Hakettiği İlgiyi Göremeyen Filmler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


free_agent

Asistan
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
366
Puanları
28
Öncelikle bu konuyu açma nedenim ismi duyulmamış ama kaliteli filmlerin keşfidir.Bir arkadaşımızdan duyduğumuz ve "aaa oda ne ismini daha önce hiç duymadım" deyip izleyince "ben neden daha önce izlemedim bunu" dediğimiz filmler olmuştur.İşte siz de tabiri caizse adı sanı pek duyulmamış,pek bilinmeyen ancak çok beğendiğiniz filmleri bizlerle paylaşın.Bu sayede belki de hiçbir zaman izlemeyeceğimiz güzel filmleri seyredebilelim.İlk film benden gelsin.

Assembly/Ji Jie Hao2007 yapımı olan bu film tanıtımlarında tüm zamanların en iyi savaş filmi diye ünvan almış durumda.Gerçektende uzun süren savaş sahneleri gerçekçiliği ile etkileyici bir yapıt.Orjinal dili Çince olan bu enfes savaş filmini tavsiye edebilirim.

1949’da, Çin İç Savaşı’ndaki Huaihai çatışmaları sırasında, Dokuzuncu Piyade Bölüğü’nün lideri olan Yüzbaşı Guzidi, geri çekilme emri ona ulaşana kadar savaşmakla görevlendirilmiştir. Çatışmanın en ölümcül dakikalarında, bölük büyük kayıplar vermiş ve cephanesini neredeyse tüketmişken Yüzbaşı’nın en sadık adamı, yaşamını teslim etmeden önce bir geri çekilme emri geldiğini duyurur. Yüzbaşı Gu, arkadaşına inanmaz ve ne pahasına olursa olsun savaşmaya devam etmelerinde ısrarcı olur. Çok geçmeden, destek birliklerinin savaş alanından çekilmiş olduğunu ve emrindekilerin, onun ısrarcılığı yüzünden, belki de bir hiç için canlarını verdiklerini anlar. Çıldıran Gu, tek başına düşman siperlerine saldırır fakat hayatta kalır ve rütbeleri sökülmüş olarak bir hastanede uyanır. Burada, emrindeki bölüğün, kaderlerine şahit olan tek bir kişi olmadığı için sadece ‘kayıp’ olarak kayda geçtiğini duyan Gu, emrindeki kırk altı adamın fedakarlıklarını ve onurlarını kanıtlamaya ant içer ve cepheye gelen emrin arkasındaki gizemi çözmek için uzun bir yolculuğa çıkar.
 

free_agent

Asistan
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
366
Puanları
28
A Midnight Clear

2. Dünya Savaşı’nın sonlarında karşı karşıya gelen bir Amerikan birliği ile teslim olmak isteyen bir Alman birliği arasında dostluk bağları oluşur ve birlikte Noel’i kutlarlar. Ancak teslim planındaki değişiklik, iki tarafı birbirleriyle savaşmaya zorlayacaktır.

User Rating: 7.3/10
 

free_agent

Asistan
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
366
Puanları
28
Children of Glory


1956’lı yıllar, soğuk savaşın en soğuk yılları ve Macaristan politik açıdan Sovyet imparatorluğunun hükümdarlığı altında. Ama Macaristan aynı zamanda bir süper güç, Milli su topu takımı yenilmezliğini sürdürüyor. Komunist hareketler Macaristan halkının günlük yaşantılarının üzerine kara bir bulut gibi çökerken, takımın yıldız atletleri ulusun patlayan kahramanlarıydı. Onlar günümüz rock starları gibi ceplerinde para şıngırtıları ve her birinin kolunda güzel bir kızla yaşamaktaydılar.

Kullanıcı Puanı:7.2/10

ShinobiBir zamanlar yetenekleri ile kimsenin baş edemeyeceği karanlığın insanları vardı. Sadece savaşmak için yaşayan bu gölgelerin savaşçıları “Shinobi” olarak bilinirlerdi. Iga ve Koga iki köyün ninja soylarıydı. Her iki boyunda farklı üstünlükleri vardı. Her iki boyda 400 yıl boyunca Shinobi’nin gizemli sanatları ile sayısız ninja yetiştirmişlerdi.Yüzyıllar süren savaşlardan sonra topraklara barış gelir ve Shinobi boyundan gelen bir adam bir başka boydan kızla tanışır ve hikayemiz burada başlar.

Kullanıcı Puanı:7.0/10
 

topalsolucan

Rektör
Katılım
25 Mar 2010
Mesajlar
16,074
Puanları
113
Konum
istanbul


Papillon (1973)

imdb top 250 film listesinde kesinlikle ilk 5 içerisinde olması gerektiğini düşündüğüm filmdir. özgürlükten yoksunluğun acısını, kemiklerine kadar işleten bir film.
 

free_agent

Asistan
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
366
Puanları
28
[h=2]The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford(2007)[/h]
Robert Ford isimli bir genç Jesse James'in çetesine katılır. Batının efsanevi kanun kaçağına karşı kızgın olan Robert'in bir amacı vardır, batının en hızlı silahını susturmak!
 

hasanistan44

Profesör
Katılım
26 Ocak 2013
Mesajlar
1,480
Puanları
0
avatar vardı ama bildiğiniz avatar değil "avatar the last air bender" çizgi filmi çok güzeldi 89 yaşındaki dede bile çizgi filmini izlerdi :/
 

free_agent

Asistan
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
366
Puanları
28
[h=2]Master And Commander: The Far Side Of The World(2003)[/h]Karayip Korsanları serisine benzer tarzda bir film.Tarihle ilgilenenlerin seveceği kullanılan kostümler vs. detaylarla,atmosferiyle izleyenleri geçmişte bir yolculuğa çıkarıyor.Russell Crowe yine harika oynamış,tavsiye ederim...
 

free_agent

Asistan
Katılım
1 Eyl 2012
Mesajlar
366
Puanları
28
1516652224134.png


Huysuz amcamızın başrolünde olduğu , flashbackler yardımıyla temposunu düşürmeyen çok tatlı bir film. 8/10

En man som heter Ove (2015) - IMDb

---- Mesajlar birleştirildi ----

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 33386

Benim gibi folk müzikten hoşlanıyor ve ağır akan filmleri seviyorsanız bu film bulunmaz hint kumaşı. Coen kardeşlerin yönetiyor olması da filmin ayrı bir artısı. 8/10

http://www.imdb.com/title/tt2042568/
 
Son düzenleme:
Üst
stat counter