Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

iPhone,iPod Touch,iPad VE iOS HAKKINDAKİ SORUNLARINIZ VE ÇÖZÜMLERİ

Arkadaşlar sorularınızı ve sorunlarınızı bu başlık altında tartışalım ve çözümler getirelim.
Ya bu iOS 12 den sonra benim Sms deki mesaj kutumun rengi açık yeşilken koyu yeşil oldu çok kötü gözüküyor birde çözümünüde bulamadım nasıl düzelecek bilmiyorum.

ReMeRoN67

Üyecik
bugün ipad2 aldım, jailbreak yapmadığım takdirde ücretsiz veya crackli uygulama oyun yükleyemez miyim? sürekli para ödemek zorunda mı kalacağım?
Yükleyebilirsiniz fakat güvenli değil jailbreaktan önceki kadar güvenli olmayabilir açık bi yazılım sonuç olarak

Kalenderadam

Doçent
Değerli arkadaşlar çok yakın bir zamanda iphone 8 aldım şuan için cihazdan gayet memnunum. Fakat son zamanlarda anlam ve isim veremediğim bir garip hatalar olmakta bilmiyorum sizde de böyle sorunlar var mı? Bazen rehberde bir kişiyi aramak için arma bölümüne o kişinin ismini yazmaya çalıştığımda bazı harflerin basmadığı ve geç algıladığı oluyor. mesaj yazarken klavyenin geç algıladığı ve bazı harflerin bazen basmadığı olmakta. Örneğin bir programı açmaya çalıştığımda algılamıyor ve sağa soka kayıyor. Az önce bahsettiğim hatalar ara sıra tekrar etmekte bu bir hatamı yoksa benden kaynaklı mı?

TheTruthHurts

Profesör
Uygulamaları basılı tutarak sildiğimizde verileri silinirmi ?
Evet ve hayır. Veriler silinir ama çoğu uygulamar tüm verileri silmez. Bazıları da tamamını siler.

Eğer uygulama verilerin telefonun çipinde ise bildiğim kadar silmenin tek yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

tufanakdmir

Üyecik
Merhaba
Iphone 7plustan yedekleme yoluyla ıphone xs maxe aktardığım sesli notlarım açılmıyor bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Nasıl çözebilirim?

volkansozeri

Üyecik
Arkadaşlarlar Merhaba, iPod Touch 6.Nesil cihaz satın aldım,iTunes mevcut fakat iCloud hesabı bana ait değil ve şifresi bilinmiyor. ios 10.1 yüklü, Soru : Cihaza güncelleme yaptığımda güncellemeden sonra iCloud Şifresi ister mi ?

burakturk55

Üyecik
Merhaba arkadaşlar,
İphone'da Sectioninfo.plist ve Sectionorder.plist ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilen varmı?

candkmci

Üyecik
Merhaba 2-3 gündür iPhone 5s ile instagrama giriş sorunu yaşıyorum. "Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu." şeklinde bir hata alıyorum ne yapmalıyım?

simyaacii

Üyecik
Merhaba arkadaşlar. iphone 6s kullanıyorum. ios 9.3.3 yüklü. jailbreak olan ios 11.3.1 geçiş yapmak istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse nasıl yaparım? ios 12 çıktığı için olmama ihtimali var mı? Teşekkür ederim...

Arkadaşlarlar Merhaba, iPod Touch 6.Nesil cihaz satın aldım,iTunes mevcut fakat iCloud hesabı bana ait değil ve şifresi bilinmiyor. ios 10.1 yüklü, Soru : Cihaza güncelleme yaptığımda güncellemeden sonra iCloud Şifresi ister mi ?
Sıfırdan ipsw.me'den güncellemezseniz istemez. Cihazın üzerinden güncellemenizi öneririm.

Merhaba 2-3 gündür iPhone 5s ile instagrama giriş sorunu yaşıyorum. "Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu." şeklinde bir hata alıyorum ne yapmalıyım?
Zamanında ben de yaşamıştım bunu. Birkaç gün sonra tekrar giriş yapmayı denediğimde giriş yapabilmiştim...

@ardagrbz

Doçent
Konunun biraz dışına çıkıcam ancak sizce Apple bir indirim yapar mı ? Reuters’a yaptığı açıklama da idirimden bahsetmişti.

Tommy Vercetti

Profesör
Konunun biraz dışına çıkıcam ancak sizce Apple bir indirim yapar mı ? Reuters’a yaptığı açıklama da idirimden bahsetmişti.
Yapmaz. Seçimden sonra doların çok yükseleceği öngörülüyor. Apple şimdi indirim yaparsa seçim sonrası dolar arttığında tekrar zam yapmak zorunda kalır.

Yusufozdn60

Üyecik
Merhaba,bugün iphone XR satın aldım.S8’den geçiş yaptım.Her yönden memnunum fakat tek sıkıntım instagram storylerinde,Mesela hakkı abide xs max var diye onun storylere bakayım dedim orada da alt be üstleri kırpık sanki iphone7/8 mişcesine.Benim cahilliğim olabilir kusura bakmayın yok mudur tam ekran yapmanın yolu storyleri? :)

@ardagrbz

Doçent
Merhaba,bugün iphone XR satın aldım.S8’den geçiş yaptım.Her yönden memnunum fakat tek sıkıntım instagram storylerinde,Mesela hakkı abide xs max var diye onun storylere bakayım dedim orada da alt be üstleri kırpık sanki iphone7/8 mişcesine.Benim cahilliğim olabilir kusura bakmayın yok mudur tam ekran yapmanın yolu storyleri? :)
Maalesef bunun bi yolu yok. Video çekrekende aynısı olucak 😂

volkansozeri

Üyecik
Sıfırdan ipsw.me'den güncellemezseniz istemez. Cihazın üzerinden güncellemenizi öneririm.
Cankat senin de bilgin olsun kardesim, iPod 6 Cihazımı 23 inch İPS Led monitör ile takas ettim. Alan arkadaş cihazı iTunes ile Bilgisayar'a bağlıyor,ekrana gelen her şeye evet dedim abi, sonrasında iOs 12 güncelleme yükledi ve iCloud şifresi istiyor cihaz elimde kaldı diye geri dönüş yaptı :D

stat counter