"Abi hırsıza benziyo takip mi etsek"

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


busekement

Asistan
Katılım
2 Şub 2015
Mesajlar
162
Puanları
28Atatürk Havalimanı'ndaki adi saldırıyı gerçekleşen 3 terörist, saat 21 civarı Fatih'ten taksiye binip Atatürk Havalimanı'na gelmiş. Dış hatlar terminalinin giriş bölümünün önünde bir sivil polis, hareketleri ve üzerindeki monttan şüphelenip polis memuru olan arkadaşına "Bu havada montla dolaşıyor, hırsıza benziyor" şeklinde mesajlar atıp uyarmış.

Sivil polis şüphelendiği kişinin peşinde düşüp kimlik sorduğunda, terörist kimliğini almak için çantaya eğilir gibi yapıp üç el ateş ediyor ve sivil polis orada ağır yaralanmış. Polis yaralanınca da, kimlik sorulan terörist koşarak aşağı iniyor, 'dış hatlar geliş'in önünden taksicilerin yanına geçiyor ve sonrası malum.. Kendisini patlatıyor.

O sırada saat tam 21:51. Bu polis, kahraman. Çünkü bu müdahalesiyle canı pahasına, ilk çocuğuna 6 aylık hamile olan eşini, ailesini bırakıp teröristlerin eylem kurgusunu bozuyor.

300 kişi kurtarıldı. Çünkü asıl hedefleri içeri girmekti. "DEAŞ, eylemi büyük bir katliam yapmak üzere planlamış. Daha büyük bir facia önlendi, böylece 250-300 kişi kurtarıldı" değerlendirmesi yapılıyor.
 

BrknEs

Dekan
Katılım
4 May 2010
Mesajlar
6,934
Puanları
63
Konum
EsBer
bu sabah medyaya düştü bu fotoğrafta aslında polisimizin daha fazlası yetkisi olsa belki bu konuşmaları yapmalarına gerek kalmadan şüpheliye yerinde müdahaleyle belki bu olayı daha büyük ölçü de engelleyebilirlerdi.
 
Üst
stat counter