Samsung Galaxy S9 ve S9+ Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Ethem42

Üyecik
s9+ ı alarak aranıza sonunda katıldım one uı da bölünmüş ekranı kullanamıyor muyuz ?

Burakozz

Üyecik
s9+ ı alarak aranıza sonunda katıldım one uı da bölünmüş ekranı kullanamıyor muyuz ?
Bende almayı düşünüyorum ama fiyatı 5 bin civarı peşin olarak veremediğim için hepsiburadada fiyatı 4800 civarına kadar çıkıyor. Siz nerden aldınız hangi fiyata aldınız

Ethem42

Üyecik
Bende almayı düşünüyorum ama fiyatı 5 bin civarı peşin olarak veremediğim için hepsiburadada fiyatı 4800 civarına kadar çıkıyor. Siz nerden aldınız hangi fiyata aldınız
Ben bi yakın arkadaşımdan aldım 2 tane almış birtanesini eşine büyük olduğu için kullanamamış 6 günlük telefonu 3700 e aldım çok güzel denk geldi ama hepsiburada da 4000-4200 bandında geziyor bilginize.

Burakozz

Üyecik
Ben şimdi bi tane telefoncudan uygun fiyata buldum yeni açıldı 4100 tl sıfır kutuda açılmamış kvk lı falan dedi ben bunun orjinal olduğunu vs vs nasıl anlarım.

Kmbappe

Üyecik
Dün konyadaki samsung bayine gittim indirim vs tabela asmışlar s9+ sorayım diye stokta yok dediler orda bi samimi müşteri temsilcisiyle ufak muhabbetimiz oldu abi s10 gelecek s9+ la aynı şekilde satışa sunulursa s9+ - s10 dan fazla satar diye şuan stokta göstermiyor dedi. Büyük ihtimalle s10 un belli satışını yaptıktan sonra koyacaklar stoğa ayrıca kendileri de farkında s9+ ın s10e den iyi oluduğunun. :)
😅😅 s9+ s10e'den neye göre kime göre iyiymiş açıklasana allah aşkına

mahirrmutluu

Üyecik
kırılmaz cam önerisi olan var mı ? Spigen Samsung Galaxy S9 Plus Kılıf Rugged Armor Urban ve bu kılıf nasıl sizce?

Ethem42

Üyecik
😅😅 s9+ s10e'den neye göre kime göre iyiymiş açıklasana allah aşkına
Bana göre veya kullanıcıya göre şimdi ne kadar s10 serisi yeni bi telefon da olsa alienin ekonomik telefonu s10e yani bi bakımdan alt segment diyebiliriz. s9+ s9 ailesinin abisi yani s10+ gibi
s10e de 5.8 ekran var s9+ 6.2
s10e düz ekran s9+ da kavisili ekran var
s10e FHD çözünürlüğü var s9+ QHD Çözünürlüğü var
s10e 3100 mah s9+ 3500 mah bataryası var
s10e de parmak izi güç tuşunda s9+ da arkada (Yani s10+ gibi ekrana gömülü değil)

Yani bunlar bence 1000 lira fazla verilip alınacak cihaz için tercih edilmeme sebeplerinden dir.
İkisi Yan yana olsa yine s9+ ı alırım.
Ayrıca karşılaştıracağınız telefon s10+ olmalı.

Sen söyle şimdi s10e s9+'dan neye göre kime göre iyiymiş Allah aşkına. :D

Kmbappe

Üyecik
Bana göre veya kullanıcıya göre şimdi ne kadar s10 serisi yeni bi telefon da olsa alienin ekonomik telefonu s10e yani bi bakımdan alt segment diyebiliriz. s9+ s9 ailesinin abisi yani s10+ gibi
s10e de 5.8 ekran var s9+ 6.2
s10e düz ekran s9+ da kavisili ekran var
s10e FHD çözünürlüğü var s9+ QHD Çözünürlüğü var
s10e 3100 mah s9+ 3500 mah bataryası var
s10e de parmak izi güç tuşunda s9+ da arkada (Yani s10+ gibi ekrana gömülü değil)

Yani bunlar bence 1000 lira fazla verilip alınacak cihaz için tercih edilmeme sebeplerinden dir.
İkisi Yan yana olsa yine s9+ ı alırım.
Ayrıca karşılaştıracağınız telefon s10+ olmalı.

