Elektrik kesilip geri geldiğinde adsl bir süre gelmiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)


cuhadar

Doçent
Katılım
11 Ağu 2007
Mesajlar
965
Puanları
18
Konum
Osmaniye, Turkey
Hatta bir kaç kez müdahale etmeyince hiç gelmiyor. Bizim burada arada sırada elektrikler kesiliyor. Hatta günde 3 - 5 kez kesildiği oluyor. Bu günde öyle oldu. Her elektriğin kesilmesinden sonra modemi bir kaç kez aç kapa aça kapa yapmazsam bağlanmıyor. Sadece power ışığı yanıyor diğerleri yanmıyor. Modemim Huwaei ( TTNET ) ten almıştım. Başka aynı sorunu yaşayan varmı acaba. Bazen 15 dakika kadar beklediğim oluyor. Sinyal alamıyor gibi.
 

Qushman 18

Üyecik
Katılım
17 Kas 2012
Mesajlar
8
Puanları
0
Merhaba; sanırım hat değerlerin düşük ve bundan dolayı hattında adsl sinyalinin oturması zaman alıyor bu konuda ttnet ile görüşüp hat değerlerini kontrol ettirebilirsin gerekirsede türk telekom'lada görüşüp hat değerlerinin iyileştirilmesini sağlayabilirsin, hat değerin düşük olduğu için hattında sık sık kopma yaşayabilirsin ya da adsl sinyalinin geç hatta oturmasını yaşayabilirsin.
 

sebastiantr

Profesör
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
2,624
Puanları
0
Muhtemelen kullandığın modemle alakalı bişey.
Bende yalın DSL alınca TTNET in airties 5 para etmez modemini kullanıyordum, kapatınca bazen yarım saat bağlanamıyordu.
Sonra Linksys modemimi takınca normale döndü. Modem kalitesiz olunca veya spilter tarşı ıvırzıvır kullanıyorsan, yada hattında sıkıntı varsa böyle şeyler olabilir.
 

Bakisar

Asistan
Katılım
18 Haz 2009
Mesajlar
152
Puanları
18
Bu sorunu ben de airties ürünlerinde yaşıyordum .AP400(acces point) bu yüzden kurcaladım bozuldu yenisini aldım gene aynı. Çok ilginçtir tayinim çıktı başka ile taşındım, aynı cihazı kullanıyorum 1 aydır hiç aynı hatayla karşılaşmadım. Sanırım üstteki arkadaşın dediği gibi hat değeri vesair bir sorun olabilir..Ama ben acces pointe adsl filan takmıyordum yani hat sorunu filanda değil gibime geliyor cihaz hatası diye düşünüyorum..İyi bir modem alıp kullanmak gerek.
 

cuhadar

Doçent
Katılım
11 Ağu 2007
Mesajlar
965
Puanları
18
Konum
Osmaniye, Turkey
Hat değeri olabilir. Splitter kullanıyorum evet ama splitterın modeme ne sıkıntısı olabilir onu düşünüyorum. Elektrik gidip gelmesi ile benim power tuşuna basmam arasında nasıl bir fark var anlayamıyorum. Mesela gece 21:00 sıralarında elektrik kesintisi oldu sabah mesai başlayana kadar kendiliğinden bağlanmamış. Ben power tuşuna basıp açınca 7 Dk gibi bir sürede geldi.
 

Qushman 18

Üyecik
Katılım
17 Kas 2012
Mesajlar
8
Puanları
0
Splitter da şöyle bir sorun olabilir, adsl sinyali ile telefon sinyalini tam ayıramıyor olabilir fakat senin sorunu splitterla alakalı değil modemden kaynaklı, belki de modem hattı tam tutamıyor farklı bir modemle dene derim.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bizim elektrik gidip geldiğinde adsl hat değerleri yükseliyor. Sanırım gereğinden fazla aboneyi aynı portlara yığmışlar. Hatlar saniyelik de olsa rahat bir nefes alıyor. :D
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying:aynı sorun bendede var hatta ben elektrik gidip gelince yada herhangi bi sebeple bağlantı kesilince tekrar ana hattan bağlantı yapmak zorunda kalıyorum hiçde kolay olmuyo bazen defalarca kabloları söküp takmak zorunda kalıyorum yani modemi açıp kapatmak da fayda etmiyo müşteri hizmetini kaç defa aradım bilmiyorum her defasında arıza kaydı oluşturduklarını söylüyolar ama ne gelen var ne giden benimde modemim airties modem destek hattını aradım bana bi numara verdiler 444 14 15 aradım,adam resmen beni tehdit etti bu numarayı nerden buldun kim verdi ismin ne tc kimlik numaran kaç bu noyu kimse arayamaz gibi sözlerle beni aradığıma pişman etti,kısacası bizim sorunumuz çözülecek gibi görünmüyo dostlar...:crying:
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba ben ttnet airties modem kullanıyorum son bir haftadır adsl ışığım 2 dk sönüyor sonra geliyor tabi adsl ışığı gidince internet ışığı da yanmıyor.ışık gelince 5 dk duruyo tekrar gidiyor 2 gün bişey olmadı bugün tekrar başladı neden olabilir?????
 
Üst
stat counter