Saç Dökülmesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

webrettin

Profesör
Merhabalar. Konu ilk akla geldiği gibi saçım dökülüyor ne yapmalıyım hakkında değil. Saçlarım hala var ama seyrelmeye başlamış ve sorunun ilk zamanlarında çözüm arayan biri olarak kimine saçma gelebilecek bir durumum var. Aynı kaygıları yaşayan okuyuculara ulaşıp yararına olur diyerek yazıyorum. Ancak kalıtsal vb nedenli dökülmeler sanırım bahsettiğimin dışında kalıyor.

Bahsettiğim gibi saçlarım da seyrelme var ve sorunun çözümü için netten, basında yeralan yayınlardan, doktorların açıklamalarından, beslenme uzmanlarının ve bitkisel uzman görüşleri, yağ karışımları vs vs. aramadığım yer kalmadı. Çoğu kişiler tarafından bilenen minoxili alıp almamak konusunda kararsız kaldım, aldım ancak hiç kullanmadım. Bu ilacın madde içeriği bildiğim kadarıyla tansiyon hastaları için geliştirilmekte iken yan etkisi olarak saçların gürleştiği veya bölgelerde kıllanmanın arttığı görülmüş dolayısıyla saç dökülmeleri için kullanılmaya başlanmıştır. Amaç baş bölgesinde ki kan dolaşımını artırıp saçların beslenme kapasitesini arttırmaktır. Bazı uzmanlar bunu dışarıdan serum yoluyla, kimileri yağ karışımlarıyla kimileri de deriye besleyici karışımlar enjekte etmektedirler.

Fazla uzatmadan gelelim şimdi kimine saçma gelebilecek gözlemime. Zorunlu vatani hizmet görevimden sonra kısa saç ve bakımını oldukça beğenip yıllarca kısa saçlı sadece önlerde tenten gibi elimle şekil verir bırakırdım. Yukarıda ki suni besleme yöntemleri, çevremde saçını tarayan çoğunluğun gür saç durumlarını da katarsam yıllarca saçımı taramadığım için saç derim yeteri kadar beslenemediği kılcal damarların yetersizleştiği kanısıyla saçlarımı tekrar masaj yapar gibi çapraz düz, kan akışını sağlayacak şekilde taramaya başladım ve plasebo değil saçlarımda güçlülük ve tekrar sıkılık başladı. Tam olarak sonuç bildiğim kadarıyla 5 - 6 aydan önce net görülemeyecek. Umarım yeteri kadar yaşayan kök kalmıştır da yeniden yeşertebilirim :D

neet

Guru
Onursal Üye
dün akşam bu konu hakkında konuşuyorduk arkadaşlarla :)
ortak kanı arap sabunu ancak kalitelisini kullanmakmış.
demek dediğin yöntemle de bunu başarabiliyormuş.

Silence

Dekan
Onursal Üye
ben minoxil'i kullandım çokta faydasını gördüm tekrar almayı da düşüyorum :)

webrettin

Profesör
Konuyu geçen ocak ayında açmıştım. 5 - 6 ay sonra sonuç az çok belli olur diye tahmin etmiştim, yaklaşık 1 sene olacak, konuyu sonucu haber vermek için hortlatmayı bu yüzden anlaşılabilir görüyorum :). Saçlarımın dökülmesi oldukça azaldı, en önemli gelişme saçlarımda zayıflık hissi yok daha canlı. Bu durumu ek besin ve mineral katkılarıyla destekliyorum. Sanırım kesin sonuç 2 yıla kadar... :D

clients

Profesör
aman minoxil den uzak durun omur boyu kullanmaniz gerekli birakisaniz saclariniz daha hizli ve daha cok dokulecek tir ben kullandim 6 ay kadar sonra biraktim ve daha fazla acik
olustu.

eger saclariniz kalitesizlesti ve dokuluyorsa. demir cinko ve b vitamin testleri yaptirim ona gor ilac kullanin saclarinza disardan surulecek hicbirseyin tek tarafli etkisi yoktur icerden de beslemeniz gerekli. bunun icin haplar var minoxdan once bu haplari kullanmali ve testleri yaptirmaniz daha iyi olur. sac dokulmesini durduramazsiniz ama azaltabilirsiniz.

birsey daha var sac dokulmesi 35 den sonra oldukca azaliyor hatta dokulme duruyor 6 yildir saclarimla ugrasiyorum malesef tek care ektirmekte buldum. ama şunu anladim o kadar ugras emek para. bosa gitti.

tarıkbuğra

Doçent
Konuyu geçen ocak ayında açmıştım. 5 - 6 ay sonra sonuç az çok belli olur diye tahmin etmiştim, yaklaşık 1 sene olacak, konuyu sonucu haber vermek için hortlatmayı bu yüzden anlaşılabilir görüyorum :). Saçlarımın dökülmesi oldukça azaldı, en önemli gelişme saçlarımda zayıflık hissi yok daha canlı. Bu durumu ek besin ve mineral katkılarıyla destekliyorum. Sanırım kesin sonuç 2 yıla kadar... :D
nasıl desteklediğini neler kullandığını açıklayabilirmisin?
aman minoxil den uzak durun omur boyu kullanmaniz gerekli birakisaniz saclariniz daha hizli ve daha cok dokulecek tir ben kullandim 6 ay kadar sonra biraktim ve daha fazla acik
olustu.