Sen söyle şimdi s10e s9+'dan neye göre kime göre iyiymiş Allah aşkına. :D
O saydığın özellikler + özellikler değil ki düz ekran kavisli ekran 6.4 inc 5.8 inc vs. Kavislik ekran sevmeyenler büyük telefon sevmeyenler yok mu sanıyorsunuz ? S10e iyi oldugu ozellikler ne demişsin. Fark etmedin belki ama s10 serisi birçok yeni teknoloji barındırıyor. Bir yerden saymaya baslayayim madem. Ekran dinamik amoled ayrica hdr10+ kullanılıyor. S9+da depolama 64gb'dan başlarken s10 serisinde 128gb depolamadan başlıyor. Gözü yormayan adaptif beyaz ışık önleyici var s9lara göre. By dediğim o her telefonda kullanılan mavi ışık değil araştır internette bulacaksın. 9810/sd855 'den bahsetmeme zaten gerek yok sanırım. Antutu gibi testlerde 100.000 puan kadar fark atıyor s9+'a hatırladığım kadarıyla. Uzun uzadıya yazmak istemedigim daha bir sürü özellik var. Bu kadarı yeterli olmuştur diye düşünüyorum.

Kmbappe

Üyecik
Onda bu var şunda şu yok diyip sidik yarıştırmaya gerek yok kardeş. Cihazda sıkıntı çıkmasın güle güle kullan. Önemli olan kullandığın cihazla mutlu olmak.

Betulceylan

Üyecik
Merhaba herkese.şuan s9 kullanıyorum nisanda 1 yıl olucak,ama telefonumu oğluma vericem.Iphone dönmek istemiyorum bu durumda s10 mu almalıyım? Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bazı yerlerde çok fark yok deniliyor s9'dan ,bende her özelliğini kullanan birisi değilim zaten.Ama madem yeni telefon alicam yeni model olsun diye düşünüyorum.Karar veremedim.

TheTruthHurts

Profesör
Merhaba herkese.şuan s9 kullanıyorum nisanda 1 yıl olucak,ama telefonumu oğluma vericem.Iphone dönmek istemiyorum bu durumda s10 mu almalıyım? Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bazı yerlerde çok fark yok deniliyor s9'dan ,bende her özelliğini kullanan birisi değilim zaten.Ama madem yeni telefon alicam yeni model olsun diye düşünüyorum.Karar veremedim.
Doğrusu devasa farklar yok(klasik “biraz daha az çerçeveler,biraz daha canlı renkli ekran,biraz daha iyi işlemci,ana kamera aynı ama yanına geniş açı sensörü geldi” vb)

Ama yinede sana göre kullanışlı özellikler var ise(örneğin kablosuz şarj özelliğine sahip şeyleri şarj edebilme,4k selfie videosu ve 1080p modunda gopro’yla yarışacak kapasitede mükemmel stabilizasyon vb..) s10 serisine geçmek daha mantıklı olur.

Önce kendine şunu sor: yeni telefon almak zorunda mıyım? S9,hala yeni sayıldığına göre memnun kalmadığın bir yer mi var?

Yktrnslv

Doçent
Yukarıdaki arkadaşa katılmakla birlikte, eğer telefonu oğlunuza verecekseniz ve yine samsung'dan devam edecekseniz, büyük bir teknoloji mağazasına gidip samsung standında note9, s10, s10+, s10e... ne var ne yoksa bakıp inceleyip hangisi hoşunuza gidiyorsa onu almak en mantıklısı.

sozler-e

Üyecik
Telefon harika özelliklere ve şık tasarıma sahip. Tavsiye ederim

stat counter