Directx Yüklenmiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

WienWarrior

Asistan
Bilgisayara format attım dün.Atmadan önce directx filan vardı.Şimdi directx'i yüklemeye çalışıyorum kurulum bitiyor yüklenme başarılı diyor ama directx'den hiç bir iz yok zaten directx control panel filanda yok.Yüklenmiş olsaydı directx control panel olurdu.Ne yapmam lazım yardım ederseniz sevinirim.

SwateR

Dekan
DirectX control panel ?

İlk defa duyuyorum. Başlat > Çalıştır > dxdiag Çıkan pencerenin en altında DirectX versiyonu yazar. Onun dışında müdahale edeceğin birşeyi yok zaten. Oyun, grafik vs işlemlerde kendisi devreye girer.

KaJMeR13

Profesör
drectx işlewtim istemi ile kurulan bir yapıdır. sonradan sadece eksik dosyalarını "dxwebsetup" denen şeyle güncellersin. yani bir kontrol paneli yok.
mesela call of duty dx_....._39 dosyası olmadan açılmaz<. o dosya varsayılan olarak bilgsayara kurulmaz. oyunu kurarken o dosya drectx bileşenleri arasına eklenir.

yine de emin olmak istiyorsan dxwebsetup indir çalıştır.
kurulurken bing toolbarı kuma. ilk başta seçeneği var. tikini kaldır.

bunun dışında drectx kurulumu/güncellemesini zaten yapamazsın. sadece elle güncelleme dosyalarını olur ssetup şeklinde. oda oyunlarla beraber gelir.

WienWarrior

Asistan
drectx işlewtim istemi ile kurulan bir yapıdır. sonradan sadece eksik dosyalarını "dxwebsetup" denen şeyle güncellersin. yani bir kontrol paneli yok.
mesela call of duty dx_....._39 dosyası olmadan açılmaz<. o dosya varsayılan olarak bilgsayara kurulmaz. oyunu kurarken o dosya drectx bileşenleri arasına eklenir.

yine de emin olmak istiyorsan dxwebsetup indir çalıştır.

kurulurken bing toolbarı kuma. ilk başta seçeneği var. tikini kaldır.

bunun dışında drectx kurulumu/güncellemesini zaten yapamazsın. sadece elle güncelleme dosyalarını olur ssetup şeklinde. oda oyunlarla beraber gelir.

Directx control panel vardır ve ayarları yönetirsin

KaJMeR13

Profesör

Directx control panel vardır ve ayarları yönetirsin
inan ilk defa gördüm drectx kontrol panelini. böyle bir şeyin varlığından haberdar değildim :)
tam olarak ne yükledin?çünkü benim ş ana kadar bildiğim drectx le ilgili sadece dxdiag aracı var. :confused1:

WienWarrior

Asistan
işte sorunda bu :D formattan sonra bunu yükleyemiyorum ve bunu çok önce yüklemiştim nasıl yüklediğimide hatırlamıyorum bu ss'yi internetten buldum :D

KaJMeR13

Profesör
işte sorunda bu :D formattan sonra bunu yükleyemiyorum ve bunu çok önce yüklemiştim nasıl yüklediğimide hatırlamıyorum bu ss'yi internetten buldum :D
kontrol panel cpl
linkteki dosyayı indir. zip arşivinin içindeki .cpl uzantulu dosyayı system32 içine kopyala.
denetim masasına drectx adında bir özellik ekleniyor.

en yukarda verdiğim dxwebsetub linkiyle de sistemdeki tüm drectx bileşenlerini güncelle.

WienWarrior

Asistan
kontrol panel cpl
linkteki dosyayı indir. zip arşivinin içindeki .cpl uzantulu dosyayı system32 içine kopyala.
denetim masasına drectx adında bir özellik ekleniyor.

en yukarda verdiğim dxwebsetub linkiyle de sistemdeki tüm drectx bileşenlerini güncelle.
Senin dediğim gibi yaptım olmadı ama ben çözümü buldum söyliyim sanada:
1-)http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23549 bunu indir
2-)İndirdiğin klasörü aç orda DXSDK_Aug09 çalıştır.Yükleme bitsin çık.
3-)Başlat aramaya directx yaz bütün directx ile ilgili araçlar çıkar.

KaJMeR13

Profesör

WienWarrior

Asistan
Rica ederim :)Hatta indirdikten sonra control paneli aç orada üstte direct 3D gibi bir buton var onu aç daha sonra aşağıdan use retail versiyon'u seç (seçili değilse) oyun performansını artırıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

DirectX control panel ?

İlk defa duyuyorum. Başlat > Çalıştır > dxdiag Çıkan pencerenin en altında DirectX versiyonu yazar. Onun dışında müdahale edeceğin birşeyi yok zaten. Oyun, grafik vs işlemlerde kendisi devreye girer.
directx control panel var buradan indirebilirsin:
1-)http://www.microsoft.com/en-us/downl....aspx?id=23549 bunu indir
2-)İndirdiğin klasörü aç orda DXSDK_Aug09 çalıştır.Yükleme bitsin çık.
3-)Başlat aramaya directx yaz bütün directx ile ilgili araçlar çıkar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herşey için teşekkür ederim bende yuklemiş gibi yapıp yüklenmiyordu şuan büyük boyutlu dosyayı indiriyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim benim sorunum şu league of legends şampiyon seçme ekranında şampiyonu seçtikten sonra oyun kapanıp oyun ekranına geçiliyor ya bende oyun ekranına geçerken error veriyor bilinmeyen bir directx hatası yüzünden falan filan diyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olurmusun teşekkür ederim

OP-Verps

Üyecik
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum need for speed underground indirirken directx 9 yeterli diyor ve bendeki directx sürümü 11 ama oyunu indirirken bana dirext setup geliyor ve directx.log ve dxerror.log hatası çıkıyor regeditten de directX klasörünü siliniz diyor ama bende diretX klasörü bulunmuyor lütfen yardım edermisiniz ne yapmam gerek eğer gerçekten yardımcı olacaksınız telefon numaramı veya instagram hesabımı verebilirim

stat counter