En İyi Muhasebe Programı Hangisi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)


Aslanyiğit

Üyecik
Katılım
16 Mar 2018
Mesajlar
7
Puanları
3
Konum
Ankara
merhaba
işyerimize online kullanabileceğimiz bir muhasebe programı aldık.firma cari bilgilerimizi girdiğimiz de muhasebe programı firmasında çalışanlar ya da bizim müşteri temsilcimiz bilgilerimizi görebiliyor mu?ben birkaç kayıt silmek istediğimde bize bilgi vermeniz gerekir dediler.siz bizim hesaplarımızı görebiliyor musunuz dediğimde izin alarak ancak sizin izin verdiğiniz firma bilgilerini dediler.ama ben bilgilerimizin görünmesini istemiyorum.her programda bu şekilde mi oluyor?
Merhaba handesez
Online programlar bir kaç şekilde çalışırlar. Özellikle web tabanlı programlar, verilerinizi bulut üzerinde internet sunucuları üzerinde tutarlar, dolayısıyla isterlerse sizin bilgilerinize erişebilirler, yani nasıl ki size bir kullanıcı adı ve şifre veriyorlar ve siz bu bilgilerle verilerinize erişiyorsunuz, size bu bilgileri veren yani size bu programı satan firma da isterse ulaşabilir, yasal açıdan ve etik açıdan bu yanlış olsa da teknik olarak bu mümkün. Çünkü sizin verileriniz satıcı firmanın sunucusu üzerinde bulunuyor, sizin kendi bilgisayarınızda değil.
Diğer bir online çalışma yöntemi ise sizin kendi ofisinizde kullanacağınız internete bağlı bir iyi bir bilgisayarı ana bilgisayar olarak organize etmeniz şeklinde olabilir. Bu yöntemde ise verileriniz tamamen size ait bilgisayar üzerinde bulunur ve sizin vereceğiniz erişim bilgileriyle erişilebilir, başkaları sizin izniniz dışında bu bilgisayara erişemezler. Verileriniz şirketinizin dışına çıkmaz. Bu tip programlar genellikle masaüstü uygulaması şeklinde çalışırlar ancak başka yöntemlerde olabilmektedir.
Her iki durumun da kendine göre avantaj ve dezavantajları var.
En son sorunuza dönersem "her programda bu şekilde mi oluyor?" cevap hayır olacak, nedenini zaten yukarıda anlattım.
İyi günler,
 

YSFSNDL

Üyecik
Katılım
17 Kas 2018
Mesajlar
1
Puanları
1
merhaba, atiker yazılım hakkında bilgisi olan var mı?
Merhabalar,
Orman ürünleri sektöründe hizmet vermekte olan bir firmayız. Hem üretimimiz hem de toptan ticaretimiz var.
Yaklaşık olarak 2 yıldır Atiker Yazılım ürünlerini kullanıyoruz. Ticari, E-Belge, Üretim ve İnsan Kaynakları modülünü 20 kullanıcı seviyesinde aktif kullanıyoruz.
Daha önceki kullanmış olduğumuz yazılımla ilgili destek alma konusunda sıkıntılarımız vardı. Bir sorunumuz olduğunda geri dönüş yapmaları 1-2 günü bulabiliyordu. Bazen de olanı olduğu gibi kabullenmek zorunda kalıyorduk.
Atiker Yazılım'la şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadık. Yerli bir firma olması dolayısıyla çözüme ulaşmamız daha kolay oluyor.
Atiker Yazılım'a geçmemizin en önemli etkenlerinden biriside Müşterimizle ve tedarikçilerimizle olan bağlantılarımızın takibini yapmak istememizdi.
Daha önceki yazılım firması bu modül için bize çok fahiş bir fiyat çekti. Ayrıca bu modül ile ilgili bir sunum alamadık, bayinin bu modül hakkında bilgisi olmadığını sezinledik.
Bilgi işlem firmamızın yoğun tavsiyesi üzerine Atiker Yazılım'la görüştük. Bizim için bağlantı ve fiyat listelerinin kritik olduğunu söyledik. Bize bir demo yaptılar.
Şuan 40 tane fiyat listesi, 140 tane bağlantı ile sistemimiz tıkır tıkır işliyor. Daha önce fiyatlar, fabrikanın göndermiş olduğu fiyat listelerinden hesap makinesiyle hesaplanarak giriliyordu.
Ve bu işi 8 kişi yapıyordu. Şuan sipariş girişi yapan 3 kişi var. Atiker Yazılım'a çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yerli ve milli yazılımı destekliyoruz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İlave olarak mobil desteği sayesinde (ios - android) istediğim yerde istediğim zaman bilgilerime ulaşabiliyorum
 
