Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Darth Lorien

Üyecik
Selamlar herkese ,
Spotify kullanırken seste gürültülere denk gelen ya da denk gelipte bu sorunu çözebilen var mı aranızda ?

Bu problemle ilgili bikaç ay önce telefonu servise vermiştim wifi sorunu ile birlikte. Servisten çıktıktan sonra bikaç ay normal şekilde çalıştı spotify. Son 1-2 aydır yine aynı problemle karşı karşıyayım.

Android>data klasöründe spotify dosyasını sildiğimde bir kaç şarkılık problemi çözüyorum ya da sammobile'dan indirdiğim romu atıyorum bir kaç saatlik çözüyor problemi. Konuyu spotify tarafıyla görüşmüştüm aylar öncesinde adamlarla saatlerce konuştuk bazı metodlar denedik çözüm olmadı. Bu yeni keşfettiğim geçici çözümler olayın yazılım tarafından kaynakladığı gösteriyor gibi geldi bana. Güncellemeleri sürekli alarak ya da araştırmadan alarak hata yapıyorum sanırım.

kaanm55

Dekan
Selamlar herkese ,
Spotify kullanırken seste gürültülere denk gelen ya da denk gelipte bu sorunu çözebilen var mı aranızda ?

Bu problemle ilgili bikaç ay önce telefonu servise vermiştim wifi sorunu ile birlikte. Servisten çıktıktan sonra bikaç ay normal şekilde çalıştı spotify. Son 1-2 aydır yine aynı problemle karşı karşıyayım.

Android>data klasöründe spotify dosyasını sildiğimde bir kaç şarkılık problemi çözüyorum ya da sammobile'dan indirdiğim romu atıyorum bir kaç saatlik çözüyor problemi. Konuyu spotify tarafıyla görüşmüştüm aylar öncesinde adamlarla saatlerce konuştuk bazı metodlar denedik çözüm olmadı. Bu yeni keşfettiğim geçici çözümler olayın yazılım tarafından kaynakladığı gösteriyor gibi geldi bana. Güncellemeleri sürekli alarak ya da araştırmadan alarak hata yapıyorum sanırım.
evet. muhtemelen güncellemelerden kaynaklı. cihazınız note 5 değil mi? Farklı romla denediniz mi?

Darth Lorien

Üyecik
Allah Allah... Kulaklıkla vs. de mi aynı sonuç oluyor?
Tabi tabi. Telefonun kendi hoparlörü , kulaklık ve bluetooth hoparlörde de aynı sorun var ve sorun sadece spotify'da. Samsung music , play music ya da youtube'da sıkıntı yok. Bi tık öteye götüreyim işi. Çalıştığım yerde note 5 kullanan 6 kişiyiz. Bunlardan üçünde bu problem sürekli var birinde kısa süreli oldu. Diğer iki kişide böyle bir sıkıntı yok.

Murat811

Üyecik
Temmuz 2018 sonlarında 59.68 Mb lık bir güncelleme geldi. Güncellemeyi yapan var mı. İyi mi kötü mü. Performans kaybı var mı.

afili216

Üyecik
merhaba note 5 imde şarj sorunu oluşmaya başladı 2 gün dür temassız dahil nerde şarj ettim se %75 de kalıyor daha fazla şarj etmiyor başına böyle bir sorun gelen varmı?

Niyazey

Üyecik
Asus zenfone 5 le değiştirmeyi düşünüyorum notebook 5 imi. Ne dersiniz arkadaşlar?

ERDEMÖMÜR

Üyecik
Herkesinde Bildiği gibi Samsung,Galaxy Note 5 İçin Hazırlık Yapıyor 13 Ağustos 2015 Tarihinde Tanıtacak Şimdiye Kadar Sızan Özellikler Şu şekilde;

5,66-5,7 inç 2k Süper Amoled Ekran,
Exynos 7422 8 Çekirdek İşlemci(4x Cortex A 57 2,1 Ghz ,4x Cortex A53 1.50 Ghz),Mali T760 mp8 Gpu
16 Mp İsocell Arka 5-8 Mp Ön Kamera,
3000 Mah Çıkarılamayan Batarya,
32/64/128 Gb Dahili Hafıza(Micro Sd takılamayacak),
4 Gb Ram,
2500 Tl İle 2700 Tl Arası Olması Bekleniyor
Yenilenen S-Pen

Sızan Galaxy Note 5 Resimleri İse;

Yazarın Görüşü: Samsung Galaxy S6 İle Tasarımı Baştan Aşşa Değiştirdi,ve cam/metal malzemeli telefon yaptı takdir edilen ve beğenilen bu tasarım ve malzeme kalitesini Samung Note 5 te de devam ettiriyor,Galaxy s6 nın işlemcisi Piyasanın en iyilerinden Note 5 de ise Samsung bu İşlemciyi bir Nevi Overclocklamayı tercih etmiş 4 gb ramı Olan telefon Piyasanın en iyilerinden olucaga benziyor s6 nın Kamerası En iyilerin Arasında Yer alıyor muhtemelen Aynı veya daha iyi başarıyı note 5 de samsung devam ettirecektir şahsi fikrim tasarım ve malzeme olarak note 5 güzel olmuş fakat samsung kullanıcılarının adeta çok Önemsedigi Şeyi note 5 de kullanmayacak bunlar neler derseniz Genişletilemeyen Hafıza (Microsd) ve Çıkarılamayan Batarya Samsung s6 modelindede bu 2 eksikten dolayı kullanıcılarından çok şikayet almıştı görünün o ki Note 5 dede Kullanıcılarını Dinlemeyecek gibi Görünüyor Ayrıca bence diğer bir eksiği ise Note 5 in Bataryası 3000 Mah Olan bu batarya note 4 den %7 daha küçük 2k 5.7 inç ekran ve güçlü işlemci ile bu batarya ile 1 günü çıkarırmı ayrı bir soru işareti olarak kalıyor fiyatı ise s6 nın yerindeki fiyatı alıcak gibi yani görünüyor yani 2500 tl ile 2700 tl arası KISACA Samsung Note Serisinin Başarısını Devam ettirecektir Ve belkide Android Dünyasının En İyi Ürününe İmza Atıcak Gibi Görünüyor Fakat bu Saydığım Bu 3 Özelliği Saymassak,Lansmana 7 gün kalmış durumda tam özellikleri ögrenince Konuyu Yenilerim.....

