SDN Translate

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

PylsWeb

Profesör
"So, I love you because the entire universe conspired to help me find you. " çevirisi nedir acaba yardım edin :)

arsenik

Rektör
"Tüm Evren'in üzerime kurduğu komplo seni bulmama yardımcı olduğundan seni seviyorum." diye çevirdim ama ikilemde kaldım.

unutulmazx

Asistan
Arkadaşlar benim yarım sayfalık bir ödevim var yarım sayfa bile denilemez :D lütfen çevirebilir misiniz çok acil pazartesiye :) Cümleye I think the most important thing is life diye başlıyoruz. Lütfen yardımcı olun. Basit cümlelerle yazarsanız sevinirim. Lise seviyesinde yani.

Bence hayatta en önemli şey sağlıktır. Yani sağlık hayatımızda sahip olabileceğimiz en değerli hazinedir. Sağlık mutlu bir hayatın parçasıdır. Yaşamak, öğrenmek, iş yapabilmek için sağlıklı olması gerekir. Sağlığı bozuk olan, hasta olan kişi görevlerini tam yapamaz. Bunun sonucu olarakta, kendine, ailesine, çevresine ve topluma yararlı olamaz. Sağlık insanlar ve bütün canlılar için havadan ve sudan daha önemlidir. Sağlık beden ve ruh sağlığı olmak üzere ikiye ayrılır. Bunları sağlamak için bazı kurallara uymak gerekir. Beden sağlığımızı korumak için doğru beslenmeliyiz. Vücudumuza gerekli olan meyve, sebzeleri yemeliyiz. Yemekleri düzenli yemeliyiz. Haftada en az üç gün spor yapmalıyız. Temizliğe dikkat etmeliyiz. Sağlığımıza zararlı olan içeceklerden uzak durmalıyız. Çünkü bunlar hastalıklara ve ölümlere sebep olur. Sağlıklı yaşamak için çevremizdeki hava da temiz olmalı. Ruh sağlığımızı korumakta düzenli bir yaşantıya bağlıdır. Çalışmak kadar dinlenmek ve eğlence ruh sağlığı için önemlidir. Ölçüsüz çalışma bedeni yorar. Bu yüzden uykuya da yeterli zaman ayırmalıyız. Strese girmemeliyiz. Bunun için sabırlı, dürüst, düzenli olmalıyız. Sağlıklı olmak için iyimser olmamız da yararlı. Sağlık her için gerekli olan bir zenginlik. Eğer kişi sağlıklı değilse mutlu olamaz. Onun yüzünden ailesi akrabaları da mutlu olamazlar. Morali bozuk birisini sevindirmek ne kadar güzeldir. Sağlıksız insan için dünyada hiçbir şeyin anlamı yoktur. Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi var demektir. Hiç kimsenin umudu sönmesin.

arsenik

Rektör
SanDisk says that the Optimus Max outperforms every other SAS drive on the market, and it’s the only one that packs the speed of an SSD while still matching rotational drives in terms of capacity.

Şairimiz and it's ile başlayan bölümde ne demek istemiş?

Kenpachi

Profesör
Arkadaşlar benim yarım sayfalık bir ödevim var yarım sayfa bile denilemez :D lütfen çevirebilir misiniz çok acil pazartesiye :) Cümleye I think the most important thing is life diye başlıyoruz. Lütfen yardımcı olun. Basit cümlelerle yazarsanız sevinirim. Lise seviyesinde yani.

