Windows 10 format esnasında d yi silmeden kurulum nasıl yapılır

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Yamaha50

Üyecik
Merhaba sorunu tam şekilde ifade edememiş olabilirim bilgisayarım otamatik onarım hatası yüzünden format atmak zorunda kaldım lakin dosyalarımı kaybetmek istemiyorum D C yok sadece d var Windows da onda kurulu
69247
2 tane seçenek var sadece ekleme yapamıyorum yeni yazan yere tıklayamıyorum bir video izledim kod felen gösteriyor Du ama onu yapınca dosyalarım silinecek ne yapa bilirm imla hataları yaptıysam mod dan özür dilerim ekranın yarısını görüyom zaten

met 35

Profesör
sürücü 0 bölüm 1 yazan yerin üzerine gel. sil veya biçimlendire basmadan ileriyi tıkla. Eski dosyaların windows.old diye bi dosyada korunur.

Yamaha50

Üyecik
İşte ileriye basamıyorum resim de bir hata yazıyor görmediniz galiba ben şimdi d yi silip veya biçimlendirirsem dosyalarımı geri ala bilir miyim

met 35

Profesör
Sabit diskin MBR olarak biçimlendirilmiş. Bu nedenle windowsun GPT olarak hazırlandığı için kabul etmiyor.Rufus ile MBR yi seçerek ntfs OLARAK WİNDOSU TEKRAR HAZIRLA.Bi daha dene.

Yine olmazsa, HDD ni GPT ye çevirmen lazım. Bu işi yapan programlar var. Ama çok sağlıklı değiller. Çevirirken ,diski silebilir veya bazı dosyalara hasar verebilir. Veya olamayabilir de.Bi şansını dene istersen.

Yamaha50

Üyecik
Hocam bilgisayarı açamıyorum ki
Ayrıca bu sorunu çözen video buldum ama 2 tane kod girip devam ediyor ben onu girdigim zaman disk silinir mi mesele bu

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Bilgisayar açılmıyor derken? Hata mı veriyor? Tam olarak karşılaşılan durum nedir?
Windows yükle ekranında herhangi bir işlem yaptınız mı?

yer6

Profesör
Merhaba sorunu tam şekilde ifade edememiş olabilirim bilgisayarım otamatik onarım hatası yüzünden format atmak zorunda kaldım lakin dosyalarımı kaybetmek istemiyorum D C yok sadece d var Windows da onda kurulu
Ekli dosyayı görüntüle 69247 2 tane seçenek var sadece ekleme yapamıyorum yeni yazan yere tıklayamıyorum bir video izledim kod felen gösteriyor Du ama onu yapınca dosyalarım silinecek ne yapa bilirm imla hataları yaptıysam mod dan özür dilerim ekranın yarısını görüyom zaten
Hocam amacın resim,office,video gibi dosyalarını almak ve sonrasında format atmak mı? Eğer bu şekildeyse bilgisayarını Linux ile başlatıp tüm dosyalara ulaşabilirsin. Dosyalarını yedeklersin. Sonrasında temiz bir format atarsın.

Linux ile başlatmak için linux mint serisini kullanabilirsin.

Yamaha50

Üyecik
Sabit diskin MBR olarak biçimlendirilmiş. Bu nedenle windowsun GPT olarak hazırlandığı için kabul etmiyor.Rufus ile MBR yi seçerek ntfs OLARAK WİNDOSU TEKRAR HAZIRLA.Bi daha dene.

Yine olmazsa, HDD ni GPT ye çevirmen lazım. Bu işi yapan programlar var. Ama çok sağlıklı değiller. Çevirirken ,diski silebilir veya bazı dosyalara hasar verebilir. Veya olamayabilir de.Bi şansını dene istersen.
Böyle deniyorum şuan

Ekli dosyalar

Yamaha50

Üyecik
Bilgisayar açılmıyor derken? Hata mı veriyor? Tam olarak karşılaşılan durum nedir?
Windows yükle ekranında herhangi bir işlem yaptınız mı?
Hocam Bilgisayarım otamatik onarım hatası yüzünden masa üstüne geçiş yapamyıorum çok fark lı yöntem denedim olmadı
USB Win10 kurup repair yapıcak dım denedim olmadı sonra format atma kararı aldım ama dosyalarımın silinmesini istemiyorum bi arkadaş mesaj attım
bana yanlış yazdırmış oldugumu söyledi şimdi tekrar win10 yüklüyorum bide böyle denicem olmazsa geçmiş olsun

stat counter