Yeni WhatsApp Güncellemeleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Aşağıda ki görüntüler WhatsApp Web'in yeni özelliklerinin Beta sürümünden.Telefonunuzun batarya doluluk oranı belli bir seviyenin altına düştüğünde WhatsApp Web'de uyarı alabileceksiniz.Diğer ekran görüntüsünde ise mesajımızı geri çekme özelliğinin WhatsApp Web'e uyarlanmış halinden.Bu mesaj geri çekme özelliği Allah izin verirse Mayıs'ın sonlarına doğru çıkıyor :)
C_bQZkqW0AEcvz0.jpg
C_bhoPpXsAAVl6T.jpg

Ayrıca yakın bir zamanda çıkartma (Sticker) gönderebilceğiz.Bunun yanı sıra iOS için mesajları kaydırarak yanıtlama gibi fonksiyonel özellikler gelecek.

Birde güvenlikle ilgili bir bilgimiz var.Bu da iOS'u ilgilendiriyor.Biliyorsunuz WhatsApp'ın iCloud yedekleme özelliği var.WhatsApp, iCloud yedekleme sistemine şifreleme özelliğini ekledi.Böylece daha güvenilir bir yedekleme ortamı oluşmuş oldu.

Kaynak: Forbes & WABetaInfo

İsterseniz ben sizin için dil dosyasında Telegram yazısını Whatsapp'a çevireyim, alın whatsapp niyetine kullanın. Whatsapp teması da var üstelik. Boşuna bu özellikler ne zaman gelecek diye beklemeyin. :)

İsterseniz ben sizin için dil dosyasında Telegram yazısını Whatsapp'a çevireyim, alın whatsapp niyetine kullanın. Whatsapp teması da var üstelik. Boşuna bu özellikler ne zaman gelecek diye beklemeyin. :)
Teşekkür ederim ama böyle bir zahmete girmenize gerek yok :) Telegram'ın doğru adımlar attığını biliyoruz ama hala kullanıcı sayısı az. Ben şimdi yüklesem Telegram'ı kiminle ne konuşacağım. Çevremde kimse kullanmıyor. Telegram'ın öyle bir yenilikle gelmeli ki adı duyulsun, insanlar kullanmak istesin :)

Teşekkür ederim ama böyle bir zahmete girmenize gerek yok :) Telegram'ın doğru adımlar attığını biliyoruz ama hala kullanıcı sayısı az. Ben şimdi yüklesem Telegram'ı kiminle ne konuşacağım. Çevremde kimse kullanmıyor. Telegram'ın öyle bir yenilikle gelmeli ki adı duyulsun, insanlar kullanmak istesin :)
Herkes kimse kullanmıyor diyip kenara çekilirse doğal olarak kimse kullanmaz hiçbir zaman. Bu yanlış bir mantık. Ben kurdum çevremde 3 kişiye kurdurdum. Bu şekilde hızla yayılır zaten. Hem günümüzde telefonlar ram ve işlemci açısından zengin kurup kenarda bekletmekten ne zarar gelirki. Bi dünya gerekli gereksiz uygulama hepimiz kuruyoruz.

Herkes kimse kullanmıyor diyip kenara çekilirse doğal olarak kimse kullanmaz hiçbir zaman. Bu yanlış bir mantık. Ben kurdum çevremde 3 kişiye kurdurdum. Bu şekilde hızla yayılır zaten. Hem günümüzde telefonlar ram ve işlemci açısından zengin kurup kenarda bekletmekten ne zarar gelirki. Bi dünya gerekli gereksiz uygulama hepimiz kuruyoruz.
İşte siz sevdiğiniz için etrafınızdaki insanlara kurmalarını söylüyorsunuz. Ben kendimi buna mecbur hissetmiyorum. Önceki mesajımda da bunu söylemek istedim insanları WhatsApp'ı bıraktıracak bir yenilik ile kendilerine çekmeleri lazım. Kullanıcı değil üretici gözüyle bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

İşte siz sevdiğiniz için etrafınızdaki insanlara kurmalarını söylüyorsunuz. Ben kendimi buna mecbur hissetmiyorum. Önceki mesajımda da bunu söylemek istedim insanları WhatsApp'ı bıraktıracak bir yenilik ile kendilerine çekmeleri lazım. Kullanıcı değil üretici gözüyle bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Kendine çektirecek bir sürü özelliği var ancak insanlar yeniliğe açık değil. Herkes ön yargı fanusu içinde yaşayıp gidiyor.. :) Yine de hatrı sayılır kullanıcı kitlesi var. Benim kanalımda bile 1300'den fazla takipçi var.

