Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Denediğim Yöntemler Güzel Yöntemler miydi ?

• Kullanılan toplam oy
    3

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Hemen deniyorum hocam...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam bu sefer açıldı. Bir cmd ekrani açıldı.(Taşkent.exe) adıyla. Gene kapandı bilgisayar. Gene o dediğimiz program ile tarama baslattim.Ne yapmamı onerirsiniz :cry:

Editt. Tarama sonucu birşey bulamadı program.

Simdi bilgisayati acip.Kapanmadan hemen gorev yoneticisine baktigimda fark ettim hocam...
Taşkent.exe windows görev zamanlayıcısı hizmetiymis.Hemen güvenli moda açıp görev zamanlayici desen Zımbırtı ya bakıyorum...
Tam olarak Taşkent.exe mi yazıyor?

FamausPrison35

Üyecik
:'( Görev Zamanlayıcısı , güvenli modda. Çalıştırılamaz diyor.Windowsu temel aygıtlarla başlatıp hem bakıyorum hocam.Sorunu galiba cozucez gibi

Tam olarak Taşkent.exe mi yazıyor?
Çok özür dilerim Taşkeng.exe yalnız yazmıştım telefondan yazdığım için :)

Hocam nu problemin Görev Zamanlayicisindan kaynaklandığını düşünüyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
:'( Görev Zamanlayıcısı , güvenli modda. Çalıştırılamaz diyor.Windowsu temel aygıtlarla başlatıp hem bakıyorum hocam.Sorunu galiba cozucez gibi

Çok özür dilerim Taşkeng.exe yalnız yazmıştım telefondan yazdığım için :)

Hocam nu problemin Görev Zamanlayicisindan kaynaklandığını düşünüyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim ?
Peki (yerel) hizmetlerden (services.msc) baktın mı? Taşkeng.exe görünüyor mu?
Görev yöneticisinde de çıkıyor mu?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Hocam bu dediğimizi anlamadım ?
Başlat
çalıştır
services.msc
Enter
(yerel) hizmetler penceresi gelecek
Taşkeng.exe bu ekranda var mı?

Ayrıca;

"Taşkent.exe windows görev zamanlayıcısı hizmetiymis."
şöyle yapabilirsin
Windows 7'de tam kısa yolu bilmiyorum ama
Görev zamanlayıcıda bununla ilgili bir görev varsa, silebilirsin; şurada bir anlatım var.

Son düzenleme:

FamausPrison35

Üyecik
Başlat
çalıştır
services.msc
Enter
(yerel) hizmetler penceresi gelecek
Taşkeng.exe bu ekranda var mı?

şöyle yapabilirsin
Windows 7'de tam kısa yolu bilmiyorum ama
Görev zamanlayıcıda bununla ilgili bir görev varsa, silebilirsin; şurada bir anlatım var.
Bakıyorum hemen

Hocam Görev Zamanlayıcısı bi buldum.Ama Taşkent.exe adli bir hizmet ismi yok bu kisimda

Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bakıyorum hemen

Hocam Görev Zamanlayıcısı bi buldum.Ama Taşkent.exe adli bir hizmet ismi yok bu kisimda
(yerel) hizmetler
ne durumda?

şöyle yap
hizmetleri açtıktan sonra
onları başlangıç türüne göre sırala
otomatikten
elle ye doğru
bilimeyen/şüpheli bir hizmet varsa açıklamasına bak
eğer hiç açıklaması yoksa paylaş ismini, bakalım.
Kontrol et bakalım

Şu an normal modda mısın yoksa ağ destekli güvenli modda mısın? Son durumunu paylaşır mısın?

FamausPrison35

Üyecik
Hocam sorun hala devam ediyor.

Bu son dediğimiz yonelgeyi ağ destekli güvenli modda uygullayacagim simdi.Neredeyse 11 saattir bu problem yüzünden resmen deliye döndüm.Fırlatıp aticam bilgisayarı o noktaya geldim.

