Adını hatta sözlerini hatırlayamadığınız şarkıyı bulun !!!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 5)

loverman

Asistan
Herkese merhaba;

Geçen gün radyoda bir şarkı duydum ve gerçekten çok hoşuma gitti ancak ne isim var ne de akılda kalan bir söz.Sadece biraz melodisini biliyordum.Durum böyle olunca müzisyen ablama danışayım dedim.Şarkının melodisini mırıldanınca şarkıyı bildiğini ancak adını hatırlayamadığını söyledi.İş başa düştü diyerek çözümü teknolojide aramaya karar verdim.Ve kendi kendime acaba mırıldanarak istediğimiz bir şarkıyı bulabileceğimiz bir site varmıdır? dedim ve araştırmaya başladım.İnanması çok güç ama evet, böyle bir site yapmışlar.Ve site üzerinde yaptığım ilk denemede aradığım şarkıyı bulabildim.

Umarım sizinde işinize yarar.

Ares : http://www.midomi.com/

Bu arada benim aradığım şarkı buymuş :)
http://www.youtube.com/watch?v=FrKPvjdxGEw

loverman

Asistan
Beğenmene sevindim :) Daha çok şarkı bulucam burdan sanırım :D

onurozan91

Doçent
Bende eskiden bunun gibi birşey bulabilir miyim diye araştırmıştım. Tam istediğim gibi bir site =) Teşekkürler :)

Ben de iPhone üzerinde Shazam ve SoundHound kullanıyorum. SoundHound'un mırıldanma desteği var. Sadece şarkıyı mırıldanmak bile bulmasına yetiyor :)

F-rekans

Profesör
Bir ara turkcellin böyle bir servisi vardı. Evet denedim... 32 köntör... :D

zebaniselo

Doçent
Bazı telefonlarda şarkıyı biraz söyleyince veya kayıt yapınca sizin için buluyor.ben daha önce bazı cümlelerini hatırladığım şarkıları google a yazarak buluyordum.ama bunun için site yapmaları güzel olmuş.

RocKhan

Doçent
Haha gitar çalmaya başladığım zamanlarda çaldığım ilk parçalardan birini aramışsın :D Çalmayı öğrendiğim ilk yabancı şarkılardan biriydi.

M.Şamil CAN

Dekan
Geçenlerde bir parça dinledim melodisi filan çok hoşuma gitti aslında tamda dinlemedin müziği bana bulabilirmisiniz ?

RocKhan

Doçent
Geçenlerde bir parça dinledim melodisi filan çok hoşuma gitti aslında tamda dinlemedin müziği bana bulabilirmisiniz ?
işte arkadaş da onu anlatmış en başta, sen bulabilirsin, Mikrofon varsa orda click yaptıkdan sonra mırıldancan ya da şarkıdan bildiğin sözler varsa söylücen,şarkıyı söyleyerek.

THR

Profesör
Teşekkürler.
Eskiden kullanırdım ama artık site üzerinden pek uğraşmıyorum. Mobil versiyonlar daha pratik geliyor.

Alptekin46

Profesör
Çok güzel bu ya:) ne zamandır dinlediğim bir fon vardı secret garden nocturne imiş, çok teşekkürler:):):)

reflex_r4p

Üyecik
Merhaba arkadaşlar çok uzun zaman önce bir yabancı klip izlemiştim. ortada bir adam yanında iki kadın dansçı vardı. Balerin gibi dans ediyorlardı. Hiphop tarzı kesinlikle değil. biraz pop biraz rock gibiydi. Siyah kostümleri deri olabilir şimdi hatırlayamıyorum. Dansçılardan biri kıvırcık saçlıydı diye hatırlıyorum. şarkının sözlerini bilmiyorum ama "heey yooo hey yooo" tarzı birşeyler vardı. Çok hareketli değildi.

NikeSteeL

Dekan

00:31- 00:38 arasındak melodiyi kkonuşmalar olmadan bulabilirmiyiz..

Herkese merhaba;

Geçen gün radyoda bir şarkı duydum ve gerçekten çok hoşuma gitti ancak ne isim var ne de akılda kalan bir söz.Sadece biraz melodisini biliyordum.Durum böyle olunca müzisyen ablama danışayım dedim.Şarkının melodisini mırıldanınca şarkıyı bildiğini ancak adını hatırlayamadığını söyledi.İş başa düştü diyerek çözümü teknolojide aramaya karar verdim.Ve kendi kendime acaba mırıldanarak istediğimiz bir şarkıyı bulabileceğimiz bir site varmıdır? dedim ve araştırmaya başladım.İnanması çok güç ama evet, böyle bir site yapmışlar.Ve site üzerinde yaptığım ilk denemede aradığım şarkıyı bulabildim.

Umarım sizinde işinize yarar.

Ares : Search for Music Using Your Voice by Singing or Humming, View Music Videos, Join Fan Clubs, Share with Friends, Be Discovered and Much More For Free! - midomi.com

Bu arada benim aradığım şarkı buymuş :)

BENİM ÇOK HOŞUMA GİDEN YABANCI BİR ŞARKI VARDI NE KADAR MIRILDANDIM BULAMADIM BAŞKA ÇÖZÜMÜ YOKMU MİLLET ?

ommerk

Doçent
2000-2001 veya 2002 yılındaki bir şarkıyı arıyorum.
İlahi tarzında sözleri vardı.Ama müziği hareketliydi.
Klibinde atında üzerinde gidiyodu.2 gündür kafayı taktım bulamadım.
kral tv de çok oynardı o zaman.İlahisel bir sözleri vardı.
Hatılayabilen var mı?

stat counter