Benimle konuşabilirsin mesela. :D

Benimle konuşabilirsin mesela. :D
:D :D Adamsın abi.Konuşacak kimsem yok ayaklarına ağlıyormuşum falan :D Gerçekten Telegram bir şirketin büyümek için bazı anlaşmalara falan açık olması gerekir.Örneğin dünyanın birçok yerinde bulunan bir operatör markası Vodafone ile veya başka bir operatör ile anlaşmalar vs olabilir.Zamanla olur belki :)
WhatsApp gibi köklü,piyasaya çökmüş bir rakibin var ise çok çalışmalısın her şey açık ve net.
--- Gönderi Güncellendi ---
WhatsApp'ın, canlı konuş paylaşma ve gönderilen mesajı iptal etme gibi yeni özelliklerine, Android platformunda son dokunuşları yapılıyor.
C_mBNHGWAAAAd40.jpg
C_mCAwWXYAAw36y.jpg

Kaynak: WABetaInfo

Arkadaşlar yeni gelecek özelliklerden biri olan mesajı geri çekme,hatırlayacağımız üzere 5 dakika idi.Son yapılan düzeltmede bu süre 8,5 dakika olarak değiştirildi.(2.117.185 sürümü)

WhatApp'ın var olan Windows için masaüstü uygulaması Windows Store'a geliyor.Zaten var olan uygulama hem daha rahat erişilebilir hem de daha stabil bir güncelleme alacağı için markete girmesi daha güzel oldu.Bu konu ile ilgili haber yapan SDN'nin haberine buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca SDN'nin yazdığı haberi hiç değiştirmeden alan ve haber yaptıklarını sanan kuruluşları kınıyorum.

WhatApp'ın var olan Windows için masaüstü uygulaması Windows Store'a geliyor.Zaten var olan uygulama hem daha rahat erişilebilir hem de daha stabil bir güncelleme alacağı için markete girmesi daha güzel oldu.Bu konu ile ilgili haber yapan SDN'nin haberine buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca SDN'nin yazdığı haberi hiç değiştirmeden alan ve haber yaptıklarını sanan kuruluşları kınıyorum.
Uygulama tam olarak ne işe yarıyor? Sanırım yine telefonla aynı ağa bağlı olmadan çalışmıyordu değil mi?

Uygulama tam olarak ne işe yarıyor? Sanırım yine telefonla aynı ağa bağlı olmadan çalışmıyordu değil mi?
Aynı ağ değil,iki cihazda herhangi bir internet bağlantısına sahip olsun yeter. QR kodunu okutup bilgisayardan erişim sağlanıyor. Şuanda uygulama olmasının tek avantajı bilgisayar açılınca açılması, bildirimlerin daha rahat yönetilmesi vs.Whatsapp masaüstü uygulaması için yeni özellikler katacağını söylüyor. Şuan da rahat kullanım dışında Web sürümünden hiç bir farkı yok yani :)

Aşağıda Windows Phone için canlı konum sohbetinin sabitlendiği,konum (Location) simgesinin değiştiği ve canlı konumun sonlanınca gelen bilginin ekran görüntüleri var.Bu özellikler Windows Phone için en güncel olan 2.117.162 Beta sürümünde görüldü.
Kaynak: WABetaInfo
2.jpg
3.jpg
1.jpg

Aşağıdaki ekran görüntüleri ise uzun zamandır aklımda olan fakat zaman ayıramadığım için yapamadığım Beta özelliklerinin görüntüleri.Artık yeni Beta özelliklerinin görüntüleri SDN Forum damgası ve benim deneyimlerim ile sizlerle olacak.Bunlar daha önce haberini verdiğimiz özelliklerin görüntüleri.İyi forumlar :)
screenshot-2017-05-19_10.51.30.134.jpg
screenshot-2017-05-19_10.51.40.217.jpg
screenshot-2017-05-19_10.51.45.634.jpg
screenshot-2017-05-19_11.26.46.848.jpg
screenshot-2017-05-19_11.31.34.304.jpg