Hocam normal moda görev zamanlayıcısı na girene kadar zaten bilgisayar kapanıyor.Güvenli modda ise giriş izni vermiyor görev zamanlayıcısı na.Kitlendim kaldim

Son düzenleme:

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux & Grafik
Yönetici
Moderatör
@FamausPrison35 Merhaba, Konuyu detaylıca okudum. Moderatörümüz @kilicbaligi ile bir istişare gerçekleştirdik ve tabiri yerindiyse derin detaylara girmeden örneğin; regedit kayıtları, sistem dosyası ayarları ya da komut ekranında okutabileceğimiz parametreler... saydıklarıma gereği kalmadan bu sorunu muhtemelen çözebileceğimizi düşünmekteyim. Anladığım kadarı ile taskeng.exe virüsünden muzdaripsiniz, Kasperksy'nin bu konuda işe yarayacağını düşünüyorum söylediğim gibi. Sizden "Kaspersky rescue disk" aracılığı ile sistemde derin tarama gerçekleştirmenizi ve bulduğunuz tüm zararlıları kaldırmanızı isteyeceğim. Son sürüme ait .iso yansısını indirip bir boş CD-DVD, USB'e yazdırınız ve makineye okutunuz. Rescue disk kullanımını bilmiyorsanız rehberleri mevcuttur göz gezdirebilirsiniz.

FamausPrison35

Üyecik
@FamausPrison35 Merhaba, Konuyu detaylıca okudum. Moderatörümüz @kilicbaligi ile bir istişare gerçekleştirdik ve tabiri yerindiyse derin detaylara girmeden örneğin; regedit kayıtları, sistem dosyası ayarları ya da komut ekranında okutabileceğimiz parametreler... saydıklarıma gereği kalmadan bu sorunu muhtemelen çözebileceğimizi düşünmekteyim. Anladığım kadarı ile taskeng.exe virüsünden muzdaripsiniz, Kasperksy'nin bu konuda işe yarayacağını düşünüyorum söylediğim gibi. Sizden "Kaspersky rescue disk" aracılığı ile sistemde derin tarama gerçekleştirmenizi ve bulduğunuz tüm zararlıları kaldırmanızı isteyeceğim. Son sürüme ait .iso yansısını indirip bir boş CD-DVD, USB'e yazdırınız ve makineye okutunuz. Rescue disk kullanımını bilmiyorsanız rehberleri mevcuttur göz gezdirebilirsiniz.
Hocam başka yol yokmu ?
Yani köprüden önce son çıkış bu mu demek istiyorsunuz ? :)

Umut YAZGAN

Yönetici
Moderatör
Hocam başka yol yokmu ?
Yani köprüden önce son çıkış bu mu demek istiyorsunuz ? :)
Elbette hayır, tek yol bu değil fakat en etkili yol bu... Kaspersky yazılımı bu tür enfekteler için biçilmiş kaftandır. Virüsü kaldırmak adına diğer denediklerinizi de okudum ayrıca merak etmeyin.

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Eğer yukarıda ki işlemler işe yaramaz ise şunları deneyin.
1.Yöntem
  1. Denetim Masasını
  2. Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
  3. Microsoft Windows Vista Promotional Pack girdisine tıklayın.
  4. Üst menü şeridindeki Kaldır butonuna tıklayın.
  5. Microsoft Windows Vista Promotional Pack programını kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.
2. Yöntem
  1. Başlat düğmesini tıklatın.
  2. Komut istemi(CMD) yönetici olarak açın.
  3. Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.
  4. Evet'i Tıklatın.
  5. Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.
  6. "sfc /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.
  7. Sistem Dosyası Denetleyicisi, taskeng.exe ve diğer sistem dosyası sorunlarını tarayacaktır (sabırlı olun - sistem tarama zaman alabilir).
  8. Ekrandaki komutları takip edin.

