Vatan bilgisayar mahkeme kararını uygulamıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

barbunyaza

Asistan
Arkadaşlar öncelikle Vatanbilgisayar temyize gitmiş, dün konuştuğum görevli temyize gitmediklerini söylemişti, posta bugün geldi.

Arkadaşlar hepinize, özellikle lotusadana ve Toughwolf e verdikleri yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim.

Bende aynı sizin gibi düşünüyorum Vatanbilgisayar önce benim maduriyetimi gidericek sonra ithalatçı firma ile kendisi uğraşıcak çünkü hukuken ithalatçı firma benim muhattabım değil benim faturam Vatanbilgisayar adına.

İthalatçı firmaya başvuru yap diyenlerin birde şöyle düşünmesini istiyorum, Ben en başta ithalatçı firyama başvuruda bulunsaydım oda kabahati üretici firmaya atabilirdi ben sadece ithal ediyorum üründeki ayıp beni ilgilendirmez diyebilirdi. Üretici firmada aynı şekilde biz harddiski başka bir firmadan alıyoruz siz hard diskin değişimi için başka bir firmaya başvuru yapıcaksınız diyebilirdi bu işin sonu yok. ilk yazımda verdiğim örneği tekrar vermek istiyorum; migrostan ekmek aldınız içinden saç çıktı migros sizin ekmeğinizi değiştiriyormu yoksa sizi ekmeği aldığı fırınamı gönderiyor?
Toughwolf bir şey sormak istiyorum.
1- Bilgisayardan 3 senedir düzenli bir şekilde yararlanamadığım için sürekli servise gitti ve her seferinde 15-20 gün civarında serviste kaldı, ayrıca servise vermediğim dönemlerdede arızası devam ediyordu.
2- Bunun yanında bugun bana para iadesi yapsalar ben 3 sene önce aldığım bilgisayar seviyesinde bir bilgisayarı bugünün şartlarında alamam, dolar kurundaki değişim sebebi ile bu yüzden zaten para iadesi istemiyorum,
3- fakat bugun bana aynı bilgisayarın yenisini verirsede yine aynı şekilde ozamanın teknolojisi ile bugunun teknolojisi aynı olmadığı için bana verilen bilgisayar aynı değerde olmayacak yani benim malım değer kaybına uğramış olacak.

Bu sebeblerden dolayı bilgisayarın üst modeli ile değişimini talep edebilirmiyim? üst model ile değişim şartları hakkında bilgin varmı? Çok teşekkür ederim.

Ayrıca bsenturk burada annen baban yada sevgilinle konuşmuyorsun üslubuna dikkat et.

vedat_1966

Asistan
Size yanlışlık yapıldığı gibi bize de yapılabilirdi.

Şu ana kadar aldığım ürünlerden arızalanan iki üründe değişim konusunda hiç sıkıntı olmadı. Ayrıca Mikado marka bluetooth radyonun usb girişini şarj esnasında çekerken kırdım. Müşteri hizmetlerine de olayı izah ettim. Servise göndeririz onlar ne söylerse dediler. Tamir edilmiş olarak geri geldi. Biliyorum ki kullanıcı hatası ücret talep edebilirler di. Sonuç olarak hukuk kararlarına uymak zorundalar ve uymalıdırIar.

Yinede Vatan Bilgisayar elektronik malzeme alınabilecek en iyi mağazalardan biridir.

stat counter