralık 2017 Nübüvveti Siyer-i Nebî

Fetih Suresi ne zaman ve nerede indirilmiştir? Fetih Suresinin nüzul (iniş) sebebi nedir?
Müslümanlar, Hudeybiye Barış Antlaşmasının hikmetini ilk anda kavrayamadıkları için gösterdikleri memnûniyetsizlik ve işi ağırdan alma sebebiyle büyük bir korkuya kapıldılar. Haklarında vahiy ineceğini ve helâk edileceklerini düşünmeye başladılar. O sırada “Fetih Sûresi”¹ nâzil oldu:

اِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُبِينًا لِيَغْفِرَ لَكَ اللهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَمَا تَاَخَّرَ وَيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكَ وَيَهْدِيَكَ صِرَاطًا مُسْتَقِيمًا وَيَنْصُرَكَ اللهُ نَصْرًا عَزِيزًا

(Ey Rasûlüm!) Muhakkak ki Biz Sana apaçık bir fetih ihsân ettik. Böylece Allâh, Sen’ingeçmiş ve gelecek kusurlarını bağışlayacak; Sana olan nîmetini tamamlayacak ve Sen’i (dâimâ) doğru yola götürecektir. Ve Sana şanlı bir zaferle yardım edecektir.” (el-Fetih, 1-3)
SAHABEYİ KORKUTAN ANLAR

Mücemmî bin Câriye -radıyallâhu anh-, Fetih Sûresi’nin inişi esnâsında ashâbın nasıl korkulu anlar yaşadığını şöyle anlatır:

“İnsanlar korka korka develerinin yanlarına dağılmışlardı. Birbirlerine:

«–İnsanlara ne oluyor?» diye soruyorlardı.

«–Rasûlullâh’a -sallâllâhu aleyhi ve sellem- vahiy gelmiş!» dediler. Biz de herkesle birlikte, korka korka Allâh Rasûlü’nün yanına doğru gittik. Ashâb toplanınca Âlemlerin Efendisi Fetih Sûresi’ni okudu.” (İbn-i Sa’d, II, 105)

Hazret-i Ömer -radıyallâhu anh- da şöyle demektedir:

“O gün Resûlullâh’a -sallâllâhu aleyhi ve sellem- karşı sarf etmiş olduğum sözlerimden duyduğum korku sebebiyle, âkıbetimin hayrolması için devamlı oruçlar tuttum, sadakalar verdim, nâfile namazlar kıldım ve pek çok köle âzâd ettim.” (İbn-i Seyyidinnâs, II, 167)

Fetih Sûresi, mü’minlere Hudeybiye ile birlikte açılmış bulunan zafer kapılarının müjdelerini veriyordu. Nitekim çok geçmeden müjdeler birer birer gerçekleşmeye başladı: Civar kabîleler, Rasûlullâh’ın Kâbe’yi ziyâret için çıktığı bu yolculuğu, “dönüşü olmayan bir yolculuk” diye vasıflandırmışlardı. Fakat Allâh Rasûlü’nün -sallâllâhu aleyhi ve sellem- en ufak bir zarara dahî uğramadan sağ sâlim geri döndüğünü görünce, telâş içinde gelip kendisinden özür dilediler. Allâh Teâlâ onların bu hâlini âyet-i kerîmelerde şöyle ifâde buyurur:

بَلْ ظَنَنْتُمْ اَنْ لَنْ يَنْقَلِبَ الرَّسُولُ وَالْمُؤْمِنُونَ اِلَى اَهْلِيهِمْ اَبَدًا وَزُيِّنَ ذَلِكَ فِى قُلُوبِكُمْ وَظَنَنْتُمْ ظَنَّ السَّوْءِ وَكُنْتُمْ قَوْمًا بُورًا وَمَنْ لَمْ يُؤْمِنْ بِاللهِ وَرَسُولِهِ فَاِنَّا اَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِينَ سَعِيرًا

“Aslında siz, Peygamber’in ve mü’minlerin, âilelerine bir daha geri dönmeyeceklerini sanmıştınız. Bu sizin gönüllerinize güzel göründü de kötü zanda bulundunuz ve helâke müstehak bir topluluk oldunuz. Kim Allâh’a ve Rasûlü’ne îmân etmemişse bilsin ki Biz, kâfirler için çılgın bir ateş hazırlamışızdır.” (el-Fetih, 12-13)

[¹] Fetih Sûresi, Mekke-Medîne eski yolunun Mekkeʼden itibaren 70. kilometresinin karşısındaki Kürâ‘uʼl-Gamîm denilen yerde nâzil olmuştur.

Kaynak: Osman Nuri Topbaş, Hz. Muhammed Mustafa 2, Erkam Yayınları

 
Üst
stat counter