Ubuntu kaldırıp Windows 10 kurma nasıl olur?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

hastalık değil mecburiyet eğer enterprise dışında windows olursa ceza yemeleri ihtimali var ubuntu candır.

Türkçesever

Profesör
hastalık değil mecburiyet eğer enterprise dışında windows olursa ceza yemeleri ihtimali var ubuntu candır.
Aslında Microsoft, korsanı engellese kullananı olmaz. O zaman görürüz biz Linux'un yükselişini. Ubuntu'nun Unity arayüzünde bir türlü pencere düğmelerini soldan sağa alamadım. Bu Unity'yi yapan adamlar mı düşünmemiş bunu, ben mi ayarını bulamıyorum? En son sinirden GNOME Tweak Tool yükledim, bozdum bu Unity'yi. Ondan sonra başka bir Linux dağıtımı yükledim. :D
Can olan Ubuntu değil, Linux çekirdeğidir. Bu benim görüşüm. :)

asyamm

Üyecik
Arkadaşlar merhaba,
Dell Inspiron 15 3000 model ubuntu ile geldi, ubuntu yerine windows kullanmak istiyorum. Bilgisayarcıya gittim ve işletim sistemi İos bunun ben yükleyemem sıkıntı dedi. Nasıl yükleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

deadlift-cat

Asistan
Yasaklı
daha windows kullanıcısı olup daha windows kuramayanların acınaklı konusu... yazık size be...

o lunix değil linux ve önce windows sonra linux mint kurarsan iki ayrı bölümde ikisinide kullanabilirsin grub2 ile mint yada windows seçimi var hatta 10-8.1-8-7-vista-xp-ubuntu-linux mint yapabilirsin mümkün.

grezimonk

Profesör
Yasaklı
Merhabalar öncelikle, ben yeni bi laptop aldım bu laptop geldiğinde ubuntu kurulu olarak geldi fakat ben win10 kullanmak istiyorum. Ubuntuyu kaldırıp win10 nasıl kurarım acaba yardım edebilecek var mı?
windows kurmasını bilmiorsan niye ubuntu yüklü bilgisayar aldın?

karamurad58

Üyecik
Aynı hastalık, Dell 7577 modeli ubuntu ile geldi. Yazılanlar yardımıyla problemi çözüp windows 10 yükledim. Adımlar şu şekilde:

Başka bir pc de rufus ile windows 10 usb si hazırladım. (gpt için uefi seçtim. Geri kalan ayarlar varsayılan ayarlardı.)
F2 ile girilen ekranda secure boot özelliğini disable yaptım.
Boot sequence kısmından ubuntu'nun karşısındaki tik'i kaldırdım.
Ayarları kaydedip çıktım. PC yeniden başlarken F12 ile girilen ekrandan USB seçerek boot ettim.
Ve windows install ekranı açıldı.

Bilgilendiren, yönlendiren arkadaşlara teşekkür ederim.
gerçekten çok teşekkürler helal olsun size

grezimonk

Profesör
Yasaklı
windows kurmasını bilmiyor ubuntu kullanmayı beceremiyor ubuntu ile satılan pc alıyor hastalık diyor cahil...

stat counter