Upload hizi nasil artar?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Doruk Dana

Üyecik
Herkese selam. Hakki abinin yeni havalimani videosunda 70 kusur megabit bir upload degeri gordum. Kendi evimde turkcell superonline’in 100megabit internetini kullaniyorum. Ayrica bi interneti hiz arttirici bir urun olan amplifi ile destekliyorum. Fakat alabildigim en yuksek upload degeri 5 megabit. Upload hizini arttirabilmek icin ne yapilabilir? Tesekkur ederim...
69671
69671

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Ne için upload istiyorsunuz? Streaming yapmıyorsanız upload hızı çokta gerekli bir şey değil açıkçası. Türkiye şartlarında upload hızı çok iyi olan tarifeler az. Yayıncılar bile doğru düzgün sahip olamıyor paraları olmasına rağmen.

Doruk Dana

Üyecik
Online oyun oynuyorum hem ps4 pro hemde xbox one x ile. Upload dusuklugunden dolayi cok fazla gecikme oluyor oyunlarda. Derdim bu acikcasi

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Online oyun oynuyorum hem ps4 pro hemde xbox one x ile. Upload dusuklugunden dolayi cok fazla gecikme oluyor oyunlarda. Derdim bu acikcasi
Aldığınız yaklaşık 5 mbps upload değeri oyunlar için gayet yeterli bir değer. Ping değerlerinin birçok sebebi vardır iş sadece upload ve download değerleri ile alakalı değildir. Bulunan altyapı, çevredeki yoğunluk, internet sağlayıcınızın bulunduğu port-sunucu ve oyun sunucularının uzaklığı çok önemli faktörlerdir. Bir kişi 50 mbps download ve 5 mbps upload ile 15 ping alabiliyorken bir başka kişi 100 mbps download ve 5 mbps upload ile 30-35 ping alabilir bu da dediğim durumlarla alakalıdır. Onun haricinde dediğim gibi bizim ülkede upload işi biraz zor onu da servis sağlayıcınız ile görüşmeniz lazım.

AMC

Profesör
upload konusunda gelişemedik malesef böyle rezil uploadlar var.

stat counter