Yenilenmiş telefon sıfır mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Smg_201_smg

Üyecik
Kendime 1 ay önce n11'den telefon almıştım ama açıklamaya dikkat etmemişim özellikle yenilenmiş olmasın diye uğraştım açıklama şöyle: " KVK servis tarafından yenilenmiştir Çiziksiz sıfırdır 12 Ay Garantilidir Fatura tarihi itibari ile garantisi başlar kapalı kutu eksiksiz olarak gönderikecektir"
ama kutudan garanti belgesi, hızlı başlangıç kılavuzu ve sim kart iğnesi de çıkmadı. Ayrıca yenilenmiş telefona göre çok da pahalı. Parmak izi sensörü düzgün çalışmıyo ,ara sıra kasıyo, bataryası çabuk bitiyo. İade etmek için sstıcıya mesaj attım ama daha cevap gelmedi. İade kabul edilmezse şu yukardaki sıfır ürün yazısını kullanarak mahkemeye verebilir miyim? Yenilenmiş telefon kullanılmış olmuyor mu? Her ne kadar sıfır kondisyon da dense bana pek öyle gibi gelmedi. Özellikle şunu biliyosanız cevaplayın lütfen; yenilenmiş telefon sıfır olur mu?

KHC

Üyecik
Sayın smg_201_smg

Yenilenmiş telefonlar kullanımı olup yeniden yapılanmış telefonlardır.

Logithx

Profesör
Bir aylık telefonu iade alırlarmı bilmiyorum 14 gün içinde iade için bir hakkın var mahkeme konusuna gelecek olursak eğer yenilenmiş diye belirtmişlerse durum zor gibi görünüyor ama yinede şansını dene tüketici hakem heyetine başvur..

Smg_201_smg

Üyecik
Bir aylık telefonu iade alırlarmı bilmiyorum 14 gün içinde iade için bir hakkın var mahkeme konusuna gelecek olursak eğer yenilenmiş diye belirtmişlerse durum zor gibi görünüyor ama yinede şansını dene tüketici hakem heyetine başvur..
Ben sırf yukarıda yazan o "sıfır" ibaresine güveniyom şu an...

<<Dkn nyz>>

Dekan
Mesela ekran kırıldı ama başka sprun yok yeni ek takılıp konrol edip paketliyorlar sonra satıyorlar

Mesela işlem ücreti karşılığında iphone yi sıfırıyla değişyiriyorlarya senden aldıklarını öule yapıyorlar

Bunun kaçak yollarla kutusuz yapılmasınada spot cihaz diyoruz

Usain

Profesör
Yasaklı
Siz cihazı normalinden daha az fiyata aldınız değil mi?

<<Dkn nyz>>

Dekan
Kendime 1 ay önce n11'den telefon almıştım ama açıklamaya dikkat etmemişim özellikle yenilenmiş olmasın diye uğraştım açıklama şöyle: " KVK servis tarafından yenilenmiştir Çiziksiz sıfırdır 12 Ay Garantilidir Fatura tarihi itibari ile garantisi başlar kapalı kutu eksiksiz olarak gönderikecektir"
ama kutudan garanti belgesi, hızlı başlangıç kılavuzu ve sim kart iğnesi de çıkmadı. Ayrıca yenilenmiş telefona göre çok da pahalı. Parmak izi sensörü düzgün çalışmıyo ,ara sıra kasıyo, bataryası çabuk bitiyo. İade etmek için sstıcıya mesaj attım ama daha cevap gelmedi. İade kabul edilmezse şu yukardaki sıfır ürün yazısını kullanarak mahkemeye verebilir miyim? Yenilenmiş telefon kullanılmış olmuyor mu? Her ne kadar sıfır kondisyon da dense bana pek öyle gibi gelmedi. Özellikle şunu biliyosanız cevaplayın lütfen; yenilenmiş telefon sıfır olur mu?
Eğer satıcı açıkça yazmış ise yenilenmiş cihazdır diye mahkemeden bişey çıkmaz ama direkt sıfır cihaz yazdı ise o zaman siz kazanırsınız

Smg_201_smg

Üyecik
Eğer satıcı açıkça yazmış ise yenilenmiş cihazdır diye mahkemeden bişey çıkmaz ama direkt sıfır cihaz yazdı ise o zaman siz kazanırsınız
Ama gördüğünüz gibi yenilenmiş sıfır cihaz yazıyo

---- Mesajlar birleştirildi ----

Siz cihazı normalinden daha az fiyata aldınız değil mi?
Kesinlikle hayır, s7 edge gibi bi telefona 2500 Lira ucuz denemez, başlığında ve açıklamasında açıkça yenilenmiş yazanlar zaten 1700 lira

Son düzenleme:

Usain

Profesör
Yasaklı
Ama gördüğünüz gibi yenilenmiş sıfır cihaz yazıyo

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kesinlikle hayır, s7 edge gibi bi telefona 2500 Lira ucuz denemez, başlığında ve açıklamasında açıkça yenilenmiş yazanlar zaten 1700 lira
İade isteyin ama ne kadar hak iddia edebilirsiniz bilemem. Başarılar.

Dea

Profesör
Sizin Elinizdeki Cihaz Swap Diye Tabir Ettiğimiz Cihazlardan

Siz Yinede Satıcı İle Konuşup Tüketici Hakem Heyetine Başvurun İşiniz Zor

|SeYYaH|

Rektör
Kafanı karıştıran bir durum olduğunda mutlaka bir bilene soracaksın yeğenim, ama iş işten geçtikten sonra değil, o işe girişmezden evvel! Üzgünüm ama bir sonuç elde edebileceğini pek zannetmiyorum.

stat counter