Son düzenleme:

bilgis

Üyecik
Katılım
8 Kas 2018
Mesajlar
2
Puanları
1
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Atiker yazılımın ERP olarak bu seviyede kullanılıyor olmasına sevindim. biz bayilik düşündüğümüz için atiker yazılım hakkında bilgi almak istemiştik. başka üyelerin de varsa yapacakları katılımlarından dolayı şimdiden teşekkür ederim.
 

fkardelen

Üyecik
Katılım
17 Kas 2018
Mesajlar
1
Puanları
1
Benim bilgisayar firmam var ve daha önce çok meşhur (burada isim vermiyorum ama en büyüklerden) bir kaç firmayla farklı zamanlarda bayi olarak çalıştım. Maalesef sizi hiç önemsemezler ve işleri bittiğinde de atarlar. Müşterilerle üretici arasında sıkışıp kalırsınız. Bir süre önce ben bir müşterim aracılığıyla Aymet firmasıyla tanıştım ve onların ürünlerini müşterim adına denedim, gerçekten beğendim.Sonrasında firmayla çalışmaya başladık, oldukça ilgili bir firma,ilk defa bir yazılım üreticisi firma bizimle bu kadar ilgilendi,gerek bizim isteklerimizi gerek müşterimin isteklerini dikkate aldı,isteklerimizden yapabildiklerini hemen yaptılar yapamadıkları içinse gerçekten çok ilgilendiler ve iş programlarına aldılar. Ben Aymet firmasından ve müşterim de ön muhasebe ürünlerinden çok memnun kaldı.Şimdi başka müşterilerime de Aymet'in ürünlerini satıyorum,problemsiz para kazanmanın huzurunu yaşıyorum.
 

Alicoskun

Üyecik
Katılım
27 Kas 2018
Mesajlar
1
Puanları
1
Merhaba
Bizde işletmemiz için yapmış olduğumuz uzun araştırmalar sonucu aşağıdaki sonuçları çıkardık.

En iyi muhasebe programı, ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayan (kapsamlı), hatalı işlem yapmayan (oturmuş,olgunlaşmış),ihtiyaç olduğunda rahatlıkla destek alınabilen (7/24 destek)), günümüz fidye virüslerine karşı korunaklı ve bütçemize uygun olmalıydı.

Bu bağlamda piyasayı incelediğimde, satılan tüm masaüstü programları LOGO (lks,go,tiger), NETSİS, MİKRO, ETA, ZİRVE VB. ürünler veritabanlarını ve datayı kendi bilgisayarımıza kurduğundan virüslere ve özellikle fidye virüsüne karşı tüm sorumluluğunu bize vermektedir. Gerekli önlemler alınmaması durumunda (ki çok yüksek maliyetli önlemler) ve Olası bir saldırıda tüm bilgilerimizi kaybedebiliriz. Bu önlemleri almak için Anti virüs, güvenlik duvarı, sunucu vb. bir sürü maliyet oluşmaktadır. Kaldı ki bu çözümlerin yüksek lisans maliyeti de bulunmaktadır. Aynı yerde yer alan komşu firmalarımıza yapılan saldırılarda bilgilerini kurtaramadılar. tüm muhasebe bilgilerini yeniden girmek zorunda kaldılar ve bir sürü kayıp verdiler. Bu vesile ile alacağımız programın dataları çok iyi korunaklı olması gerekiyordu.

2. olarak piyasada ücretsiz olarak kullandırılan programları araştırdığımızda ise, Verilerimizi kullanarak, arkasında mutlaka farklı bir gelir modeli olduğunu gördük. Yeryüzünde hiç bir firma gelir modeli olmadan bir iş yapmaz. eğer ki hayır kurumu değilse :) mutlaka amacı kar elde etmektir. Bunun için bilgilerimizden kar elde edilmesini istemediğimizden free veya ücretsiz olan hiç bir programı kullanmadık kullanmanızı da önermem.


