Pc Topladım. Eksiklerimi düzeltin

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

VECTORRR

Profesör
hayır olmaz,gta 5 eski bir oyun ona rağmen 25-30 fps alırken metro exodus gibi yeni çıkan oyunları oynayamazsın.
Vsynce karşı olmanı da anlayamadım açıkcası,neden oyunun daha akıcı olmasın ki ????
vsync nin amacı saniyedeki fps değerini sınırlamak
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslında ben iyi bir pc alsam genellikle simulasyon xd

ForeverPower41

Profesör
R5 2600 da tercih edilebilir aralarında 650TL civarı fark var faakat R7 1700 de 8 Core 16 Thread varken R5 2600 de 6 Core 12 Thread var,yani çoklu çekirdekte R7 1700 biraz daha öndeyken R5 2600 ise tekli çekirdekte biraz daha iyi.Bende tam emin olamadım R5 2600 ile R7 1700 arasında kaldım açıkcası.Daha bilgili birisine soralım :) @Utkuversus

ForeverPower41

Profesör
Bunu ciddi ciddi yazmadın değil mi şaka için yazdın :D

Overclock pc yi niye bozsun.

O
. C nedir? Bilgim yok da

O. C
O. C nedir
O.C yani Ovecrlockun türkçesi Hız Aşırtma dır.Örnek verecek olursam senin elinde 3.00Ghz lik bir işlemci var yani buda 3000mhz ediyor,eğer ki sen bu işlemcinin mhz sini atıyorum 3500mhz ye çıkartmaya çalışıp başarılı olursan overclock yapmış olursun,yani işlemcini olduğundan daha yüksek performansta kullanırsın.İntel işlemcilerde bu sadece K serisi işlemcilerde (yanında Z serisi bir anakart şart) olurken ryzenlarda yani senin alacağın işlemci serisinde bütün işlemciler o.c olabiliyor,overclock için büyük bir imkan sunulmuş(B serisi ve üstü bir anakart lazım ki sende B serisi alacaksın).

Overclock düzgün yapılırsa bilgisayara hiçbir zarar vermez ama tabi ki bir kaç şartı var bunun mesela işlemciyi olduğundan daha yüksek performansta çalıştıracağın için işlemci biraz ısınacak ve soğutucun düşükse işlemci ısınıp bilgisayarı kapatır.Ryzen serisinde kutunun içinden intele göre çok daha güçlü bir soğutucu çıkıyor ve bununla bir miktar o.c yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

VECTORRR

Profesör
ekran kartına o.c yapınca görüntü bağdaştırıcısı görüntü vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu vb şeyler yazıyor sonra da vram yarıya iniyor sonra da ekran bozuk bozuk oluyor sonra herşey tam mahvoluyor sonra da ekran kartı tam pert oluyor ama işlemciye o.c yapack isen işlemcinin sıcaklığına dikkat etmen gerek yoksa 1 gram performans için 1 ton performansın çöp olur gider xd

ForeverPower41

Profesör
ekran kartına o.c yapınca görüntü bağdaştırıcısı görüntü vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu vb şeyler yazıyor sonra da vram yarıya iniyor sonra da ekran bozuk bozuk oluyor sonra herşey tam mahvoluyor sonra da ekran kartı tam pert oluyor ama işlemciye o.c yapack isen işlemcinin sıcaklığına dikkat etmen gerek yoksa 1 gram performans için 1 ton performansın çöp olur gider xd
Lütfen yalan yanlış bilgiler verme insanlara.Anakartın veya psun desteklemediğin için ekran kartını o.c yapamıyorsun,biraz araştırıp sonra konuşmalısın ki insanlar yanlış bilgi öğrenmesin.
Overclock 1gram performans değildir,düzgün yapıldığında gözle görülür bir artış görülebilir.

VECTORRR

Profesör
Lütfen yalan yanlış bilgiler verme insanlara.Anakartın veya psun desteklemediğin için ekran kartını o.c yapamıyorsun,biraz araştırıp sonra konuşmalısın ki insanlar yanlış bilgi öğrenmesin.
Overclock 1gram performans değildir,düzgün yapıldığında gözle görülür bir artış görülebilir.
sorun herkeste var görüntü bağdaştırıcısı yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu gpu yu tamamen yakabilir o.c

ForeverPower41

Profesör
sorun herkeste var görüntü bağdaştırıcısı yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu gpu yu tamamen yakabilir o.c
Dediğim gibi psu yetmeyebilir,anakart overclockta sıkıntı çıkartabilir.
Ayrıca soğutması kötüyse ısınınca kendini kapatabilir.

Eğer o.c yapılamayacaksa ekran kartı üreticileri kendi denetim masalarına neden o.c yapılabilecek bir bölüm eklesin ki ?

Pixilt

Üyecik
Dediğim gibi psu yetmeyebilir,anakart overclockta sıkıntı çıkartabilir.
Ayrıca soğutması kötüyse ısınınca kendini kapatabilir.

Eğer o.c yapılamayacaksa ekran kartı üreticileri kendi denetim masalarına neden o.c yapılabilecek bir bölüm eklesin ki ?
Ana kartı şu uygun mu?

Ekli dosyalar

Pixilt

Üyecik

Ekli dosyalar

ForeverPower41

Profesör
Ekipmanlar hakkında bir fikrim yok fakat donanımlar uygundur yayın yapabilirsin,tabi ki orta bütçeli bir pc olduğu için her oyunda full ayarlar yayın yapamazsın ayar kısman gerekebilir.

Pixilt

Üyecik
Ekipmanlar hakkında bir fikrim yok fakat donanımlar uygundur yayın yapabilirsin,tabi ki orta bütçeli bir pc olduğu için her oyunda full ayarlar yayın yapamazsın ayar kısman gerekebilir.
Teşekkürler vatana gittim pubg medium 90fps cs go da yüksek ayarlar 120 fps alırsın dediler

stat counter