RECOVERY nedir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Xxqkhnn

SDN Okuru
Arkadaşlar internette gezinirken bu terime rastladım, malum format atacağım ama bir kaç yerde format atmak yerine RECOVERY yapın diyorlar.
Nedir bu RECOVERY, ne işe yarar, formatla aynı manaya mı gelir?
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim..

falcon291

Profesör
Windows 7 (yanılmıyorsam) 8 ile gelen bir özellik. İşletim sistemi format atılmadan kurulumdan hemen sonraki haline geliyor. Bu arada da dökümanlara dokunulmuyor. Anladığım kadarıyla hemen hemen aynı anlama geliyor. Kendim hiç kullanmadım ve muhtemelen formattan daha kolay bir çözüm. Windows DVD'sini ya da USB'sini takıp başlatınca menüden bu seçenek geliyor yanılmıyorsam.

Mg.

Profesör
5 dakikada fabrika ayarlarına döndüren yazılımsal bir özellik

Xxqkhnn

SDN Okuru
Peki bilgisayar üzerinde performans bakımından formatla aynı etkiyi vermesini beklemem doğru mu?

Rüstembey

Doçent
cihaza entegre iş.sistemi.cd-dvd ile uğraşmaktan kurtaran yazılım...

Xxqkhnn

SDN Okuru
Hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için..
Yarın erken saatte ilk ve en önemli finalimin olmasından dolayı :) bu işlemi yarına erteledim, umarım sorunsuz bi şekilde halledebilirim..

Xxqkhnn

SDN Okuru
Vee yine burdayım :)
Tüm işlemler yaklaşık 1 saat kadar sürdü, bu süreye driverlerin yüklenmesi de dahil, şimdilik hiçbir sorun yok gibi kullandığım programları kuruyorum şuan :)

Arkadaşlar Benim iki adet Toshiba lebtabım var idi bir müddet sonra ikisine de format atırmak istedim ancak piyasadaki yetersiz donanımsız ve bilgisisz teknik elemanlar maalesef her iki bilgisayarımda da Recoveryı silmişler. Attıkları formatdan memnun kalmadım beğenmdim Lebtabımın ilk hali gayet güzeldi. bu sorunum nasıl çözerim yeniden recovery indirerek bu kusuru düzeltme imkanım var mı bir de Ankara da TOSHİBA lebtabıma güvnle format attıracağım bir servis var mı varsa lütfen tel ve adres yazarmısınız teşekkürler.

stat counter