Türkiye' den Spotify Kullanmak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


kingofsword

Asistan
Katılım
28 Haz 2013
Mesajlar
121
Puanları
16
Merhaba Arkadaşlar


Belki duymuşsunuzdur bu bölümde Spotify programından ve Türkiye'de nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğim.


NASIL YÜKLENİR?


Spotify 2006 yılında açılmış devasa bir müzik arşivine sahip olan bir programdır. Tamamen yasaldır. Amerika'da ve pek çok Avrupa ülkesinde hizmet vermesine rağmen ülkemizde kullanılamamaktadır. Türkiye' de açık değildir ama Türkçe müzik arşivi oldukça geniştir. Zeki Müren müziklerini dahi bulabilirsiniz


Spotify' ı kullanmak için öncelikle Amerika'ya bağlı bir Apple kimliği alıyoruz. Program Türkiye App Store' unda bulunmuyor.Daha sonra Spotify uygulamasına gidiyoruz ve cihazımıza indiriyoruzUygulamayı indirdirdikten sonra App Store' da işimiz bitti. Fakat direk uygulamayı açmaya çalışırsak hata verecektir. Uygulama Türkiye' de çalışmadığı için kendimizi Amerika' da gibi göstermemiz gerekiyor. Bunun için App Store' dan TunnelBear uygulamasını indiriyoruz.Uygulamayı indirdikten sonra açtığımızda cihazımıza bir profil yüklemek üzere bizi Safari' ye yönlendirecektir. Gelen sayfada "I'm Ready" ye basıp profil yükleme sayfasına gidiyoruz. Burada Yükle ye basarak profili yükleyelim.Şimdi Ayarlara gidin. VPN isimli bir bölüm eklendiğini göreceksiniz.Bu bölümde TunnelBear US i seçelim ve VPN i aktif hale getirelimDurum çubuğuna VPN simgesinin eklendiğini göreceksiniz.Şimdi tekrar Spotify' a dönelim. Giriş yapmak için Facebook hesabını kullanalım. Spotify kullanıcı adı ve şifre ile girildiğinde sorunlar çıkabiliyor.İŞTE BU KADAR. ARTIK SPOTIFY I KULLANABİLİRSİNİZ.KULLANIM


Spotify ı hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Fakat bu durumda bazı kısıtlamalarınız oluyor.


-Normal üyeler sadece Radyo bölümünü kullanabiliyor. Ancak Premium üyeler istedikleri şarkıyı dinleyebiliyor.-Radyo bölümünde sanatçıya veya müziğin türüne göre istasyonlar oluşturabilirsiniz. Aşağıda müzik türleri bulunuyor. Örneğin Pop seçerseniz pop müzikleri karışık olarak çalmaya başlıyor veya arama bölümüne sanatçı ismi yazarsanız o sanatçının şarkılarını karışık olarak çalmaya başlıyor.
-Normal kullanıcılar radyo dinlerken 5-6 şarkıda bir reklam dinliyor. Bu reklamlar 20-30 saniye süren normal radyo reklamları. Premium üyelere reklam gösterilmiyor.
-Normal kullanıcılar radyo dinlerken saat 6 kere şarkıyı geçme hakkına sahipler. Premium kullanıcılar için böyle bir sınır bulunmuyor.


VPN kullanarak bir kere giriş yaptıktan sonra 14 gün boyunca VPN kullanmaya gerek kalmadan müzik dinleyebilirsiniz. Çünkü giriş yaptıktan sonra VPN i kapatırsanız program sizi Türkiye' ye gelmiş bir turist olarak görüyor ve 14 gün süre veriyor. İki haftada bir 30 saniyenizi ayırarak VPN i aktif ederek programı kullanmaya devam edebilirsiniz. Premium üyelik alırsanız sistem hangi ülkede olduğunuza bakmıyor.


Premium almak için bilgisayar kullanmanız gerekiyor. Telefon üzerinden premium üyelik alınamıyor.


Teşekkürler
kingofsword
 

brainiac

Doçent
Katılım
10 Eki 2010
Mesajlar
572
Puanları
18
agzına saglık gereklı bı konuydu androıd ıcınde beklerız
 
Üst
stat counter