Bence hayatta en önemli şey sağlıktır. Yani sağlık hayatımızda sahip olabileceğimiz en değerli hazinedir. Sağlık mutlu bir hayatın parçasıdır. Yaşamak, öğrenmek, iş yapabilmek için sağlıklı olması gerekir. Sağlığı bozuk olan, hasta olan kişi görevlerini tam yapamaz. Bunun sonucu olarakta, kendine, ailesine, çevresine ve topluma yararlı olamaz. Sağlık insanlar ve bütün canlılar için havadan ve sudan daha önemlidir. Sağlık beden ve ruh sağlığı olmak üzere ikiye ayrılır. Bunları sağlamak için bazı kurallara uymak gerekir. Beden sağlığımızı korumak için doğru beslenmeliyiz. Vücudumuza gerekli olan meyve, sebzeleri yemeliyiz. Yemekleri düzenli yemeliyiz. Haftada en az üç gün spor yapmalıyız. Temizliğe dikkat etmeliyiz. Sağlığımıza zararlı olan içeceklerden uzak durmalıyız. Çünkü bunlar hastalıklara ve ölümlere sebep olur. Sağlıklı yaşamak için çevremizdeki hava da temiz olmalı. Ruh sağlığımızı korumakta düzenli bir yaşantıya bağlıdır. Çalışmak kadar dinlenmek ve eğlence ruh sağlığı için önemlidir. Ölçüsüz çalışma bedeni yorar. Bu yüzden uykuya da yeterli zaman ayırmalıyız. Strese girmemeliyiz. Bunun için sabırlı, dürüst, düzenli olmalıyız. Sağlıklı olmak için iyimser olmamız da yararlı. Sağlık her için gerekli olan bir zenginlik. Eğer kişi sağlıklı değilse mutlu olamaz. Onun yüzünden ailesi akrabaları da mutlu olamazlar. Morali bozuk birisini sevindirmek ne kadar güzeldir. Sağlıksız insan için dünyada hiçbir şeyin anlamı yoktur. Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi var demektir. Hiç kimsenin umudu sönmesin.
2. cümleden itibaren başladım."Çünkü bunlar ölümlere ve hastalıklara neden olur" a kadar çevirdim.

So health is most important treasure in our life.This(Health) is a fragment for happy life.We must have health for teaching,working,living.If he is ill,he/she don't do his/her jobs.Consequently She/He don't be useful for people.Health is more important than water and air for human and living beings.Health is is divided into two.Those are "Mental Health" and "Physical Health".If We want to be healthy,We provide some rules.We must properly fed for physical health.We must eat fresh fruit and vegetables for our body.We are exercise in three day a week.We must be careful for cleaning..We must stay away from unhealty beverage.Because they causes to death and ill.

Baştan sona ben çevirdim kelimeler dışında da birşeye bakmadım hatalı olabilir tamamını çevirecek vaktim yok kusra bakma.

oslun

Dekan
SanDisk says that the Optimus Max outperforms every other SAS drive on the market, and it’s the only one that packs the speed of an SSD while still matching rotational drives in terms of capacity.

Şairimiz and it's ile başlayan bölümde ne demek istemiş?
Kapasitesi normal diskler kadar yüksek, hızı ssd'yi yakalayan tek cihazmış..

TheiPasifik

Üyecik
Arkadaşlar bana ingilizce tatilini anlatmanızı istiyorum içinde izmir geçecek şekilde yardım edin

arsenik

Rektör
I'd go with the settings.

Cümlesi ile ne demek istenmiş? Ayarlarını tuttum başarılı tarzı bir şey mi yoksa onları görmek isterim falan mı?

İnternette bakarken bu konuyu buldum

I'd go with your suggestions cümlesinde tavsiye tarzı bir şeyler mi var anlamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

mfi

Profesör

çevirebilecek master var mı?

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Degerli arkadaslar gelistiricinin birine olmayan ikonlari attim da gelen cevap su ne demek cevirebilecek var mi
Give my best, but please have in mind that there are a lot of requests already

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Degerli arkadaslar gelistiricinin birine olmayan ikonlari attim da gelen cevap su ne demek cevirebilecek var mi
Yok mu cevirebilecek benim ing yetmedi

Mr. Depreli

Profesör
benim en iyi olanı verin ama sizin kafanızda önemli bir çok yeri vardır diye bişeyler yazıyor bu kadar yetti

tamda emin değilim yanii :)

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye

engerex

Dekan
Arkadaşlar ne diyor?

Dear engerex,

Thanks for sharing challenges with us and we are really sorry to understand that item still hasn't arrived. So we got a conclusion that item must be lost on the way.

In order to resolve the challenges you are facing, would you like to offer us a chance again and accept a replacement?

It would be much appreciated if you don't leave us any negative/neutral feedback since we have tried the best to assist you to resolve the challenges and neither of us wish such things happen.

We sincerely look forwards to hearing from you soon and sorry for any inconvenience caused.

Yours faithfully,
Role

stat counter