eger saclariniz kalitesizlesti ve dokuluyorsa. demir cinko ve b vitamin testleri yaptirim ona gor ilac kullanin saclarinza disardan surulecek hicbirseyin tek tarafli etkisi yoktur icerden de beslemeniz gerekli. bunun icin haplar var minoxdan once bu haplari kullanmali ve testleri yaptirmaniz daha iyi olur. sac dokulmesini durduramazsiniz ama azaltabilirsiniz.

birsey daha var sac dokulmesi 35 den sonra oldukca azaliyor hatta dokulme duruyor 6 yildir saclarimla ugrasiyorum malesef tek care ektirmekte buldum. ama şunu anladim o kadar ugras emek para. bosa gitti.
bende benzer ürün olan rogan 6 ay kullandım.ınternetden sipariş ediyordum.belki sahtede olabılır.botanık eczaneden alıyordum.bıraktıktan sonra önlerde daha çok açılma oldu.benim saç sorunum irsi.ağbimde aynısını yaklaşık 1 yıldan fazla kullanıyor.
eczaneye gittim .senin dediğin gibi çinko haplar önerdi.bir de propecıa diye ilaç varmış.bir sene falan kullanmak gerekiyormuş.100 tl civarında olduğu için kullanmak istemedim.bazen bıtkısel yağ karışımı kullanıyorum

-Hewal-

Dekan
Stresten uzak dur sakin kalmayı öğren vücudünü takip et stressin vücutta yer değiştirmesini sağla şu an saçı vuruyor tahribatı önlemek için stress ın vücutta dolaşmasını sağla nasil yapılır dersem duygu durum değişikligi gerek yada stressi yok etmeye bak hayattan uzaklas,

webrettin

Profesör
nasıl desteklediğini neler kullandığını açıklayabilirmisin?
....
Forcapil adlı gıda takviyesi kullanıyorum. İçerik keratini dolayısıyla tırnak ve saç yapısını kuvvetlendirici etkiye sahip. Kimileri zayıf tırnakları için kullanmış, kimileri saç için.Sonuçta ikisinin de yapısı keratin. Ani gelişen çinko eksiklğinde ilerleyen saç dökülmeleri görüldüğü belirlenmiş.
İçerik;
L.Sistin, selüloz,L.Metiyonin (etilselüloz), B5,Çinko oksit,B6,B9(Folik asit),D3,H(Biyotin)
....

minoxil bende alıcam ama önce kazıtmayı düşünüyorum
Minoxil hakkında biraz araştırma yapmak daha doğru olabilir.Sonuçta tansiyon ilacı olarak araştırılan kan basıncını yükselten dolayısıyla bu şekilde saçların beslenmesini arttıran yan etki olarak saç çıkardığından devamında saç için araştırılıp kullanılan bir etken madde Minoxilid.

Stresten uzak dur sakin kalmayı öğren vücudünü takip et stressin vücutta yer değiştirmesini sağla şu an saçı vuruyor tahribatı önlemek için stress ın vücutta dolaşmasını sağla nasil yapılır dersem duygu durum değişikligi gerek yada stressi yok etmeye bak hayattan uzaklas,
Dediğiniz gibi asıl sorun stresin vücuda olumsuz etkisi.Tüm metabolizma değişiyor.Kimi panik atak, kimi ümitsizlik, kimi akut veya kronik depresyon.Tek düzelikten değişen beslenme alışkanlıkları. Hep boş durmaktan oluyor :D.

İçerik olarak düzenli beslenmek ve bu besinleri saç köklerine ulaştırma için saçları, kılcal damarların işlevsiz hale gelmemesi için hergün taramanın gerekliliğine bugün sonucu gördüğümden inanıyorum.

talkfusion

Üyecik
Uzun zamandır bende saç dökülmesinden yakınıyordum. Bir arkadaşım oğlu için kullanmış. Bana da onun kullandığı saç bakım setini tavsiye etti. Bende bu seti satın aldım. Hem kendimde hemde yaşlı bir annem var onda faydasını gördüm. Özellikle saçlarımın dökülmesi durduğu gibi yeni saçlarımın çıkması beni daha da şaşırttı. Yeni saçlarımın çıktığıni ilk erkek kardeşim gördü. Ben henüz daha farkında değilken. Ben denedim ve memnunum.

neskalii

Profesör
Bu konuda problemi olan arkadaşlar kesinlikle bir cildiye doktoruna gözüksün derim bendede vardı şimdi yok çok şükür tek tük oda normaldir :)

stat counter