Anakartda dram arıza ışığı yanıp durması

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

met 35

Dekan
Evet,10 sn kadar beklemezsen biosu resetlemez. Yani default ayarlara alamaz. Değdirip dokunmak kafi değil.
Biosunu bi resetleyelim ,görelim.

Şimdi yedim seni

Profesör
Sadece reset olsa çok takmam yaparız derdim ama burası kafamı karıştırıyor ama yamuk pinle çalıştıranları düşününce normel geliyor aslında. Bu temizlenmeden önceki resim pamuk şeker poşetini tutan demir ile temizledim ışık ile içine bakınca parlak yer gözüküyor.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Burası içi gayet temiz.

Son düzenleme:

met 35

Dekan
O da ne . Anakartın işlemci soketinde 4 yerde bi sorun var gibi.Orası temizlemeye gerek olan bi yer değildi. Demiri oralaramı sürttün.

Şimdi yedim seni

Profesör
O da ne . Anakartın işlemci soketinde 4 yerde bi sorun var gibi.Orası temizlemeye gerek olan bi yer değildi. Demiri oralaramı sürttün.
Zarar vermedim içine. Termal macuna demiri deydirip geri çektim dibine kadar kakdırmadım yani.

Tam olarak anlatayım ben arkadaşın anakartı sorunlu olduğunu anladım ve söyledim arkadaş işlemciyede bir baksana dedi kendi sistemimi topladım 2600 taktım falan tuşa bastım çalışmadı pcye güç gelmediği için işlemciden olduğu biliyordum soğutucuyu söktüm asıldım işlemci ile geldi oysaki güzel şekilde taktım pinlerde hiç sorun yok sıfır gibi ardından geri taktım açtım dram ışığı yanıyor uğraştım falan yok kendi işlemcimi taktım hala aynı bundan gerisini biliyorsun zaten altta verdiğim arkadaşda aynı sorunu yaşamış.

Sorun başka şuan ya işlemcilik bir durum olsa CPU arıza ışığı yanardı zarar vermedim zaten akşam yine uğraşacağım sorun nerde olabilir varmı bir fikir 10sn kuralı birşeye yaramadı bu arada.

Son düzenleme:
stat counter