Ahh biz türkler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

berckai

Profesör
Ankara'da yaşayan bir yabancının gözüyle biz türkler çok garip insanlarmışız. Bu sayfada sıralanan bilgilere göre Türklere has özellikler gerçekten çok ilginç. Bazı ilginç maddeler şu şekilde

• Yemeği tadmadan önce ne olursa olsun tuz atmak.
  • Erkek olmak futbol fanatiği olmakla aynı anlama geliyor
  • 11 ay alkol kullanıp Ramazanda mutlaka bir duruşa geçiyormuşuz.
  • Sanki dinimizin tüm gerekliliklerini yerine getiriyormuşuz gibi asla domuz yemiyormuş, yiyen yabancılara da anlam veremiyormuşuz.
  • MC, Burger King, KFC gibi lokantalar Türkiye'de oldukça abartılı biçimde lüks görülüyor.
  • Cebimizde 5 kuruş olmasa bile dünyanın en lüks telefonlarına sahipmişiz.
  • Kışın evlerimizi ısıtmak için her türlü masrafa girsek de yazın sıcağında kavrulmak pahasına bir klima masrafından kaçınıyormuşuz.
  • Amerikalıları oy verecek sadece iki partileri olduğu için eleştiryor, ancak kendi ülkemizdeki zilyonlarca partiye rağmen oy verecek birini bulamıyormuşuz.
  • Ülkenin durumun vahim olduğunu idda edip her türlü ortamda sorunların asla çözülmesinin mümkün olmadığını tartışıyormuşuz.
  • Okullar bedava ancak pahalımış
  • İşlerinize İnşallah deyip başlayan ama en son güne yetiştiren tek milletmişiz
  • Her yere geç kalıyormuş her türk assolistmiş
  • Türk kahvesini dünya nescafeyi biz içiyormuşuz
  • Beyaz donu çok seviyormuşuz en azından sahillerde
  • İngilizce yabancı dil olarak kullanılan tek dilmiş
  • Dünyada raylı sistemi tercih etmeyen yine sayılı insanlardanmışız
  • İki büklüm zoraki uyur ama uykunun kemiğini kırarmışız
  • Milletin kızına bakar yorum yapar kendi bacımıza laf söyletmezmişiz
  • Türk kızları adına övünülse de her türk erkeğinin hayalinde bir rus kıza sahip olmak yatarmış

Kaynak: Mail Kutum

ReasTa

Profesör
Tam komedi bunlar ya :laugh::laugh: yani biz :p :D

eskibirkullanici

Profesör
tek taraflı düşünmeyelim bunları bide amerikada yaşayan türklere ve türkiyede yaşayan amerikalılara sormak lazım

neet

Guru
Onursal Üye
  • Türk kahvesini dünya nescafeyi biz içiyormuşuz
  • İngilizce yabancı dil olarak kullanılan tek dilmiş
  • Garip :D

tanık

Asistan
Türk kızları adına övünülse de her türk erkeğinin hayalinde bir rus kıza sahip olmak yatarmış

Aynen :rolleyes::p

Frank

Üyecik
bunu kesin bir Türk yazmış bence.Bu kadar şeyi bilmesi için bir Türkle evli olması lazım bunu yazanın eğer yabancı biri yazdıysa ki bu kadar dert yanan biri zannetmiyorum bir Türkle evlensin.

FillsMartin

Profesör
Cebimizde 5 kuruş olmasa bile dünyanın en lüks telefonlarına sahipmişiz.

budur işte, bende 300 ytl lik bi telefon var, yıllar önce aldım, işimi de gayet iyi görüyo.. ama etrafımdakilere bakıyorum da, 2-3 ayda bir son model telefon almak neyin nesi ben anlamadım...

aNtİpAtİ-1

Asistan
Artık böyle insanlar kalmadı söyle o yabancıya. Biri de çıkıp şunların huylarını yazmaz. Herkes Türkler şöyle böyle der, herkes şikayetçidir ama bunu söyleyen de Türk'tür.

LWMP

Doçent
Cebimizde 5 kuruş olmasa bile dünyanın en lüks telefonlarına sahipmişiz.

budur işte, bende 300 ytl lik bi telefon var, yıllar önce aldım, işimi de gayet iyi görüyo.. ama etrafımdakilere bakıyorum da, 2-3 ayda bir son model telefon almak neyin nesi ben anlamadım...
Bende 3310 varken hurdacıda baktım adam 6600 kullanıyor utandım kendımden

sci3

Profesör
Aslında çoğu da utanç verici şeyler değil.. Sadece adetlerin ve geleneklerin bozulması sonucu oluşan tuhaflıklar..

:)

Ramintwes

Asistan
  • Cebimizde 5 kuruş olmasa bile dünyanın en lüks telefonlarına sahipmişiz. : Ben Değilim.
  • Erkek olmak futbol fanatiği olmakla aynı anlama geliyor : Bence Değil, Futbol'u Sevmem Pek Açıkçası.
  • Yemeği tadmadan önce ne olursa olsun tuz atmak. : Tansiyon Hastasıysa?
Bana Nedense Karşıt Bunlar :D

Majeste

Profesör
Hepsinin uyduğu insan sayısı oldukça fazla bana göre. Hiçbirinin uymadığı da yoktur kanımca. :D

desperado64

Rektör
yaklaşık hepsi bana uyuyor :D ama tuz yerine aci biber ekmeyi yanında da acı biber yemeyi tercih ederim :D

stat counter