%100 Disk sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ahmet5378

Üyecik
Selamun aleykum bilgisayarim 7 aylik ve sistemim 1300x ve gtx1050ti 1tb harddisk bulunmakta ve %100disk sorunu aliyorum pcm kullanilmaz oldu tüm çozümleri denedim bir sonuca ulaşamadim ne yapmaliyim ?

_Zaur_

Profesör
Windows 10 genel sorunudur HDD 100% kullanım.

Windows update kapatmayı başarabilirseniz ne güzel.
Başaramazsanız eğer SSD almak zorunda kalıcaksınız başka yolu yok çünkü.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Windows 10 üzerine konuşmalar dönmüş ancak konu sahibi hangi işletim sistemi çalıştırdığını belirtmemiş. :)

_Zaur_

Profesör
Windows 10 üzerine konuşmalar dönmüş ancak konu sahibi hangi işletim sistemi çalıştırdığını belirtmemiş. :)
Bildiğim kadarıyla Ryzen anakartlarda windows 10 aşağı driver desteği yok. İstese bile 7 yada 8.1 yükleyemez. Ses driveri ve başka driverler bulunmuyor 10 aşağı sistemler için

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bildiğim kadarıyla Ryzen anakartlarda windows 10 aşağı driver desteği yok. İstese bile 7 yada 8.1 yükleyemez. Ses driveri ve başka driverler bulunmuyor 10 aşağı sistemler için
Summit Ridge işlemci için AMD'den kısmen destek vardı deniliyor, denemedim ama en azından Windows 7 kurarken mavi ekran hatası vermiyormuş. Diğer sürücüler konusunda bilgim yok.

Samet UCA

Profesör
Bende de oluyordu yabancı ve yerel forumlarda yazılan tüm çözüm yollarını denedim ama çözemedim. Sonuç olarak SSD aldım çözüldü.

Ahmet5378

Üyecik
Windows 10 genel sorunudur HDD 100% kullanım.

Windows update kapatmayı başarabilirseniz ne güzel.
Başaramazsanız eğer SSD almak zorunda kalıcaksınız başka yolu yok çünkü.
Biraz hortlatmış gibi olucam ama hala sorunum devam ediyo windows 10 kullanıyorum pcyi toplayalı 8 ay oldu dolar 3 tlken topladım başlarda sorun yoktu sonradan başladı bu sorun başta 8.1 kullanıyodum win 10a geçiyim düzelit dedim düzelmedİ.Sadece belirtmek istedim.Uzun lafın kısası ssd kesin çözümmü boşuna para vermek istemiyorum birde nekadarlık bişi işimi görür teşekkürler.

Umut YAZGAN

No comment.
Yönetici
Moderatör
Biraz hortlatmış gibi olucam ama hala sorunum devam ediyo windows 10 kullanıyorum pcyi toplayalı 8 ay oldu dolar 3 tlken topladım başlarda sorun yoktu sonradan başladı bu sorun başta 8.1 kullanıyodum win 10a geçiyim düzelit dedim düzelmedİ.Sadece belirtmek istedim.Uzun lafın kısası ssd kesin çözümmü boşuna para vermek istemiyorum birde nekadarlık bişi işimi görür teşekkürler.
Merhaba, görev yöneticisinden bir ekran görüntüsü alabilir miyiz?

Umut YAZGAN

No comment.
Yönetici
Moderatör
Ne yazıkki şuanda atamıyacağım ancak görev yöneticisini her açtığımda systemin sadece 100 olarak kullandigini söyleyebilirim.
Anladım, cmd komut satırını (Yönetici) modunda açalım. Ardından net.exe stop "Windows search" komutunu yazıp enterlayalım... Sonrasında disk durumunda bir değişiklik olup olmadığını belirtiniz.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Windows logo tuşu basılı iken + R tuşuna basın.
açılan pencereye
Kod:
msconfig
yazın
Tamam
Hizmetler sekmesinde
"Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" kutusunu işaretleyin.
"Durum" sekmesine tıklayarak "Çalışıyor" servislerini sıralayın ve Intel, NVIDIA, AMD, Bluetooth gibi servislerin haricindekilere karşılık gelen kutucuklardaki işareti kaldırın.
Uygula
Tamam
Sistemi baştan başlatın.

değişen bir durum oldu mu, gözlemleyin.

Ahmet5378

Üyecik
Windows logo tuşu basılı iken + R tuşuna basın.
açılan pencereye
Kod:
msconfig
yazın
Tamam
Hizmetler sekmesinde
"Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" kutusunu işaretleyin.
"Durum" sekmesine tıklayarak "Çalışıyor" servislerini sıralayın ve Intel, NVIDIA, AMD, Bluetooth gibi servislerin haricindekilere karşılık gelen kutucuklardaki işareti kaldırın.
Uygula
Tamam
Sistemi baştan başlatın.

değişen bir durum oldu mu, gözlemleyin.
suanda disk 0 fakat herhangi bir oyuna girince bilgisayar ölüyor ve disk 100 oluyor anlam veremiyorum

stat counter