Windows 10 açılırken ekranda bazı yazılar çıkıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Oyun Dunyası

Üyecik
Birkaç gün önce bilgisayarı bilgisayarcıdan aldım açılırken ekranda bazı yazılar çıktı. Yardım edebilir misiniz?DSC_0001.JPG

SwateR

Dekan
Sorun gözükmüyor o ekranda. BIOS açılırken ethernet bağlantısıyla ilgili birşeyler yapıyor. ESC ye basarak atlayabilirsiniz burayı. BIOS' ta iptal etmeyle ilgili seçenek de var yanlış hatırlamıyorsam.

hakaya

Üyecik
Bilgisayar network üzerinden yükleme yapmaya çalışıyor. Ya boot sıralamasında network birinci sırada ya da HDD/SSD'de sorun var.

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux & Grafik
Yönetici
Moderatör
Hangi BIOS'u ve sürümünü kullanıyorsunuz fikrim yok ama genel olarak tabir etmeye çalışayım. Sistem başlangıcında karşılaştığınız bu ekran BIOS ayarlarında Internet, Ethernet, Network... için ayarlanan boot seçeneğinin 1st (First boot) olarak ayarlanmasından kaynaklı. Bunu düzeltmek için; Yine BIOS'un boot ayarları sekmesinde, İnterneti disable (devre dışı) bırakmanız gerek. Sistemi hangisinden başlatıyorsanız (SSD-HDD) bunların 1st first bootları ve secondary ayarları aynı kalsın onların değişikliğe ihtiyacı yoktur.

Oyun Dunyası

Üyecik
Hangi BIOS'u ve sürümünü kullanıyorsunuz fikrim yok ama genel olarak tabir etmeye çalışayım. Sistem başlangıcında karşılaştığınız bu ekran BIOS ayarlarında Internet, Ethernet, Network... için ayarlanan boot seçeneğinin 1st (First boot) olarak ayarlanmasından kaynaklı. Bunu düzeltmek için; Yine BIOS'un boot ayarları sekmesinde, İnterneti disable (devre dışı) bırakmanız gerek. Sistemi hangisinden başlatıyorsanız (SSD-HDD) bunların 1st first bootları ve secondary ayarları aynı kalsın onların değişikliğe ihtiyacı yoktur.
yardımın için teşekkür ederim

astegon

Profesör
Network boot seçeneğinden dolayı olur böyle. İşletim sistemi ile alakası yok.

stat counter