Türkiye' den Spotify Kullanmak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


kingofsword

Asistan
Katılım
28 Haz 2013
Mesajlar
121
Puanları
16
Merhaba Arkadaşlar


Bu yazıda size Spotify programını nasıl bilgisayar üzerinden kullanabileceğinizden bahsedeceğim.


Spotify 2006' da ABD de kurulmuş devasa bir müzik arşivine sahip olan bir programdır. ABD ve pek çok Avrupa ülkesinde hizmet vermesine rağmen Türkiye' de hizmet vermemektedir. Fakat kısa bir işlemde Türkiye'de de kullanabilirsiniz.


Program www.spotify.com adresinden indiriliyor ama VPN programı kullanmadan siteye girerseniz programı indiremezsiniz.Bu yüzden öncelikle www.tunnelbear.com a gidiyoruz ve programı indiriyoruz. Program ilk açılışta bir üyelik oluşturmanızı isteyecek. E-Posta ve şifreyle oluşturacağınız bu üyelik tamamen ücretsizdir. Daha sonra programı çalıştırın ve aktif hale getirin.Şimdi tekrar Spotify sitesine gidin. ABD sayfasına yönlendirildiğinizi göreceksiniz. Burada Facebook hesabınızla giriş yaparak programı indirin.Programı indirdikten sonra TunnelBear' ı kapatabilirsiniz. Programın sorunsuz bir şekilde açıldığını göreceksiniz.


TunnelBear' ı kapattığınızda sistem sizi tekrar Türkiye' de görüyor fakat bir turist olarak kabul edip 14 gün süre veriyor. 14 günde bir TunnelBear' ı açıp programı çalıştırırsanız hiçbir sorun yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz.


Şimdi daha önce hiç Spotify kullanmamış olanlar için biraz arayüzden bahsedelim:Telefon uygulamasının aksine bilgisayarda istediğimiz müziği dinleyebiliyoruz. Sadece 5-6 şarkıda bir 20-30 saniyelik reklamlar gösteriliyor. Onun dışında tüm özelliklere hakimsiniz.


Tabii radyo dinleme seçeneği bilgisayar uygulamasında da bulunuyor.Sevdiğiniz albümleri doğrudan çalma listesi olarak ekleyebilir ya da o albümdeki şarkılara benzer şarkılar çalınmasını sağlayabilirsiniz.


PREMIUM


Reklam dinlemek istemiyorsanız ya da programı telefonunuzda da kullanmak istiyorsanız paralı üyelik alabilirsiniz. İki türlü paralı üyelik bulunuyor.


Spotify Unlimited: Bilgisayar programında reklamlar kaldırılıyor. Şarkılar arası reklam gösterilmiyor.


Spotify Premium: Spotify' ın telefon uygulamalarında sadece radyo kullanılabiliyor. Kısıtlamaları tamamen kaldırmak için Premium üyelik kullanabilirsiniz. Bu üyelik Unlimited üyeliği de kapsamaktadır. Yani hem bilgisayardaki hem telefondaki tüm kısıtlamaları kaldırır.


Premium üyeliği 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Fakat yine de kredi kartı bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor.Teşekkürler
kingofsword
 
Üst
stat counter