Saç dökülmesi sorunum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Karargaht

Dekan
Saçlar önemli ama baktınız olmuyor fazla takmayın. İnsan nelere alışıyor, saçsızlığa mı alışamayacak :)

FX_PRO

Üyecik
işin özünü olayın içinden geçen biri olarak söylüyeyim kardeş.saçların büyük olasılıkla tamamen gidecek.benimde lise birde başladı dökülme başta aynı senin gibi bende inkar ettim ama ailede kel varsa bu iş genelde genetik oluyor.sonra internetten biraz bakıp günde yüztane saç normalmiş deyip geçtim sonra çevre tavsiyesiyle sıfıra vurdum sonra sarımsak zeytin yağı sıfıra vurmayla birlikte kafayı çizdirme gibi yöntemlerle başladım ondan sonra yoğun internet araştırmalarıyla badem yağı çam yağı denedim paraya kıyıp minoksil ve bioxsin şampuan denedim.kısacası hiçbiri bi işe yaramaz boşuna uğraşma bi doktara gitmeyi dene içinde ukte kalmasın ondan sonrada 0a olmasada 1 e 2ye vurdur cool takıl.0a vurduğun an saçlar uzayana kadar 2-3 ay saçın dökülmez denemeyle sabittir benim tavsiye tedavimda budur he sıfıra vurunca zaten engellemek istediğin kelliğe ulaşıyorsun oda işin ironisi yapıcak bişey yok

bölge34

Doçent
Kardeşim öncelikle; jöle, briyantin vs kullanıyorsan bırak. Ama kullanmam gerek diyorsan, akşam saçını yıkamdan kesinlikle yatma !

O dediğin saçma sapan şampuan vs bırak. Hatta normal şampuan bile kullanma ! Zeytinyağlı yeşil kalıp sabun kullan. Marketlerden bulabilirsin, şu Dalan firmasının Prina sabunu diye geçer. Evet saçını şampuanlar gibi yumuşacık yapmaz ama dökülmesini engeller.

Dediklerimi yap, farkı göreceksin tecrübeyle sabit.

İmPaLaTi

Üyecik
Nasıl arınacak diye hiç düşünme, saten şampuanı sürdün mü %80'i akacak, bırak kalsın hatta vücudunun her yerine bulaşmış hissi de yaşayabilirsin. Zeytin yağından kim ölmüş :) Her derde deva faydalı olmadığı nokta yok, cildini besler işte. Onu sıkıntı yapma sen.

Bölüm olarak da cildiyeye git derim. Yani Deri ve zührevi Hastalıkları olarak geçer, netten numara falan alacaksan, geçmiş olsun.

Ayrıca sürekli saçını yıkama, yağlanmasına izin ver, kuruma varsa kremler sür (Badem Yağı, uçlarına vb.)

Center66

Üyecik
DS LAB ın çıkartmış olduğu yeni bir ürün var REVITA diye. Ben ondan aldım kullandıktan sonra deneyimimi yazıcam fakat cevreden duydugum etkileri gayet iyiymiş.

daltonlar3

Asistan
Ben 20 yaşındayım. Saçlarımın yan tarafları gitti. Birde sakal bıraktım mı 30 yaşında gösteriyorum. Görenler senin çocuğun filan var mı diyor. :)

Bepob

Profesör
Ben 20 yaşındayım. Saçlarımın yan tarafları gitti. Birde sakal bıraktım mı 30 yaşında gösteriyorum. Görenler senin çocuğun filan var mı diyor. :)
Aslında saçın yan tarafları dökülmüyordu bildiğim kadarıya çünkü kel olanların bile öyle

green1987

Üyecik
Vücuttaki kıllar, deriyi korumaya ve vücut ısısını sabit tutmaya yararlar. Kılların büyümesi bir döngüdür ve yaşa, bulunduğu yere, aile geçmişine, beslenmeye ve çevresel faktörlere bağlıdır. Özellikle saçlar için, kıl kaybını önlemenin birçok yolu vardır ve bunlardan biri de sarımsaktır. Şurada nasıl kullanılacağı anlatılmıç. Daha da detaylı bilgi için.

stresten uzak durmadıkca dökülme sorunu çok zor çözülür öncelikle bunu bilin. Dökülmeleri en aza indirmek için organik ürünlere yönelmek şart çünkü market markaları en büyük sorumlular bu konuda hemde en bilindik markalar. nacizane tavsiyem Saf Keratin Ürünleri, Organik Saç Bakım Ürünleri, Evde Keratin Bakımı
ürünlerini bir incleyin ve araştırın ben kullanıyorum çok memnunum

mervee89

Üyecik
ŞAmpuanlar işe yaramıyor içerisinde ister istemez kimyasal barındırıyorlar. Bence saç için olan gıda takviyelerinden kullanabilirsiniz

stat counter