Sıfır bulaşık makinesi içi tamamen ıslak geldi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

jrerkan

Üyecik
Sıfır bir bulaşık makinesi aldım, servis ilk kurulum için geldiğinde, makinenin içinin komple ıslak olduğunu farkettim, servis elemanına hayırdır diye sorduğumda, "fabrikada kontrol edilimek için çalıştırılıyor o sebeple ıslak kalmış" gibi bir sebep söyledi,
genel merkezi arayıp sorabilirsiniz normal bir durumdur bu dedi,
bende arayıp bilgi alacağımı söyleyerek servis teslim tutanağına "makine geldiğinde içi ıslaktı" diye yazdırarak imzalayıp teslim aldım.
İlk defa sıfır bulaşık makinesi aldığımdan yine de aklıma yatmadı, servisi aramadan önce internette araştırma yapıp bilgi sahibi olmak istedim.
Konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Ekli dosyalar

lotusadana

Asistan
Arçelik için yazıyorum. Eskiden tuz kabı su dolu gelirdi. Tuz konulurken bu su taşardı. Sonra bu yıl komşu aldığında tuz koymak için yardım istedi. Kupkuruydu. Kitabında 1kg tuz koyup üzerine dolana kadar su ekleyin yazıyordu. Yani kul.kitabında kurulum kısmını okuyun. Eğer su ekleyin demiyorsa sulu gönderilmiştir. Ama o suyun da makine içine akmaması gerekirdi.

lotusadana

Asistan
Yeni makineler genelde Çin'de üretiliyor. Sulu gelmesi mantıklı değil.

jrerkan

Üyecik
maalesef ıslak olan kısım tuz haznesi değil, komple makinenin içi damlacık damlacık resimde görüldüğü üzre ıslak haldeydi, genel merkezi aradım test için makinalar fabrikada çalıştırılır o nedenle ıslak kalır dediler ama bu cevap beni hiç tatmin etmedi açıkçası, çünki öyle olsa bile makine bana ulaşana kadar aylarca içi ıslak kalmış demektir bu, ve bu da bilmiyorum sorun teşkil eder mi?

stat counter