3. En iyi seçeneğin Bulut tabanlı, online bir program olması idi. Kaliteli bir firmadan alınan bulut - online muhasebe çözümü, datalarını güvenli veri merkezlerinde saklar. Bu veri merkezleri üst güvenlik sistemleri ile korunaklı içinde her türlü antivirüs ve güvenlik duvarının yer aldığı düzenli yedeklemenin yapıldığı yerlerdir. Burada dikkat edilmesi gereken ikinci önemli şey seçeceğiniz bulut tabanlı muhasebe programının kapsamlı olması yani ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılaması ve yanlnış muhasebe yapmamasıdır. Mutlaka almadan önce denemelisiniz. desteğine bakmalısınız öyle karar vermelisiniz. Biz yapmış olduğumuz incelemelerde SDRSoft firmasının SDRCore (www.sdrcore.com) ürününü tercih ettik. 6 aydır memnuniyetle kullanıyoruz. Adamlar 20 yıldır muhasebe işleri ile uğraşan deneyimli bir firma. Ürünü 30 gün ücretsiz deneyebiliyorsunuz. olası sorunda mail atmanız yeterli hemen dönüş sağlıyorlar. Ürün kapsamlı ve pratik. Sürekli geliştirilerek yeni versiyonlar sağlıyorlar. Ayda 50 tl gibi bir fiyata sınırsız kullanıcı ile kullanmaktayız herkese de tavsiye ederim.
 

Aslanyiğit

Üyecik
Katılım
16 Mar 2018
Mesajlar
7
Puanları
3
Konum
Ankara
Daha önce handesez 'e cevap verdiğimde de söylediğim gibi, her çalışma türünün kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır.
Yani Bulut tabanlı program her anlamda mutlak iyidir denilemez, yada tam tersi de doğru değil. Amaçlara ve bütçeye göre hareket etmek en doğrusu olsa gerek.
Hatta bazı firmalar her iki türlü çalışma avantajını da sunuyorlar, yani isterseniz bulut tabanlı sistem üzerinden, isterseniz de kendi bilgisayarınız (veya sunucunuz) üzerinden çalışabilme seçeneği sunuyorlar. Dolayısıyla daha avantajlı bir durum oluşabiliyor.
 

Pevetkif

Üyecik
Katılım
7 Şub 2017
Mesajlar
2
Puanları
1
Konum
İstanbul
Merhaba.
En iyi muhasebe programını belirlemek için pek çok muhasebe programını elden geçirmek lazım. Sadece bir tanesini kullanıp en iyisi bu demek zaten mantıklı değil.
Burada yorum yazan hiç kimseye ithamda bulunmuyorum yanlış anlamayın lütfen. Sadece konuya dahil olmak istiyorum.

Bulut tabanlı sistemlerin dezavantajları tabii ki var ama en azından orta ölçekli bir şirket için bulut tabanın avantajı dezavantajını çok daha fazla geçiyor. Yani pek çok bilgisayardan aynı anda simultane çalışabilmek müthiş bir şey. Bilgisayar tabanlı olanlarda eşitleme işlemlerini beklemek, aynı anda işlem yapmayı zorlaştırıyor. Ayrıcada zaman zaman program kasabiliyor. O yüzden bulut tabanlı tercihim. Hem güncelleme derdi de olmuyor. Ayrıca muhasebe programı şirketi kendisi sunucu hizmeti veriyorsa işlem tamamdır. Sunucu masrafı da yok demektir.

Onun dışında muhasebe programının yapacağı işlemler tamamen size kalmış. Yani bir sürü işe yaramaz fonksiyonu açıkçası ben istemem. Onun haricinde her insanoğlunun istediği gibi az hareketle çok iş halletmek isterim. O yüzden muhasebe programının benim yapacağım işi biliyor olması ve önceden hazırlıklı olması gerekir. Bunun içinde her sektöre özel modülü olan bir program lazım.

Tamam destek falan önemli. Açıkçası pek desteğe ihtiyacım olmadı. Ama destek sisteminin de iyi olması lazım. O yüzden destek konusunda iyi mi diye anlaşırken teyit alın en azından.

