wireless ethernetten daha hızlı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

dqrk

Üyecik
Laptop kullandığım için wireless ile bağlanıyordum.Hız artışı sağlamak için ethernet aldım fakat cat5 , cat6 veya cat7 kablolarından almadım.Bağladığımda herhangi bir sayfaya bile 3 dkka da giriyor.Wireless 10 katı daha hızlıydı.Kablonun kalitesindenmi yoksa modemde tivibunun ethernet kablosu da bağlı ondamı acaba ?

CapScroLL

Doçent
Yasaklı
Hocam bu sorun nedir ne değildir bende bilmiyorum ama benim modem de her zaman wireless bağlantılarına üstünlük tanıyor. Makineye kablo döşedik 50 Metre ötedeki adam benden iyi sömürüyor. En sonunda modem arayüzüne girip SNR değerlerini minimuma düşürdüm, şimdi dengeli dağıtıyor.

Hocam bu sorun nedir ne değildir bende bilmiyorum ama benim modem de her zaman wireless bağlantılarına üstünlük tanıyor. Makineye kablo döşedik 50 Metre ötedeki adam benden iyi sömürüyor. En sonunda modem arayüzüne girip SNR değerlerini minimuma düşürdüm, şimdi dengeli dağıtıyor.
Dostum SNR değerlerini düşürünce bağlananlar arasında internet hızını dengeli mi dağıtıyor. Beni bilgilendirirsen sevinirim.

CapScroLL

Doçent
Yasaklı
Dostum SNR değerlerini düşürünce bağlananlar arasında internet hızını dengeli mi dağıtıyor. Beni bilgilendirirsen sevinirim.
Çekim gücü düşüyor, böylece tam güç bağlantı kuramıyorlar. Aynı zamanda hız sınırı da eklersen sömürme olayı da tamamen ortadan kalkmış oluyor.

yalan benim kasada ethernet kullanıyorum videolarda gram takılma yok wirelessde hayvan gibi kasıyor bi faceye bile giremiyor.

ben de kabloluda 10 mbs indirirken
Kablosuz da 2.5 lara dusuyor. Hatta ap almayı dusunuyorum acaba herkeste aynı sorun varmı yoksa benim modem dandik ondanmı hg255s?

Airties Air5442 superonline bir sıkıntı yok.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ama bende ethernet daha hızlı olduğu için pcde ETHERNET kullanıyorum.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
ben de kabloluda 10 mbs indirirken
Kablosuz da 2.5 lara dusuyor. Hatta ap almayı dusunuyorum acaba herkeste aynı sorun varmı yoksa benim modem dandik ondanmı hg255s?
Ralink Technology, Corp. RT5572 Wireless Adapter linux uyumlu...
tv zımbırtısı ama ek anten girişleri var 5TL'ye almıştım onu.
O adaptör vestel sitesinde 70 tl lan. Sen nasıl 5 tl'ye buldun? Kesin ip var :D

O adaptör vestel sitesinde 70 tl lan. Sen nasıl 5 tl'ye buldun? Kesin ip var :D
Teknosa Üçyol/İzmir şubesinden 4,99TL'ye almıştım promosyon yapmıştı 69TL yerine 4,99TL olduğunu dh'de gördüm gittim aldım Vestel tv alınca olur dediler buroşürü gösterdim verdiler millet 10'ar tane almış...

Kullanıcı Benzer Konular Forum Cevaplar Eklenme
thegod57 Modem 4
W Modem 17
OrTheDev Modem 6
N Modem 0
O Modem 0