S9+ Kamera kalitesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Baranxarslan

Üyecik
Arkadaşlar merhaba Galaxy S9 Plus cihazına sahibim. Şahsen ben telefonuma aşığım samsung dan baska bir telefon kullanamıyorum fakat bir problemim var, telefonu ilk aldığım zamanlar kamerasına hayrandim gün içinde arkadaşlarımı,ailemi,etrafı çekip ne kadar iyi olduğuna dair kendi kendime konuşur dururdum çünkü cidden kamera adeta bir mükemmel idi, bu cihazdan önce s7 cihazını kullaniyordum telefon öyle bi hale gelmişti ki satamaz olmuştum. Her neyse gelelim problemime övüne övüne bitiremediğim s9 plus kamerası şu anda benim çok acayip bir şekilde sinirimi alt ust ediyor çünkü resmen telefonumun kamerası perte cikarttigim s7 'nin kamerası ile eşdeğer kalitede fotoğraflar çekiyor. Kamerada bir problem yok her hangi bir çizik kırılma vs hiç bir şey yok. Ilk aldığım hafta tatilde çekindiğim fotoğraflar muazzam düşük ışıkta bile şaheser çıkartıyordu fakat şuan telefonun kamerasının kalitesi sanki olduğu pixelden kat kat daha az. Telefonu sifirladigim için(kamera sorunu yuzunden) elimde çok fazla kanitim yok. Bir kaç postta kamerayı fabrika ayarlarına dondur, salla, bixby vision kaldır gibi şeyler gordum inanın her şeyi denedim fakat kamerada bir problem olduğuna eminim assagida ilk aldığım zamanki görüntüler ve şu an ki görüntüler var. Telefonu şu zamana kadar asla elimden düşürmedim, sürtmedim,çizmedim. Kapsız asla kullanmadım kamerada her hangi bir çizik asla yok dedigim gibi. Lütfen bana bu konuda yardımcı olun. Samsung servisinin bu konuda bana yardımcı olacağını düşünmüyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Screenshot_20190126-085851_Gallery.jpg
Screenshot_20190126-085905_Gallery.jpg

eski hali;
Screenshot_20190126-091626_Gallery.jpg

Screenshot_20190126-091633_Gallery.jpg

Bilerek düşük ışıktaki farkliliklari koydum. Buradan kalite tamamen düştüğü için çok fark edilmiyor olabilir ama dediğim gibi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ha bu arada on kamerasında her hangi bir problem yok. On kamera müthiş çekiyor her zaman ki gibi

<<Dkn nyz>>

Dekan
Netleme sıkıntısı var gibi düşme durumu falan oldumu

Birde masaya dayayarak titretmeden bir fpto çekip atın onada bakalım aynı mı lens i silip çekin

Tttunahan

Profesör
Lensi kirlenmiş olabilir peçeteye kolonya döküp hafifçe temizle belki kendine gelir

Tttunahan

Profesör
S9 a göre baya kötü çekmiş
Benim eski note 3 bile bundan daha iyi çekiyodu, arada bi note 8 'le fotoğraf çekiyorum çok bulanık çıkıyo sonra bakıyorum lensin üstü parmak izi dolmuş temizleyip tekrar çekiyorum canavar gibi çekiyo belki bundada öyle bi durum olmuş olabilir

<<Dkn nyz>>

Dekan
Benim eski note 3 bile bundan daha iyi çekiyodu, arada bi note 8 'le fotoğraf çekiyorum çok bulanık çıkıyo sonra bakıyorum lensin üstü parmak izi dolmuş temizleyip tekrar çekiyorum canavar gibi çekiyo belki bundada öyle bi durum olmuş olabilir
Olabilir bu lenslere bi çözüm bulsalar artık

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Lenslerde bozukluk var belli ki.
Kirlilikten olabileceğini düşünmüyorum. Daha farklı izler söz konusu olurdu. Bir Samsung teknik servisine baktırın derim.

Special Forces

Profesör
Lenslerde bozukluk var belli ki.
Kirlilikten olabileceğini düşünmüyorum. Daha farklı izler söz konusu olurdu. Bir Samsung teknik servisine baktırın derim.
Ben de öyle düşünüyorum pazar günü bende telefonumu sıfırladım fabrika ayarlarına geri döndüm kamera sorunu yaşamadım gayet başarılı çekimler yapıyor, Sizin cihazınızda ki sorunun da lensten kaynaklandığını düşünüyorum.
Ayrıca kir olduğunda cihaz uyarıyor, Teknik servisine gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum...

Royal99

Asistan
Samsung s8 kullanıyorum ve aynı sorun bende de var. Üstelik kamera serviste değişmesine rağmen sorun devam ediyor. İlk aldığımda kamera çok iyiydi. Şimdi puslu ve piksel piksel çekiyor ayrıca 60 fps video da kesinlikte yakın nesnelere odak yapmıyor. Bunun çözümü yok maalesef bende anlamadım neden olduğunu. Servis te çözemedi.

Jubei

Doçent
Samsung s8 kullanıyorum ve aynı sorun bende de var. Üstelik kamera serviste değişmesine rağmen sorun devam ediyor. İlk aldığımda kamera çok iyiydi. Şimdi puslu ve piksel piksel çekiyor ayrıca 60 fps video da kesinlikte yakın nesnelere odak yapmıyor. Bunun çözümü yok maalesef bende anlamadım neden olduğunu. Servis te çözemedi.
Tüketici Hakem Heyeti,ne baş vurarak paranızı geri alabilirsiniz. ;)

Royal99

Asistan
Tüketici Hakem Heyeti,ne baş vurarak paranızı geri alabilirsiniz. ;)
Telefonu alalı 1 bucuk sene oldu. Parayı vermezler diye biliyorum. Ayrıca tüketici hakkına başvurup telefonu incelemeleri için verince uzun bir süre telefonsuz kalıyorsunuz.

Jubei

Doçent
Telefonu alalı 1 bucuk sene oldu. Parayı vermezler diye biliyorum. Ayrıca tüketici hakkına başvurup telefonu incelemeleri için verince uzun bir süre telefonsuz kalıyorsunuz.
Paranızı çatır çatır alırsınız, çok uzun bir sürede beklemezsiniz diye biliyorum ben.

grezimonk

Profesör
Yasaklı
65536

bence lens kirli + ışık ayarından... lensi temizle kamera ayarlarını sıfırla...

Royal99

Asistan
Paranızı çatır çatır alırsınız, çok uzun bir sürede beklemezsiniz diye biliyorum ben.
Peki benim telefonun faturası ismime kesilmedi. Bilmediğim birine kesildi. Parayı bana verir mi?

Jubei

Doçent
Peki benim telefonun faturası ismime kesilmedi. Bilmediğim birine kesildi. Parayı bana verir mi?
Bildiğim kadarı ile, telefon kaçak veya çalıntı,imei atılmış bir telefon değil ise size de para ödemesi yapıyorlar, fakat prosedür nasıl işliyor orasını bilemiyorum.

stat counter