Görünenler arasında dia yazılım kullanıyoruz. Muhasebe programı olarak iyi gidiyor. Sadece muhasebe değil yani. Zaten isim olarak da Kurumsal Yönetim Sistemi diyorlar. bir şirketin ihtiyacı olan bütün yönetimsel modülleri falan var. Biz diğer tarafı hiç kurcalamadık. Ama muhasebe tarafı iyi baya. Diğer taraflarını da aktif etmeyi planlıyoruz. Bakalım oralar nasılmış
 

MehmeTugay

Üyecik
Katılım
7 Ara 2018
Mesajlar
5
Puanları
1
Benim size tavsiye edeceğim hem fiyat hem performans olarak ve tüm kobi ve orta ölçekli işletmeler için en iyi muhasebe programı Hesapcini 'dir.
Hesapcini ile fatura takibi, gelir-gider takibi, stok ve depo yönetimi, sipariş yönetimi, kasa ve banka, çek-senet takibi, raporlama, müşteri ve tedarikçi tabiki ve e-Fatura – e-Arşiv bilgilerinizin yönetimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Hesapcini firmanızın iş yükünüzü hafifletirken sizin de tek bir yerden işletmeniz ile ilgili her detayı takip etmenizi ve karlılığınızı artırmanızı sağlar.
 

Rylad

Asistan
Katılım
31 May 2013
Mesajlar
267
Puanları
18
en verimli ve en sağlıklısı luca her şeyin resmi şekilde kullanabilirsin ufak tefek program arıyor isen daraplus+ önerebilirim
 

elifnazli

Üyecik
Katılım
9 Nis 2019
Mesajlar
1
Puanları
1
Ön muhasebe konusunda detaylı bir program ararken Aymet programını buldum, bir süre inceledikten sonra aldık, kullanıyoruz oldukça memnun kaldık. Aslında önceden Logo kullanıyorduk o da gayet iyiydi ama güncelleme ücretleri bizi biraz yormuştu.
 

vlkyldz

Üyecik
Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
4
Puanları
1
vsoft excel muhasebe programı excel tabanlı kolayca işini görür.
 

denizz-

Üyecik
Katılım
18 Tem 2019
Mesajlar
2
Puanları
1
Fornext Yazılımın üretmiş olduğu ön muhasebe programları arasında aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyorum. Küçük bir firmanız varsa fornext yazılımın tamamen ücretsiz ön muhasebe programı olan Free ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Üretim yapan bir firmaysanız Sharp seçeneği yeterli olabilir. Web siteleri, el terminalleri, tablet ve telefonda farklı uygulamalar ile entegre edilebilir bir muhasebe programı arıyorsanız master ya da red master ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılar. Bu muhasebe programlarının ihtiyaçlarınızı ne kadar karşılayacağını Ön Muhasebe Programları | Fornext Yazılım den indireceğiniz demolar aracılığıyla görebilirsiniz. Demo kurarken destek ekibi ile de tanışmanızı tavsiye ederim. Sonuçta programı uzun süre kullanacaksanız iletişimde olacağınız insanların size ne kadar yardımcı olabileceğini görmek açısından iyi bir adım olur.
Muhasebe programı satın almaya karar vermeden önce fornext ön muhasebe programlarını mutlaka incelemelisiniz.
 

MehmeTugay

Üyecik
Katılım
7 Ara 2018
Mesajlar
5
Puanları
1
Hesapcini yeni arayüzü efsane olmuş. Kesinlikle tavsiye ederim ücretsiz 30 gün deneme veriyorlar zaten en kötü bir test edin aradaki farkı kendiniz görün mause klavye kullanmayı bilen herkes muhasebesini kendi tutabilecek kadar kolaylaştırmışlar.
 

onursavas

Üyecik
Katılım
26 Eki 2012
Mesajlar
4
Puanları
1
dia Muhasebe programı daha kullanışlı, apple iMac, macbook gibi macOS işletim sistemlerinde de çalıştırılabiliyor. mac kullananlar için ERP, Restaurant, Servis Yönetimi, Teklif Yönetimlerini, Şubelerini, Müşteri İş ilişkileri (CRM), ve ticari muhasebe işlemlerini de sorunsuzca yürütebilirler.
 
Üst
stat counter