Pc’de kasanın önemi nedir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

umutuyar26

Üyecik

EmrahGürleyen

Doçent
Bana göre kendi görüşüm iç soğutma dışında başka bir önemi yok. Tabi iç soğutmanın yerleşimi ve kasa dizaynındaki hava silkülasyonuda önemli :)

Bi ıssırabilsem

Profesör
Bu daha iyi değil mi ?

Extreme bir sistemde kasanın önemi görüntüdür ama böyle sistemde havalandırma, kaplo düzenleme kolaylığı, ve görüntüdür bunların dışına çıkmazsanız en iyi kasayı bulmuş olursunuz zaten.

umutuyar26

Üyecik
Bu daha iyi değil mi ?

Extreme bir sistemde kasanın önemi görüntüdür ama böyle sistemde havalandırma, kaplo düzenleme kolaylığı, ve görüntüdür bunların dışına çıkmazsanız en iyi kasayı bulmuş olursunuz zaten.
Onun 3 fanı var ama benim attığımın 4 ısınma problemi yaşar diyede korkuyorum ekran kartı çok çabuk ısınan bir kart

umutuyar26

Üyecik
Son düzenleme:

Görkem Say

Killing Monsters...
Yönetici
Moderatör
Malzeme kalitesi iyi olan kasa daha uzun ömürlü olur. Plastik yerine metalin çok olması soğutmada avantaj sağlar. Toz filtreleri çok önemli. Kablolama yuvaları, 2.5" ve 3.5" disklerin hava akışını bozmaması da baya önemli diyebilirim. Ön ve yukarıdaki fan yuvalarının fazla olması soğutmaya katkı sağlar.

umutuyar26

Üyecik
Malzeme kalitesi iyi olan kasa daha uzun ömürlü olur. Plastik yerine metalin çok olması soğutmada avantaj sağlar. Toz filtreleri çok önemli. Kablolama yuvaları, 2.5" ve 3.5" disklerin hava akışını bozmaması da baya önemli diyebilirim. Ön ve yukarıdaki fan yuvalarının fazla olması soğutmaya katkı sağlar.
Anladım teşekkürler peki bana 500 tllik bir kasa önerebilir misiniz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada 500 max 300 tllerde olursa çok harika olur

Son düzenleme:

Görkem Say

Killing Monsters...
Yönetici
Moderatör

met 35

Profesör
Şahsi fikrim,kasa görsellik bence. Yani zevk meselesi işe giriyor. Ama soğutma olayı,yani havalandırması önemli. Bunu da gerekirse, extradan ,hesaplı bi-iki fan ilavesi ile sağlamak mümkün.
Kasaya verilen fazladan para ,bileşenlere aktarılırsa,işte o zaman, makina farkeder.

bunları da görün...

utku_atmaca

Üyecik
Arkadaşlar fanlar ve psu olup olmaması dışında kasanın pahalısı lüksmüdür yoksa gerekli mi?
Rx590 lı ryzen 5 2600x li sistem topluyorum ama şu kasayı almayı planlıyorum sizne napmalıyım?
Merhaba arkadaşım,
Bence kasanın çok abartılı bir şey olmasına gerek yok. Zira içine takacağın PSU kaliteli olsun en önemlisi bence o, tabi kasayla birlikte satılıyorsa..
Ayrıca soğutma konusu da önemli; kasanın ön ızgarasından havayı içeri alıp, arka fandan dışarı atacak şekilde hava akımı sağlayacak uygun tasarımda bir kasa olması yeterli olacaktır. Masaüstü PC kullanan biri olarak sistemimi bu mantık üzerine kurdum ve 4-5 yıldır en ufak bir sıkıntı yaşamadan kullanmaktayım.

çirkin kasa yoktur az vodka vardır...
crea black pearl:

bu var power man 300watt psu var.

stat counter