FegeyaOS - Hobi amaçlı işletim sistemi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Türkçesever

Profesör
Apache 2.0 lisansı, sadece işletim sisteminin geliştirilmesi için kaynak kodları açık tutar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu lisansı da araştıracağım, teşekkürler.
Sizin kendi tercihiniz. Bana saygı duymak düşer ancak konu hakkındaki düşüncemi söylemek istedim.

FerhatGec

Üyecik
Umarım.

Kısaca, bazı kodları GPL lisanslı olduğu için altını çizmiş yönetici. GPL lisanslı kodlar yerine, kendi kodlarımı ekleyeceğim.

Son düzenleme:

FerhatGec

Üyecik
Konuyu hafiften unutturma moduna alalım.

Kurulumu nasıl yapıyoruz?
Kurulum işlemi tam tamamlanmadı. Bu sebepten suanlık Beta 1'de mevcut değil. Beta 2'de mevcut olmasını planlıyoruz.

Suanlık Canli-CD mantığı ile çalışıyor.

Türkçesever

Profesör
İşletim sistemini yapabileceğinizden emin misiniz? Bence bu işler, bir yerlerden hep kod almayla olmuyor. 2017'den beri geliştirilen bir işletim sisteminin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum.

FerhatGec

Üyecik
İşletim sistemini yapabileceğinizden emin misiniz? Bence bu işler, bir yerlerden hep kod almayla olmuyor. 2017'den beri geliştirilen bir işletim sisteminin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Kod almak, her zaman olmasa da yapamayacağın yerlerde ilham alabileceğin ya da lisansını yazarak kullanabilirsin. Kesinlikle haklısınız.

Yani, bu işletim sistemi büyük bir takım ile çalışılmıyor ve hobi amaçlı. Çoğunluklu olarak genel kullanım amaçlı olsa bir takım hazır kodları da kendim yazabilirdik. Suanlık hobi amaçlı fakat bazı kodlar GPL lisanslı, suanlık onları kullanıyorum fakat onları kendi kodlarımı yazarak değiştirmeye başladım/başlıyorum.

Son düzenleme:

FerhatGec

Üyecik
Sanal makine kurmalısınız: VirtualBox'u kurun.
BIOS'tan sanallaştırmayı kontrol edin/açık olmalı.
FegeyaOS GitHub hesabından açıklamasındaki linkten indirin. Yeni makine oluşturun ve Unknown/64bit seçin. ISO'yu da ekleyin.

FerhatGec

Üyecik
Olur. :)

Zaten GPL lisansının üstünde geliştiren kişinin ismi yazıyor. Oradan ulaşabiliyorsunuz.

FerhatGec

Üyecik
Suanlık eklediğim bir şey yok çok fazla. Onun yerine hem Türkçe'ye çevirmeyi düşünüyorum ve daha fazla özellik ekleme konusunda çalışmalar yapmak istiyorum açıkçası.

stat counter