FamausPrison35

Üyecik
Eğer yukarıda ki işlemler işe yaramaz ise şunları deneyin.
1.Yöntem
  1. Denetim Masasını
  2. Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
  3. Microsoft Windows Vista Promotional Pack girdisine tıklayın.
  4. Üst menü şeridindeki Kaldır butonuna tıklayın.
  5. Microsoft Windows Vista Promotional Pack programını kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edin.
2. Yöntem
  1. Başlat düğmesini tıklatın.
  2. Komut istemi(CMD) yönetici olarak açın.
  3. Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.
  4. Evet'i Tıklatın.
  5. Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.
  6. "sfc /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.
  7. Sistem Dosyası Denetleyicisi, taskeng.exe ve diğer sistem dosyası sorunlarını tarayacaktır (sabırlı olun - sistem tarama zaman alabilir).
  8. Ekrandaki komutları takip edin.
1.Yöntem işe yaramadı
2.Yöntemi aynen uyguladım (ağ destekli güvenli mod'da) ama hata aldım... Hata: Windows Kaynak Koruması onarım hizmetini başlatamadı.
Bunun çözümü nedir ?

Ayrıca şuan KasperSky Rescue Disk iso'sunu indiriyorum birkaç dakikaya dvd'ye yazdırırım.

KasperSky Rescue Disk iso'sunu indirdim.Şuan dvd'ye yazdırıyorum.Boot etmeye başlayınca dönüş yapıcam hemen :) inşallah sonuç vericek....

Son düzenleme:

Umut YAZGAN

Yönetici
Moderatör
1.Yöntem işe yaramadı
2.Yöntemi aynen uyguladım (ağ destekli güvenli mod'da) ama hata aldım... Hata: Windows Kaynak Koruması onarım hizmetini başlatamadı.
Bunun çözümü nedir ?
Ayrıca şuan KasperSky Rescue Disk iso'sunu indiriyorum birkaç dakikaya dvd'ye yazdırırım.
Scannow hatası için; Win+R "services.msc" tırnaksız> Listede "Windows Modül Yükleyicisini" buluyoruz ve sağ tık başlat diyerek scan işlemini tekrar deniyoruz. Evet, indirin ve uygulayın... Dikkat edin tüm diskleri yani makineyi komple taramalısınız.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Kaspersky Rescue Disk ile tarama yaptıktan sonra yazılanları okuyunuz; işlem karışıklığı olmasın diye spoiler olarak ekledim. Kolay gelsin. :)

Taskeng.exe görünüşte meşru bir Windows programıdır "Görev Zamanlayıcı Motoru" ama onu taklit eden bir zararlı da olabilir veya önceden kaldırılmış/silinmiş bir öge için de sistem hata veriyor olabilir. Dosyanın çalışma konumuna ulaşamadığımız için bu konuya yorum getiremiyoruz.

Eğer Kaspersky Rescue Disk disk ile tarama sonrasında da aynı hatayı alırsanız,
eksik veya hasarlı sistem dosyalarınız olabilir; onarmak için de Windows 7 DVD/USB medyanız ile Başlangıç Onarımı yapınız. Şurada işlemin nasıl yapıldığı video ile anlatılıyor. Kolay gelsin.

FamausPrison35

Üyecik
Kaspersky rescue diski başarıyla boot ettim.Şuan tarama halinde..Sonuçları yazıcam tarama bittiğinde...
Son yazdığınız yöntemleri deneme gibi bir şansım şuan yok.Şuan boot halinde ve taramada zaten :)

Kaspersky Rescue Disk ile tarama yaptıktan sonra yazılanları okuyunuz; işlem karışıklığı olmasın diye spoiler olarak ekledim. Kolay gelsin. :)

Taskeng.exe görünüşte meşru bir Windows programıdır "Görev Zamanlayıcı Motoru" ama onu taklit eden bir zararlı da olabilir veya önceden kaldırılmış/silinmiş bir öge için de sistem hata veriyor olabilir. Dosyanın çalışma konumuna ulaşamadığımız için bu konuya yorum getiremiyoruz.

Eğer Kaspersky Rescue Disk disk ile tarama sonrasında da aynı hatayı alırsanız,
eksik veya hasarlı sistem dosyalarınız olabilir; onarmak için de Windows 7 DVD/USB medyanız ile Başlangıç Onarımı yapınız. Şurada işlemin nasıl yapıldığı video ile anlatılıyor. Kolay gelsin.
Anladım.Anlayışınız için teşekkürler :D Tarama ne sonuç vericek inanın meraktan ölmek üzereyim şu anda :D

Son düzenleme:
stat counter