Oyuna Para verilir mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Bilgisayara para vermekle oyuna vermenin arasındaki bağlantı ne? O zaman sen araba alınca da benzinine para vermezsin. Oyunu sadece oyun olarak düşünürsen yanılgıya kapılırsın. Oyun neticede bir iştir. Yüzlerce kişinin birlikte mesai harcadığı ve ortaya çıkardığı bir üründür. Adam belki o kodu yazabilmek için eşinden dostundan fedakarlık ediyor veya gecesini gündüzüne katıyor. Ubisoft, EA gibi büyük firmalar bundan etkilenmese de daha küçük çaplı firmalar bir anda dibi boylayabiliyor elindeki oyun gerçekten güzel olmasına rağmen. Üstelik parasını verdiğin oyundan aldığın zevkte bir o kadar başkadır emin ol. Sonuca gelirsek herkes farklı düşünebilir. Etik olmasa da bir insan oyuna para vermeyebilir bu onun kendi tercihidir ama veren kişiye saygısızlık yapamaz.
sokaktaki oyuna para veriyormusunuz? hayır. peki sanal oyunla dışarıdaki oyun arasındaki bağlantı ne? bakın ben oyunlar parayı haketmez demiyorum. para verilmez diyorum. tabii isteyen verir orası beni hiç ilgilendirmez haklısınız ben düşüncemi savunuyorum. hakeden oyuna verirsiniz de gidipte steam daki bu çöp 18 tllik oyuna vermekte biraz aptallık yani bunu hiç kimse yadırgayamaz. Mesela para hakeden oyunlar pubg-csgo gibi gibi ama gidipte lolün içine kostüm almak için para verenler var. ben o manada söyledim yanlış söylediysem affola

---- Mesajlar birleştirildi ----

ayrıca gidipte offline oyuna para verilmez bana kalırsa. aralarında bir fark yok bence

Son düzenleme:

Görkem Say

Delilik yer çekimi gibidir, hafifçe itmek gerekir.
Yönetici
Moderatör
sokaktaki oyuna para veriyormusunuz? hayır. peki sanal oyunla dışarıdaki oyun arasındaki bağlantı ne? bakın ben oyunlar parayı haketmez demiyorum. para verilmez diyorum. tabii isteyen verir orası beni hiç ilgilendirmez haklısınız ben düşüncemi savunuyorum. hakeden oyuna verirsiniz de gidipte steam daki bu çöp 18 tllik oyuna vermekte biraz aptallık yani bunu hiç kimse yadırgayamaz. Mesela para hakeden oyunlar pubg-csgo gibi gibi ama gidipte lolün içine kostüm almak için para verenler var. ben o manada söyledim yanlış söylediysem affola

---- Mesajlar birleştirildi ----

ayrıca gidipte offline oyuna para verilmez bana kalırsa. aralarında bir fark yok bence
Estağfurullah yanlış bir söylem yok. Burası sonuçta bir forum insani ölçüler içerisinde tartışabiliriz bunda sakınca yok zaten :) Bu zamana kadar offline veya online birçok oyunu Steam üzerinden satın aldım hatta offline oyunlarda daha çoktur çünkü hikayeli olan oyunlar bana daha çok hitap ediyor. Lol konusunda haklısın o bana da gereksiz geliyor veya bu tarz herhangi bir oyunda kostüm veya görünüş almak biraz saçma tabi parası olan alabilir.

Dedim ya iş oyunla alakalı değil diye. Ben bilgisayar mühendisliği okuduğum için olaya birazda duygusal açıdan bakıyorum. Şahsen ileride bir ürün ortaya koysam bunu kimsenin korsan olarak oynamasını veya kullanmasını istemem haklı olarak bu sebeple bende elimden geldiği kadarıyla korsan ürün kullanmamaya gayret ediyorum. Adamlara da emeklerinin karşılığını bir nebze olsun verdiğimi düşünüyorum ve oyundan ziyade beni mutlu eden şey bu duygu aslında.

birde oyunlar ucuz olsa her oyunu orijinal alırım. ama bf1 gibi oyunlar 80 tl de geziyor. tabi doların etkisi de var yoksa ps4 alır kafamı dinler oyun alırdım. ama oyun fiyatı sıkıntı olunca işte

Crack oyun yuklerken virus bulastiran net acemidir.Tum oyunlarimi zona isimli programdan yukledim ne virus derdi var ne aradigini bulamama.Ayrica mesela oyun 50gb 30gb'ta internet gitti.Geldigi zaman devam ediyosun.Tabi hak hukuk kismi ayri orada hata yapiyoruz.

Crack oyun yuklerken virus bulastiran net acemidir.Tum oyunlarimi zona isimli programdan yukledim ne virus derdi var ne aradigini bulamama.Ayrica mesela oyun 50gb 30gb'ta internet gitti.Geldigi zaman devam ediyosun.Tabi hak hukuk kismi ayri orada hata yapiyoruz.
bende tüm oyunlarımı torrent-oyun dan indirdim o nolcak :D

bende tüm oyunlarımı torrent-oyun dan indirdim o nolcak :D
Bununla övünen ilginç insanlardan birisiniz . Öncelikle şunu söylemem gerekiyor oynadığınız oyunlar emek ve masraf ile oluyor evet pahalı olabilir oyunlar oyun oynamayalım mı derseniz. En azından böyle övünerek ulu orta söylemeyin derim.

Bununla övünen ilginç insanlardan birisiniz . Öncelikle şunu söylemem gerekiyor oynadığınız oyunlar emek ve masraf ile oluyor evet pahalı olabilir oyunlar oyun oynamayalım mı derseniz. En azından böyle övünerek ulu orta söylemeyin derim.
övünmedim arkadaş zonadan indirmiş oyunlarını bende burdan indirdim dedim suç mu kardesim?

Oyuna para vermek gerek bütçen yetmiyor ise ben toplu steam kodu alıyorum taksitle ödüyorum 12 ayda ps plus üyeliği almıssın gibi bir hava veriyor seni de üzmüyor

stat counter