Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi (sürüm 1809) yeniden kullanıma sunuldu!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Yada bide malware proction diye bişeyde yüklemişler bu sürümde..:D
O nasıl bir şey. :)

Windows 10 Enterprise LTSC sürümde (İS derlemesi: 17763.168) Windows Güvenliği şu şekilde:

Ayarlar
Güncelleştirme ve Güvenlik
Windows Güvenliği
Windows Güvenliği'ni aç
Uygulama ve tarayıcı denetimi
Exploit protection (Exploit protection ayarları)nda bazı değişiklikler var.

spybot

Guru
Onursal Üye
O nasıl bir şey. :)

Windows 10 Enterprise LTSC sürümde (İS derlemesi: 17763.168) Windows Güvenliği şu şekilde:

Ayarlar
Güncelleştirme ve Güvenlik
Windows Güvenliği
Windows Güvenliği'ni aç
Uygulama ve tarayıcı denetimi
Exploit protection (Exploit protection ayarları)nda bazı değişiklikler var.

Defendere bağlı sanırım ama şuan devre dışı bıraktım disabler programı ile..:D

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Güncelleme bildirimi gelmiş olsa bile hemen güncelleştirmeyin. Windows 10 Enterprise LTSC 2019 sürüm sözde en iyi performansı, kullanıcı deneyimini ve kararlılığı vaad ediyor ama hiç alakası yok. :) güncelleştirme gelmiyorsa da hiç dert etmeyin, 1803'te kalın. Windows durmadan güncelleme gönderiyor.

Ufuk

Super Moderator
Yönetici
Super Moderator
Daha akşam gönderdi ne güncelledi bilmiyorum. Haftada bir gönderiyor adamlar.. :)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Haftada bir gönderiyor adamlar.. :)
Normal standartı haftalık ama Ekim'de geri geçilip tekrardan kullanıma sunulan bu 1809/R5 sürümde bazı cihazlar için bu durum geçerli değil, bildiğim kadarıyla. :)
Windows Defender tanım güncelleştirmeleri ise zaten günlük olarak geliyor.

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
120 GB ssd sahibi olduğumdan güncellemeleri kapattım yoksa yeterli alan bulamıyorum :)

Ahmet 08

Üyecik
Windows 10 Pro kullanıyorum.3 hafta önce evime daha yeni internet bağlattım bilgisayarımı açtığımda bana güncelleme olduğunu söyledi.Güncelledikten sonra Windows Sürümüm 1803'e yükseldi.Sonra yeni 1809 güncellemesinin yayınlandığını öğrendim.Bilgisayarımdan güncellemeyi sorgulattığımda güncel olduğumu söyledi ama ben hala 1803 sürümündeydim.Başka bir arkadaşım Windows 10 Home kullanıyor ondan bakmasını istediğimde ona 1809 güncellemesinin geldiğini söyledi.Neden bana güncellemenin gelmediğini merak etmeye başladım.Nedenini biliyorsanız cevap verirseniz çok sevinirim.

Usain

Profesör
Ben 1803'de bekliyorum. Çok şey kaybetmiyoruz;) Çünkü ben 1803'ü stabil buldum ve yükseltmek istemiyorum:).

PARAzitCELL

Profesör
Windows 10 Pro kullanıyorum.3 hafta önce evime daha yeni internet bağlattım bilgisayarımı açtığımda bana güncelleme olduğunu söyledi.Güncelledikten sonra Windows Sürümüm 1803'e yükseldi.Sonra yeni 1809 güncellemesinin yayınlandığını öğrendim.Bilgisayarımdan güncellemeyi sorgulattığımda güncel olduğumu söyledi ama ben hala 1803 sürümündeydim.Başka bir arkadaşım Windows 10 Home kullanıyor ondan bakmasını istediğimde ona 1809 güncellemesinin geldiğini söyledi.Neden bana güncellemenin gelmediğini merak etmeye başladım.Nedenini biliyorsanız cevap verirseniz çok sevinirim.
Eğer güncelleme gelmiyor ise iso dosyasını indirip elle güncelleme gerçekleştirmen gayet basit. İsoyu boot edilebilir bir usb ye program yardımıyla yansıt ve kurulumda güncelle seçeneğini seç. Ama ben şahsen güncellemeyi değil de temiz formatı tavsiye ederim (önemli bilgilerinizi yedeklemelisiniz).

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Sorunuzun cevabı birleştirilen konunun ilk mesajında, 1809 Windows 10 medyasını indirip setup dosyasını doğrudan çalıştırıp yükseltme yapabilirsiniz, ama bunu öneriyorum, çünkü son sürüm her sistemde tam olarak kararlı halde çalışmıyor. :)

Ahmet 08

Üyecik
link verebilirmisiniz ve format gerekirmi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Windows Update yardımcısı kullanarak güncellemeyi denediğimde tüm güncelleme %100 iniyor sonra indirilen dosyalarda sorun var tekrar deneyin diyor.

Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
link verebilirmisiniz ve format gerekirmi?
Windows 10 disk görüntüsünü oluşturmak için medya oluşturma aracını şuradan indiriyorsunuz. ISO dosyasının içindeki setup.exe dosyasını doğrudan çalıştırıyorsunuz, yüklü program ve dosyaları koruyarak yükseltme yapacaksınız. DVD sürücü veya flash üzerinde sistemi başlatma yok. (Ama bu yolu önermediğimi de yukarıdaki mesajımda belirttim.)

(aşağıdaki görsel temsilidir.)

Windows Update yardımcısı kullanarak güncellemeyi denediğimde tüm güncelleme %100 iniyor sonra indirilen dosyalarda sorun var tekrar deneyin diyor.
Sabırlı olup bekleyin bence, yeni bir update dosyası gelebilir, işlerin daha da karmaşıklaşmaması açısından.

geloynayak

Üyecik
sizde de bu sürüm yüklenirken hata verdi mi ? bende verdi ve baktım çoğu kişide vermiş yarısı yüklendi yarısı yüklenmedi diyor sürümü düzeltmeden hatalı hatalı sürümleri çıkartıp yayınlıyorlarmış benimki daha bekliyor evet cevapları alalım

stat counter