Trafikten korunmak için korkunç ama gerçek!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


busekement

Asistan
Katılım
2 Şub 2015
Mesajlar
162
Puanları
28
Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu (TAC), sürüş güvenliği kampanyası kapsamında ilginç bir projeye imza attı. Eğer insan vücudu, geçirdiği trafik kazasından sonra en az zararı görebilmek için evrimleşseydi nasıl görünürdü?

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak gerçekleştirdiği ve 'Graham' adını verdiği projesi için Avustralyalı sanatçı Patricia Piccinini ve kaza travmalarında uzmanlaşmış bir cerrah olan Christian Kenfield ve Monash Üniversitesi Kaza Araştırma Merkezi'nde çalışan araştırmacı David Logan ile çalışıldı.


Araştırmalar sonucunda insan bedeninin yalnızca kendi hızında gerçekleşen kazalara direnç gösterdiği bulunmuş. Graham'ın çarpma sırasında beynin zarar görmemesi için kask gibi evrimleşmiş bir kafası, epey kalın bir boynu, iç organlarını koruyabilmek için dışarı çıkmış ve airbag görevi görebilen göğüs kafesi gibi fiziksel özellikleri var.Bu kampanyanın amacı, trafikteki sürücülere ciddi araba kazalarından ancak Graham gibi olurlarsa sağ kurtulabileceklerini söylüyor. Dolayısıyla bu konuda alınması gereken güvenlik önlemlerini yok saymamaları ve arttırmaları için insanlarda farkındalık yaratılması gerektiğinin altını çiziyor.Yani ya Graham gibi olun ya da trafik kurallarına uyun.
 
Üst
stat counter