şarj süre farkları

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

operatörler arası şarj konusu fark ediyormudur bununla alakalı bir çalışma yada duyumu olan var mı?

Halktan Biri

Guru Guru
Yönetici
Moderatör
daha önceden böyle şarj konusunda çalışmaları ve iddaaları vardı sonuçta şebeke direk şarja etki eden bir durum,ondan sormuş olabilirim değil mi :)
Operatör firmasına göre değil de şebeke seçimine göre şarj performansı etkilenebilir.
Örneğin 2G şebekeyi seçmek 4.5G (LTE)'ye göre daha az şarj tüketebilir.

Kendi deneyimimi aktarayım. Daha önce Vodafone kullanırken (telefon iPhone 6S idi) şarj inanılmaz hızlı tükeniyordu ardından Turkcell e geçtim ve şarjım aktif kullanım olarak 1 saat civarında arttı. Şu an tekrar Vodafone kullanıyorum (telefon iPhone X) şarj süresi 1 günü çok rahat çıkarıyor ama mobil veriyi açıp birkaç dakika internette takılınca ki Vodafone interneti rezalet ötesi bir 3G bir 4G bir EDGE olup duruyor, arada internet gidiyor telefon hemen ısınmaya başlıyor ve şarjı hızla düşüyor. Tekrar Turkcell e geçiş için başvuru yaptım kısmetse yarın geçişim tamamlanacak. Kısacası bana göre şebekenin çekim gücü zayıfsa telefon bağlantı kurmak için ekstra çaba sarf ediyor ve bu da şarja yansıyor.

ÆSir

Doçent
Ön görün doğru çünkü telefonun edge, 3G ve 4G arasında sürekli geçiş yaparak bir efor sarf ediyor. Sabit bir çizgide kaldığında telefon yorulmamış oluyor.

Death Mark

Legendary
Yönetici
Moderatör
3g'nin mi? Instagram'da takılmaya yetiyor, bir tek video görünce kaydediyorsun, sonra internet gelince kaydedilenlerden yeniden izliyorsun videoyu. tek eksisi bu.
Forumda hiç yetmiyor. Mecburen 4.5 G kullanıyorum. Tabi cihazın modem yongasının etkisi de çok önemli.

Kendi deneyimimi aktarayım. Daha önce Vodafone kullanırken (telefon iPhone 6S idi) şarj inanılmaz hızlı tükeniyordu ardından Turkcell e geçtim ve şarjım aktif kullanım olarak 1 saat civarında arttı. Şu an tekrar Vodafone kullanıyorum (telefon iPhone X) şarj süresi 1 günü çok rahat çıkarıyor ama mobil veriyi açıp birkaç dakika internette takılınca ki Vodafone interneti rezalet ötesi bir 3G bir 4G bir EDGE olup duruyor, arada internet gidiyor telefon hemen ısınmaya başlıyor ve şarjı hızla düşüyor. Tekrar Turkcell e geçiş için başvuru yaptım kısmetse yarın geçişim tamamlanacak. Kısacası bana göre şebekenin çekim gücü zayıfsa telefon bağlantı kurmak için ekstra çaba sarf ediyor ve bu da şarja yansıyor.
bilgi için teşekkür ederim bende bikaç kişiden senin dediğin şeyleri duydum burda sordum turkcellin şebeke çekimi telefonu yormadıgından daha az şarj tüketiyor sanırım kullanıcı deneyimleri bunu gösteriyor.teşekkür ederim verdiğin bilgi için[/QUOTE]

bilgi için teşekkür ederim bende bikaç kişiden senin dediğin şeyleri duydum burda sordum turkcellin şebeke çekimi telefonu yormadıgından daha az şarj tüketiyor sanırım kullanıcı deneyimleri bunu gösteriyor.teşekkür ederim verdiğin bilgi için
[/QUOTE]

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem sevindim.

stat counter