Not: Arkadaşlar kullanıcıları kulübü olarak ilk defa konu açtım hatam varsa affola unuttuğum eksik olan bir şey varsa da söyleyin ekliyim herkese iyi Günler İyi Forumlar :)
jyfkjudhjolkıjıdu ewqyş.kkuytgkıkawerjfrt5yrtdyrty6tıorto78treıy8t9rtky

h
hjf
yhhhghhh

Ekli dosyalar

|SeYYaH|

Rektör
Biz birlikteliğimiz hala devam ediyor, gayet memnunum. Note10 geldiğinde belki bir ihtimal yollarımız ayrılabilir, ama o da fiyatı biraz ucuzladıktan sonra yani! :)

Drogba39

Doçent
Aslında ben de bırakmadım da ektam patladı 1000tl dediler 2300 e 0 tel aldım.
Ben de Honor Play almayı düşünüyorum, şu anda 2200 TL, fiyatına göre özellikleri çok iyi fakat Note 5'ten geçince ekran olsun, kamera olsun, kalite anlamında farkı hissediyor musun ? Performans anlamında fark vardır elbet, batarya olarak da benimki öldü zaten, o da baya fark eder fakat tek soru işareri ekran ve kamera. Bir de Samsung arayüzüne baya alıştım ben, Huawei arayüzü nasıl ? Genel olarak telefondan memnun musun ?

yunus koçaslan

Üyecik
Honor play fp ürünü olarak çok iyi. Ama kamera ve ekran bakımından bariz bir şekilde dağlar kadar fark var. Ekran kalitesi olarak note 5 eski olmasına, honorun da yeni olmasına rağmen attan inip eşeğe bindiğim söyleyebilirim. Bariz bir şekilde çözünürlük ve süper amoledi arıyorum. Kamera olarak da note 5 daha iyi bence. Benim alma sebebim oyun odaklı olduğum için. O yüzden asla tavsiye etmem kamera ve ekran bakımından.

Drogba39

Doçent
Honor play fp ürünü olarak çok iyi. Ama kamera ve ekran bakımından bariz bir şekilde dağlar kadar fark var. Ekran kalitesi olarak note 5 eski olmasına, honorun da yeni olmasına rağmen attan inip eşeğe bindiğim söyleyebilirim. Bariz bir şekilde çözünürlük ve süper amoledi arıyorum. Kamera olarak da note 5 daha iyi bence. Benim alma sebebim oyun odaklı olduğum için. O yüzden asla tavsiye etmem kamera ve ekran bakımından.
Ben de telefonda genelde oyun oynarım, sosyal medyada filan gezerim, pek kamera meraklısı değilim fakat şimdi telefonu değiştirince de insan ister istemez her konuda daha iyi bir modele geçmek istiyor, yani Note 5'te ki kamerayı, ekranı bırakıp da üstüne para verip, biraz daha kötü kamera ve ekranlı telefon almak istemez. Fakat hem performans anlamında hem de kamera, ekran anlamında Note 5'ten iyi telefonlar ararsak da bunlar Note 8, Note 9 vb. telefonlar olur ve onlar da 4000-5000 TL filan hatta üzerine çıkar. Fakat bir telefona da o kadar para vermenin mantıksız olduğunu düşünüyorum. Her neyse, dediğim gibi ben de Honor Play almayı düşünüyorum, 2199 TL'ye Kirin 970 işlemcili telefon çok cazip geldi ama dediğim gibi özellikle kamera ve ekran konusu beni düşündürüyor. Note 5 eski amiral gemilerinden olduğundan, o konuda hâlâ çok iyi durumda, telefonu değiştirirken de ekran ve kamera konusunda pek kayıp yaşamak istemiyorum.

TheTruthHurts

Profesör
Ekranda haklısın. Nasıl olsa biri lcd biri oled. Ama çözünürlük konusu saçma. 1440p’yi sadece iki şeyde kullanabilirsin: belli videoları 2k’da izleme yada VR’da daha iyi deneyim sağlaması. Bu kadar.

Honor play ister inan ister inanma ama arka kamerada note 5’ten biraz daha iyi. Düşük ışıkta bile.

Drogba39

Doçent
Her zaman şarj ettiğim kablo ve şarj aleti ile şimdi şarj etmeye çalıştığımda tam şarj için 5 saat yazıyor. Önceden 1 saat 50 dakikada filan full oluyordu hatta daha bugün gündüz vakti de şarj ettim fakat aynı şarj aleti olmasına rağmen, şu anda 5 saat diyor. Telefonu açıp kapamayı denedim, kaparken şarjım %17'ydi, açtığımda %12'ye düştü. Tekrar denedim açıp kapamayı, bu sefer bir şey olmadı. Yardımcı olabilecek var mı ?

stat counter