Renault yeni konsept aracı CAPTUR'u tanıttı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


recooo1903

Asistan
Katılım
10 Tem 2008
Mesajlar
292
Puanları
0
Renault'un, tasarım stratejisini yansıtan yeni konsept aracı CAPTUR, Renault Başkanı Carlos Ghosn tarafından tanıtıldı
11 Şubat 2011 Cuma, 11:12:05


Renault'dan yapılan açıklamaya göre, Renault CAPTUR'un oranları ve akıcı hatları hareket ve hafifliği çağrıştırırken, kaslı yapısıyla güçlü bir arazi aracının özelliklerini yansıtıyor.

Renault CAPTUR'da hardtop tavan çıkarılınca ortaya karbon yapı çıkıyor. Coupe'den cabriolet'ye, kent aracından arazi aracına dönüşebilen CAPTUR'un sportif yönünü de kelebek şeklindeki kapıları, siyah beyaz jantlara giydirilmiş 22 inçlik kalın lastikleri öne çıkarıyor. Aracın karoserinde sıcak portakal rengi kullanılırken, aynı renge aracın hem içinde hem dışında farklı tonlarda ve farklı malzemelerde yer veriliyor.

Renault, araçta performansı artırmak için düşük hızda yüksek çekiş sunan yenilikçi RX2 sistemini kullanırken, bu yeni kendinden kilitlemeli difransiyel sistemi, iki çekici tekerlekten birinde yol tutuşu azaldığında, motor torkunun tamamını veya bir kısmını tutuşu en yüksek olan tekerleğe aktarıyor. Kaygan yollarda bile sürüş emniyeti korunuyor.
Renault CAPTUR ayrıca, ön camın tepesine yerleştirilen ve sürüş yardım işlevleri ile irtibatlandırılan bir kameradan oluşan visio-system'i de sunan ilk araç. Bu yeni teknoloji sayesinde merkezi ekrana aktarılan yol görüntülerinin üzerine sentez görüntüler döşenebiliyor. Gerçek dünya algılamasını sanal unsurlarla destekleyerek güçlendirmek olan bu artırılmış gerçeklik ilkesi, güvenlik ve konforla birlikte daha huzurlu bir sürüş sunuyor.
Kaynak:http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/600069-renault-yeni-konsept-araci-capturu-tanitti
 
Üst
stat counter